کیفیت تصویر بی‌مانند

|
0 دیدگاه

تلویزیون‌های QLED سامسونگ با بهره‌ بردن از مواد جدید کوانتوم‌دات می‌توانند حجم رنگ عالی، دقت رنگ فوق‌العاده، روشنایی بهینه و عمیق‌ترین حالت رنگ مشکی را پیش چشم کاربر قرار دهند. با مجموع این خصوصیات، کیفیت تصویر این تلویزیون‌ها به‌ صورتی بی‌مانند از تمامی تجربه‌های قبلی شما متمایز خواهد بود.

تلویزیون‌های QLED که در سال ۲۰۱۷ رونمایی شدند و به زودی روانه بازار ایران خواهند شد، اولین تلویزیون‌های جهان هستند که مي‌توانند ۱۰۰ درصد حجم رنگ را ایجاد کنند. توانایی نمایش ۱۰۰ درصد حجم رنگ به این معنی است که با افزایش روشنایی تلویزیون و یا کاهش آن تغییری در نمایش کیفیت تصویر اتفاق نمی‌افتد موضوعی که حتما در تلویزیون‌های معمولی با آن روبرو شده‌اید. وقتی در تلویزیون‌های معمولی روشنایی را در بیشترین میزان تنظیم نمایید عملا بسیاری از طیف های رنگی روشن مثل رنگ سفید و طوسی و امثال آن از دید محو می‌شوند. این در حالی است که تلویزیون های QLED سامسونگ رنگ‌های حوزه رنگ DCI-P3 را می‌توانند بدون توجه به میزان روشنایی تصویر، بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت، بصورت کامل نمایش دهند.

این پیشرفت در نمایش کیفیت تصویر در تلویزیون‌های QLED سامسونگ حاصل استفاده از یک آلیاژ جدید مواد کوانتوم‌دات است که به این تلویزیون‌ها امکان می‌دهد بازه‌ای بزرگتر از رنگ‌ها را با دقتی بسیار بیشتر از تلویزیون‌های معمولی نمایش دهند. در تلویزیون‌های QLED سامسونگ جهت نمایش رنگ از تکنولوژی کوانتوم‌دات منحصربه‌فردی استفاده شده است که این ماده قابلیت تولید بیش از یک میلیارد طیف رنگی مختلف را دارد. کوانتوم‌دات به کاررفته در تلویزیون های QLED سامسونگ علاوه بر این طول عمر بالایی دارد. در کنار تکنولوژی کوانتوم‌دات، در ساخت پنل‌های QLED از تکنیک خاصی استفاده شده است که ویژگی Ultra Black یا فوق مشکی را به این پنل‌ها داده است به این معنی که پنل این تلویزیون ها تا ۹۸.۵ درصد از نورهای تابیده شده در صفحه نمایش تلویزیون را جذب و یا منحرف می سازد تا مقدار بسیار ناچیزی از آن به چشم بیننده بازتاب گردد و لذت تماشای تلویزیون دو چندان گردد.

 

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الكترونيكس الهام‌بخش دنیا است و آينده را با ايده‌های نو و فناوري‌هاي خلاقانه و کاربردی اش شكل مي‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون ها، گوشی های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت ها، دوربین‌ ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت http://news.samsung.com  مراجعه کنید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.