تراز تجاری قطر رکورد زد

|
0 دیدگاه

تراز تجاری مثبت قطر در ماه گذشته میلادی با رسیدن به بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به یک رکورد بی سابقه رسید.

به گزارش ترید عربین، آمار وزارت برنامه ریزی توسعه و آمار قطر نشان می دهد که تراز تجاری این کشور در ماه گذشته میلادی، جولای، به ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال قطری معادل ۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۷۸.۱ درصدی برخوردار شده است.

، در همین حال این افزایش تراز تجاری به حجم بالای صادرات این کشور در ماه جولای نسبت داده می شود؛ البته تراز تجاری قطر در مقایسه با ماه قبل از آن ۴.۸ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین این وزارتخانه در گزارش خود آورده که مجموع صادرات کالا از قبیل صادرات کالاهای کاملا قطری و صادرات مجدد برخی از کالاها در ماه جولای در حدود ۱۸ میلیارد و یکصد میلیون ریال است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱.۴ درصد افزایش نشان می دهد؛ اما در مقایسه با ماه قبل ۱.۲ درصد روند کاهشی به خود گرفته است.

بر همین اساس وزارت برنامه ریزی توسعه و آمار قطر اعلام کرد، واردات کالا در ماه جولای به ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال قطری افزایش یافته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد تنزل دارد؛ اما این رقم در مقایسه با ماه قبل ۶.۳ درصد رشد یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.