اقتصاد

اعلام آمادگی راه آهن برای جابجایی دانش آموزان در اردوهای آموزشی

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کامل شرکت راه آهن برای جابه جایی دانش آموزان در اردوهای آموزشی به واسطه ایمنی بیشتر این وسیله حمل و نقلی خبرداد.

 میرحسن موسوی با ابراز همدردی و عرض تسلیات به خانواده های داغدار دانش آموزان نخبه هرمزگانی گفت: راه آهن آمادگی کامل برای جابجایی دانش آموزان در اردوهای آموزشی در همه نقاطی که به خط ریلی متصل است را دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش نیز در این باره با اشاره به ممنوعیت استفاده از اتوبوس در اردوهای دانش‌آموزی گفته است: با توجه به ایمنی بالای قطار در مقایسه با جاده امیدواریم متولیان نسبت به ارائه تسهیلات و تخفیفات ویژه و توسعه بیشتر خطوط ریلی کشور اقدام کنند.

فیض با تأکید بر دستور وزیر آموزش و پرورش مبنی بر استفاده از قطار برای اردوهای دانش‌آموزی اظهار کرد: این مسئله در جلسه اخیر کمیسیون ایمنی راه‌ها مجدداً مطرح شد و مورد تأکید قرار گرفت و وزیر راه و شهرسازی نیز بر استفاده از قطار برای حمل و نقل و جابه‌جایی دانش‌آموزان در اردوها تأکید داشت.

وی افزود: این موضوع در دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش هم به‌عنوان یک توصیه اکید مطرح است اما  مسئله مهم در تحقق این امر آن است که قطار و خطوط ریلی در همه استان‌های کشور وجود داشته باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش خواستار ارائه تسهیلات فوق‌العاده برای اردوهای دانش‌آموزی از سوی متولیان ریلی شد و گفت: با توجه به بالا بودن ایمنی قطار در مقایسه با جاده امیدواریم این متولیان نسبت به ارائه تسهیلات و تخفیفات ویژه و همچنین توسعه بیشتر خطوط ریلی در سراسر کشور اقدام کنند تا بیشتر شاهد بروز چنین حوادث ناگوار و تلخی نباشیم.

به‌گفته وی، در صورتی که این مسئله به‌شکل ضرورت دیده شود قطعاً می‌توان راهکارهای مطلوبی را برای آن تدوین و اجرایی کرد.

نوشته های مشابه

بستن