فروش کالای قاچاق مشکوفه در مناطق آزاد و تجاری ممنوع شد

|
0 دیدگاه

بر اساس دستورالعمل نحوه صادرات اقلام قاچاق مکشوفه، مناطق آزاد و تجاری به عنوان مقصد صادراتی کالای قاچاق مکشوفه محسوب نخواهند شد.

 در  ابلاغیه دفتر صادرات گمرک ایران خطاب به گمرکات اجرایی کشور آمده است: دستورالعمل نحوه صادرات اقلام قاچاق مکشوفه موضوع تبصره ۲ ماده ۱ آیین نامه اجرایی مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جهت اطلاع و اقدام لازم ارسال می‌شود.

بر اساس سند پیوست این ابلاغیه، سازمان اموال تملیکی بلافاصله پس از تحویل کالای قاچاق، اطلاعات کالاها را از طریق سامانه شناسه کالا به منظور تعیین ارزش کالاهای صادراتی با پنجره واحد گمرک تبادل نموده و با استفاده از اطلاعات مذکور قیمت تجاری روز کالا به عنوان قیمت پایه فروش جهت طرح در مزایده تعیین می‌نماید. بر اساس این دستور العمل، مناطق آزاد و تجاری به عنوان مقصد صادراتی کالای قاچاق مکشوفه محسوب نخواهند شد.

بر اساس ماده ۱۲ این دستورالعمل مسئولیت فروش فراورده نفتی (ورودی) قاچاق مکشوفه نیز با سازمان اموال تملیکی خواهد بود و سازمان پس از تحویل کالا باید نسبت به ارسال نمونه جهت دریافت استعلام اقدام نماید.

بر اساس این ماده دستورالعمل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا، تکلیف فراورده های قاچاق خروجی همچنان نامشخص مانده  و به نظر میرسد دستگاههای متولی باید در این خصوص توضیح دهند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.