کاهش ۴۸ درصدی شکایات فعالان بازار سرمایه

|
0 دیدگاه

آمار شکایت‌های وارده به کمیته سازش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار حکایت از کاهش ۴۸ درصدی دارد.

 کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار تعداد شکایات وارده به کمیته سازش را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش تعداد ۱۴۸ پرونده شکایت در انتهای خردادماه امسال در جریان بوده که این تعداد پرونده در انتهای تیر به ۷۱ پرونده رسیده است که نشان از کاهش ۴۸ درصدی دارد. همچنین تعداد پرونده های وارده و مختومه در این مدت به ترتیب ۳۲ و ۱۰۹ پرونده بوده است.

در این میان، از تعداد ۱۰۹ پرونده مختومه در تیرماه سالجاری، ۲۲ مورد به سازش و ۸۷ مورد به عدم سازش منجر شده است. همچنین در این مدت ۲۲ مورد مختومه به سازش، ۸ مورد به عدم پیگیری خواهان، ۱۰ مورد به اعلام رضایت و ۴ مورد به انصراف خواهان انجامیده است.

افزون بر این، از ۸۷ پرونده مختومه ای هم که به عدم سازش منجر شده، ۲۴ مورد به عدم حضور خواهان و ۶۳ مورد به عدم سازش و ارسال به هیات داوری اختصاص دارد.

این گزارش می افزاید: کمیته سازش کانون کارگزاران بورس در راستای اجرای ماده ۳۶ قانون بازار اوراق بهادار تشکیل شده و به کلیه اختلافات حرفه ای ناشی از فعالیت حرفه ای اعضای کانون با یکدیگر و یا با سایر اشخاص رسیدگی می کند.

همچنین راه ورود به فرآیند رسیدگی به اکثر اختلافات در بازار سرمایه و صدور آرای قطعی و لازم الاجرا در این خصوص و احقاق حقوق سرمایه گذاران، نهادهای مالی و تشکل های خود انتظام، تشکیل پرونده در کمیته سازش این کانون است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.