کانال شکنی شاخص بورس و حجم نه چندان مطلوب معاملات

|
0 دیدگاه

در طی روزهای گذشته بورس تهران توانسته رود رو به رشدی از خود نشان دهد به طوری که بعد از مدت ها دماسنج بازار سرمایه کانال ۸۲ هزار واحدی را تجربه کرده است اما ارزش معاملات رقم چندان مطلوبی را نشان نمی دهد.

 شاخص بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ ۲۵ مرداد ماه سال جاری در تراز ۸۱ هزار و ۷۴۱ واحدی قرار داشت. در طی پنج روز کاری گذشته این شاخص توانست ۸۰۰ واحد رشد کند و تا رقم ۸۲ هزار و ۵۴۱ واحدی بالا رفت.

شاخص آزاد شناور نیز در طی این مدت از رقم ۸۹ هزار و ۷۵۷ تا رقم ۹۰ هزار و ۶۶۵ بالا رفت و رشد ۹۰۸ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول نیز با رشد ۷۲۱ واحدی تا عدد ۵۷ هزار و ۸۹۵ واحدی بالا رفت.

همچنین شاخص بازار دوم که در هشت روز پیش در تراز ۱۷۸ هزار و ۷۲۰ واحدی قرار داشت با رشد ۸۷۴ واحدی مواجه شد و با رقم ۱۷۹ هزار و ۵۹۴ واحدی بالا رفت. شاخص صنعت نیز در این مدت با رشد ۸۲۱ واحدی تا رقم ۷۰۱ هزار و ۵۱۲ واحدی افزایش یافت.

در این مدت با اینکه روند رشد دماسنج بازار سرمایه مطلوب به نظر می رسد، اما حجم معاملات رضایت بخش نیست و نمی توان گفت که بورس تهران رونق را تجربه می کند به طوری که در آخرین روز معاملات تالار شیشه ای در هفته جاری ارزش کل معاملات به بیش از ۲۳۳ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۴ هزار و ۹۷  نوبت داد و ستد بود.

همچنین در اواسط هفته جاری ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۲۳ میلیارد تومان رسید که این مقدار  به سبب دست به دست شدن ۵۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۵ هزار و ۴۴ نوبت داد و ستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.