اعضای اوپک ۹۸ درصد به برنامه کاهش تولید نفت پایبند بودند

|
0 دیدگاه

وزیر نفت با بیان اینکه “میزان پایبندی مشارکت کنندگان در برنامه کاهش تولید اوپک در هشت ماه گذشته ۹۸ درصد بود”، گفت: میزان پایبندی اعضا در آینده نیز بهتر می‌شود.

 «بیژن زنگنه» وزیر نفت در خصوص دیدار اخیر خود با وزیرنفت ونزوئلا گفت: محور این دیدار، گسترش روابط دوجانبه بود و صحبت در خصوص شرایط بازارهای جهانی نفت خام سهم چشمگیری در گفت‌وگوهای امروز داشت.

وی افزود: خوشبختانه میزان تعهد اعضای سازمان اوپک نسبت به توافق جهانی کاهش عرضه خوب بوده است.

وزیر نفت با بیان اینکه “میزان پایبندی مشارکت کنندگان در برنامه کاهش تولید اوپک در هشت ماه گذشته ۹۸ درصد بود”، گفت: میزان پایبندی اعضا در آینده نیز بهتر می‌شود.

وی ادامه داد: واکنش بازار نفت نسبت به توافق اوپک خوب بوده و در دیدار با همتای ونزوئلایی همچنین درباره ثبات بازار نفت و جلب همکاری تولیدکنندگان غیرعضو اوپک به منظور ثبات بیشتر صحبت کردیم.

زنگنه تصریح کرد: همچنین درباره تمدید توافق اعضای اوپک تا ژوئن ۲۰۱۸ در مذاکره با وزیر نفت ونزوئلا صحبت هایی کردیم و قرار است مذاکرات بیشتر درباره تمدید توافق اوپک در نشست دوازدهم مهرماه وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در مسکو ادامه یابد.

وزیر نفت با بیان اینکه “ایران برای هر اقدامی که به ثبات بازار نفت کمک کند، آمادگی دارد”، گفت: در جمع تولیدکنندگان غیرعضو اوپک نیز روسیه مهمترین کشور به شمار می‌آید و قرار است در این باره نیز با وزیر انرژی روسیه در مسکو صحبت کنیم.

وی افزود: تعهد کشورهای غیرعضو اوپک به کاهش تولید خوب است، اما باید مراعات آنها بیشتر شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.