حقوقی‌ها ۲۱ میلیارد تومان سهم حقیقی‌ها را خریدند

|
0 دیدگاه

خالص معاملات بورس در مردادماه امسال، برابر با ۲۱۰ میلیارد ریال از مالکیت اشخاص حقوقی کاست و به مالکیت اشخاص حقیقی افزود.

 بررسی معاملات مردادماه در بورس اوراق بهادار نشان می‌دهد در این مدت ۶۱ درصد معاملات توسط اشخاص حقوقی و ۳۹ درصد معاملات توسط اشخاص حقیقی صورت گرفته و در خالص معاملات برابر با ۲۱۰ میلیارد ریال از مالکیت اشخاص حقوقی کاسته و به مالکیت اشخاص حقیقی افزوده شده است.

همچنین در ماهی که گذشت اشخاص حقیقی ۴۰ درصد خریدها و ۳۹ درصد فروش‌های بورس اوراق بهادار را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که در این مدت حقوقی‌های بازار، سهم ۶۰ درصدی از خرید و ۶۱ درصدی از فروش‌ها را به نام خود ثبت کردند.

از سویی دیگر اشخاص حقیقی در جریان معاملات مردادماه امسال مالکیت خود در سهام ۱۸ گروه را اضافه کردند که در خالص خریدها، صنایع فلزات اساسی با ۴۸۶ میلیارد ریال، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات با ۳۸۷ میلیارد ریال، صندوق های قابل معامله با ۲۵۲ میلیارد ریال، استخراج کانه‌های فلزی با ۱۱۱ میلیارد ریال و ماشین آلات و دستگاه های برقی با ۶۱ میلیارد ریال در رتبه اول تا پنجم این فهرست قرار دارند.

بر اساس گزارش، حقوقی‌ها نیز در ماه گذشته مالکیت خود را در ۱۸ صنعت افزایش دادند که ۵ صنعت اول که بیشترین تغییر مالکیت از حقیقی به حقوقی و خالص جابه جایی را داشته‌اند عبارتند از صنایع مواد و محصولات دارویی با ۵۶۶ میلیارد ریال، بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۱۵۱ میلیارد ریال، فرآورده‌های نفتی با ۹۳ میلیارد ریال، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم با ۵۸ میلیارد ریال و سیمان، آهک و گچ با ۵۵ میلیارد ریال.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.