اقتصاد

انجام ۲۶ درصد معاملات بورس به‌صورت الکترونیکی

تعداد ۵۱۳۶۵ میلیون سهم به ارزش ۱۰۱۰۸۹ میلیارد ریال در ۵ ماه نخست امسال از طریق معاملات الکترونیکی در بورس مبادله شده است.

 در ۵ ماه نخست امسال تعداد ۵۱۳۶۵ میلیون سهم به ارزش ۱۰۱۰۸۹ میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی مبادله شده است که به ترتیب  ۲۶٫۷۳ و ۲۰٫۷۱ درصد از کل معاملات را شامل می شود.

بیشترین ارزش معاملات این مدت میان تالار های منطقه ای را نیز به ترتیب تالار منطقه ای اصفهان با مبادله ۱۴۳۳۵۴ میلیارد ریال، تالار منطقه ای کیش با مبادله ۱۳۹۰۲ میلیارد ریال، تالار منطقه ای مشهد با مبادله ۷۶۸۸ میلیارد ریال، تالار منطقه ای کرج با مبادله ۵۸۳۹ میلیارد ریال و تالار منطقه ای تبریز با مبادله ۴۲۹۸ میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

همچنین از ابتدای امسال تا پایان مردادماه تعداد ۸۷۶۲ میلیون سهم به ارزش ۱۹۵۴۶ میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی مبادله شده است که به ترتیب ۲۴٫۲۳ و ۲۱٫۰۹ درصد از کل معاملات را شامل می شود.

در بازار اوراق بدهی هم در این مدت تعداد ۳۰ میلیون برگه به ارزش۳۰۰۵۷میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته است. این درحالی است که در ۵ ماه نخست امسال تعداد ۳۴۶ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۳۶۹۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت کهو به ترتیب با ۱۰۴ درصد و ۸۹ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ همراه شد.

در بازار اوراق تبعی نیز تعداد ۵۳۰۸ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۴۳۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش معاملات این اوراق نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب بیش از ۳۲ هزار درصد و ۹۲ هزار درصد افزایش را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

بستن