دوکانتینر کالای قاچاق در گمرک کشف شد

|
0 دیدگاه

ماموران گمرک بوشهر موفق به کشف دو کانتینر کالای قاچاق شدند .

 این محموله قاچاق پس از آن کشف شد که دو کانتینر کالا تحت عنوان درب ضد سرقت به تعداد ۱۶۵ عدد به گمرک بوشهر اظهار می شود . پس از اظهار کالا تحت عنوان درب ضد سرقت ؛  اطلاعات این محموله به کمک سامانه های هوشمند گمرک پردازش و به طور خودکار مغایرت هایی در اطلاعات ورودی و اظهاری مشاهده می شود . بر اساس این مغایرت ها ماموران گمرک به محتوای دو کانتینر مشکوک و مقرر می شود محتویات کانتینرها به طور کامل بازرسی شود .

در بازرسی از ردیف های جلویی کانتینرها اطلاعات اظهاری با اطلاعات ورودی به سامانه های الکترونیکی کاملا مطابقت داشت اما بر اساس مغایرت های مشاهده شده در سامانه تمامی محتویات کانتینرها بازرسی که در نهایت مشاهده می شود که به رغم اظهار صاحبان کالا مبنی بر حمل ۱۶۵ عدد درب ضد سرقت ،  فقط ردیف های جلویی کانتینرها حاوی این کالا بوده و در پشت ردیف های جلویی کالاهای دیگری ازجمله ساعت دکوری، اسپیکر، کفش اسکیت ، انواع لوازم خانگی برقی و الکترونیکی جاسازی شده‌اند .

پس از کشف این کالاها تمامی محتویات کانتینر ها به عنوان کالای قاچاق توسط ماموران گمرک توقیف می شود .

حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر ارزش کالاهای مکشوفه را حدود ۱/۵ میلیارد ریال  برآورد کرده و مراتب هم‌اکنون در مراجع قضایی تحت رسیدگی قرار گرفته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.