“سیف” در بانک مرکزی می‎ماند؟

|
0 دیدگاه

رئیس جمهور در مراسم رأی اعتماد به وزرا، ولی الله سیف را در اجرای برنامه های دولت به ویژه سیاست های راه و مسکن، کمک دهنده آخوندی اعلام کرد.

حسن روحانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۴ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح برنامه دولت دوازدهم و وزرای پیشنهادی دولت در بخش معرفی وزیر راه به بیان توضیحاتی درباره خرید هواپیما و سیاست های این وزارت خانه در این حوزه پرداخت و گفت: در این کار بزرگ هم آقای دکتر ظریف و آقای دکتر آخوندی کار بسیار بزرگی کردند.

وی افزود: البته آقای دکتر سیف هم در بسیاری از زمینه ها و در این زمینه کمک کرده اند تا این کار بزرگ انجام گرفت؛ انشاالله امیدواریم ایشان با توجه به تخصص ها، تجربه، لیاقت ها و نشاطی که دارد بتوانیم از وجود ایشان استفاده کنیم تا ایشان هم هرچه سریعتر از مسکن مهر خلاص شود.

باتوجه به تعریف و تشکر رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی در مراسم رای اعتماد به وزرا و نام بردن از وی در کنار ظریف و آخوندی که در کابینه دوازدهم نیز حضور دارند این احتمال وجود دارد که سیف در کنار سایر مردان اقتصادی معرفی شده به مجلس، در دولت دوازدهم نیز حضور داشته باشد.

گفتنی است، پیش از این ولی الله سیف از ادامه فعالیتش در بانک مرکزی خبر داده و گفته بود یک سال از حکم ریاست کلی اش باقی مانده است.  البته سیف، روحانی را تصمیم گیرنده در این مورد اعلام کرده و گفته بود باید دید رئیس جمهور چه تصمیمی می گیرد.

سیف در جلسه سوم شهریور ماه ۱۳۹۲هیئت دولت ایران، با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تأیید مجمع عمومی بانک مرکزی با حکم رئیس جمهور به عنوان رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

از سال ۱۳۳۹ تاکنون بانک مرکزی ۱۷ رئیس‌کل را به خود دیده که هرکدام سیاست‌ها و عقاید متفاوتی در خصوص بانک‌داری و بازار پولی و ارزی داشتند و همین امر موجب شد تا اقتصاد ایران در سالهای مختلف شاهد وقایع متفاوت ارزی و پولی باشد.

ابراهیم کاشانی، علی‌اصغر پورهمایون، مهدی سمیعی، خداداد فرمانفرمائیان، عبدالعلی جهانشاهی، محمد یگانه، حسنعلی مهران، یوسف خوش‌کیش، محمدعلی مولوی، علیرضا نوبری، سید محسن نوربخش، مجید قاسمی، سید محمدحسین عادلی، ابراهیم شیبانی، طهماسب مظاهری و محمود بهمنی، رؤسای بانک مرکزی از سال ۱۳۳۹ تا ۱۳۹۲ هستند. و با حکم رئیس جمهور نام ولی‌الله سیف به‌عنوان هجدهمین رئیس‌کل بانک مرکزی در تاریخ ثبت شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.