پرداخت روزانه ۱۰۰۰ فقره وام ازدواج

|
0 دیدگاه

عضو هیئت مدیره بانک مسکن از پرداخت روزانه ۱۰۰۰ فقره وام ازدواج خبر داد و گفت:‌ در یکماه اخیر روند پرداخت وام مذکور رشد ۴۲ درصدی داشته و به ۱۴ هزار فقره رسیده است.

 نادر قاسمی با یادآوری این‌که مطابق با برنامه ریزی های اولیه بنا بود بانک مسکن در قالب این طرح روزانه ۷۰۰ متقاضی را پوشش دهد اما هم اکنون پوشش تعداد متقاضیان به روزانه هزار نفر رسیده است، اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد صف انتظار زوجین برای دریافت این نوع تسهیلات افزایش یافته تا جایی که هم اکنون نزدیک به ۶۲۰ هزار نفر متقاضی در صف برای اخذ تسهیلات ازدواج داریم از این میزان سهم متقاضیان در صف در بانک مسکن در حدود ۴۰ هزار نفر است. این حجم مطالبه مردمی سبب شد تا دولت تصمیم بگیرد در یک طرح ضربتی صف انتظار اخذ تسهیلات ازدواج را کاهش دهد و به تدریج بانک مرکزی بتواند ماهانه ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات جدید ازدواج برای سیار ثبت نام کنندگان در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: مطابق با مصوبه بانک مرکزی، سهم بانک عامل بخش مسکن از مجموع ۶۲۰ هزار متقاضی در صف معادل ۴۰ هزار فقره بود. از این رو پرداخت این میزان تسهیلات از ابتدای مرداد ماه در دستور کار بانک مسکن قرار گرفت. بانک مسکن نیز ابتدا پرداخت تسهیلات ازدواج به مناطق محروم را در اولویت کاری خود قرار داد و مقرر شد هفتگی معادل ۴ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شود.

قاسمی با اشاره به عملکرد ۲۰ روز نخست اجرای طرح ضربتی تصریح کرد: در این مدت نزدیک به ۱۴ هزار متقاضی از سوی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ازدواج پوشش داده شده است. البته این نکته قابل توضیح است که در ابتدای شروع طرح، سرعت کار برای اموری همچون تشکیل پرونده و جستجوی برای ضامن پائین بود اما هم اکنون سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یافته است.

به گفته عضو هیئت مدیره بانک مسکن در قالب این طرح مطابق با ضوابطی که بانک مرکزی تدوین کرده است، پرداخت تسهیلات تنها با یک ضامن امکان پذیر است همچنین تا پیش از این برای ضامن ها نیاز به تهیه نامه کسر از حقوق بود اما هم اکنون نیازی به این ضمانت وجود ندارد حتی کسانی که یارانه به آنها تعلق می گیرد یا هر منبع دیگری که نشانه دارا بودن درآمد بودن باشد کافی است.

وی در عین حال تاکید کرد: اگر متقاضی ظرف ۳۰ روز به منظور دریافت تسهیلات خود به شعبه مراجعه نکند از لیست انتظار خارج می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.