قیمت طلا به بالاترین سطح در ۱۰ماه اخیر رسید

|
0 دیدگاه

به دنبال شلیک یک فروند موشک کره شمالی که از فراز آسمان ژاپن عبور کرده است، قیمت طلا در بازارهای بین المللی به بالاترین سطح در ۱۰ ماه اخیر رسید.

به گزارش پایگاه اینترنتی رویترز، شلیک موشک کره شمالی موجب تشدید تنش در منطقه شده و کاهش ارزش دلار و افزایش چشمگیر قیمت جهانی طلا را در پی داشته است.

بر اساس این گزارش تشدید تنش در شبه جزیره کره بار دیگر موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰٫۵ درصد افزایش به بیش از ۱۳۱۷ دلار رسیده است. قیمت طلا پیش از این نیز به بیش از ۱۳۲۳ دلار رسیده بود. قیمت طلا روز دوشنبه نیز با افزایش ۱٫۴ درصدی همراه شده بود.

شاخص سهام در بازارهای آمریکا و آسیا در مبادلات سه شنبه با کاهش روبرو شده ولی ارزش ین ژاپن به بالاترین سطح در ۴ ماه اخیر رسیده است. شلیک موشک کره شمالی که بر فراز شمال ژاپن به پرواز درآمده است موجب تشدید نگرانی ها نسبت به اوضاع منطقه شده است.

کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که موشک کره شمالی که اوایل سه شنبه شلیک شده است، در آبهای ساحلی جزیره هوکایدو در شرق ژاپن فرود آمده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه بار دیگر تهدید کرد که امیدوار است نیازی به تعطیلی دولت برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک نباشد. ترامپ از کنگره خواسته است تا در بودجه سال آینده منابع مالی مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی لحاظ شود ولی کنگره با این مساله مخالف است. ترامپ نیز هشدار داده است که بودجه را تصویب نخواهد کرد و در این صورت دولت آمریکا با تعطیلی روبرو خواهد شد.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که کسری تجاری آمریکا در ماه جولای با افزایش روبرو شده است. افزایش واردات و کاهش صادرات علت اصلی این مساله بوده است.

ادامه نگرانی ها نسبت به مذاکرات برگزیت نیز تاثیر زیادی بر نوسانات در بازارهای بین المللی داشته است. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو قرار خواهد داشت. آمارهای اشتغال آمریکا در ماه اوت قرار است جمعه منتشر شود. این آمارها می تواند تاثیر زیادی بر وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده داشته باشد. تنش های سیاسی در عرصه بین المللی نیز عامل مهمی بر تعیین قیمت طلا خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.