۴۶۶تن کالای خوراکی ترکیه و آذربایجان به قطر ترانزیت شد

|
0 دیدگاه

مدیرکل گمرک بندرلنگه از توابع استان هرمزگان گفت: ۴۶۶ تن کالای خوراکی کشورهای ترکیه و آذربایجان در پنج ماه اخیر از این بندر به مقصد کشور قطر ترانزیت شد.

صفر شیبانی کالاهای ترانزیت شده را شامل انواع میوه، تره بار، کیک و تخم مرغ به ارزش ۱۵میلیارد ریال عنوان کرد.

این مقام مسئول هم چنین کالاهای صادرشده تولید ایران به کشور قطر را در این مدت نزدیک به پنج هزار و ۳۵۶ تن به ارزش ۳۵ میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال ذکر کرد.

مدیرکل گمرک بندرلنگه تاکید کرد: صادرات با این حجم به مقصد امیرنشین قطر برای نخستین بار است که از طریق این مرز دریایی انجام شده و تاکنون سابقه نداشته است.

وی کالاهای صادر شده ایران را شامل لبنیات، سبزی و صیفی چون هندوانه، گوجه فرنگی، کلم، طالبی و انواع مواد غذایی تازه عنوان کرد.

به گفته وی صادرات این کالاها از طریق بندرلنگه موجب رونق فعالیت های بندری به ویژه لندینگراف های حمل کانتینرهای یخچال دار شده است.

بندر لنگه به عنوان اصلی ترین بندرهای فعال درغرب هرمزگان، علاوه بر ترانزیت کالا، فعالیت های صادراتی، وارداتی و کاپوتاژ (حمل کالا بین بندرهای داخلی) را نیز پشتیبانی می کند.

شهرستان بندرلنگه با پیشینه تاریخی بالا و جمعیتی افزون بر۸۴ هزار نفر در۲۴۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

در آمارهای منتشر شده گمرک، بنادر و دریانوردی هرمزگان آمده است از ابتدای سال جاری تاکنون هر ماه بطور متوسط حدود ۳۷۰ فروند شناور بزرگ و کوچک تجاری در بندرهای شهرستان لنگه تردد کرده اند.

استان هرمزگان ۳۲ بندر فعال دارد که در بیشتر آن ها گمرک مستقر است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.