امکان افزایش ۱۰برابری اشتغال در بخش فناوری

|
0 دیدگاه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید: سهم اشتغالزایی بخش فناوری اطلاعات در کشور ما دو دهم درصد(۰٫۲) است، در حالی که این رقم در دنیا ۲ درصد است، بنابراین افزایش ۱۰ برابری اشتغال آفرینی در بخش فناوری اطلاعات اماکن پذیر است.

 «محمدجواد آذری جهرمی» روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه وزیران پیشین و جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل این وزارتخانه ؛ افزود: کشور ما یک کشور مردم سالار است و فرهنگ و امنیت ما مدیون حضور این مردم در صحنه است؛ این مردم امروز دچار مشکل هستند و بیکاری یکی از بزرگترین مشکلات آنها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: مردم اگر ناامید شوند، آنچه که ما الان از آن به عنوان مشکلات فرهنگی و امنیتی یاد می کنیم، ده ها برابر خواهد شد.

آذری جهرمی افزود: جهاد امروز کشور جهاد اقتصادی است و وقتی در کشور قرار است جهاد کنیم عقبه جبهه هم باید کمک کنند؛ برنامه جدی ما برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که این جهاد به طور احسن اجرایی شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم اضافه کرد: دولت مخاطب بایدهای رهبری است و باید در این عرصه کار کنند؛ برنامه داریم که تا پایان ۴ سال دولت دوازدهم در حوزه فناوری اطلاعات ۲۰ هزار شرکت کسب و کار نوپا، یک هزار شرکت کسب و کار متوسط ، ۱۰۰ شرکت کسب و کار بزرگ و۵ شرکت بین المللی ایجاد کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: آنها که در این مسیر چوب لای چرخ دولت قرار می دهند، همانطور که دولت مخاطب بایدهای رهبری است آنها خود را مخاطب نبایدهای رهبری بدانند.

مراسم تودیع ‘محمود واعظی’ و معارفه ‘محمد جواد آذری جهرمی’ با حضور ‘اسحاق جهانگیری’ معاون اول رئیس جمهوری و خانواده شهید ‘محسن حججی’ در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز ( دوشنبه ) برگزار شد . در این مراسم تمبر یادبودی به یاد شهید محسن حججی رونمایی شد.

آذری جهرمی با کسب ۱۵۲رای موافق،۱۲۰رای مخالف،هفت رای ممتنع و ۹ رای باطله از نمایندگان مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم شد.

وی متولد سال ۱۳۶۰ بوده و جوان‌ترین وزیر کابینه دوازدهم است، فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعت آب و برق است، وی از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ مدیرکل امنیت سیستم های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.