اقتصاد

بازده ۶.۷ درصدی شاخص بورس در ۵ ماه نخست امسال

شاخص بورس در پنج ماه نخست امسال طی ۱۰۰ روز معاملاتی، ۶.۷ درصد رشد داشته است.

از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، بازار سرمایه ۱۰۰ روز معاملاتی را به خود دیده است و در این مدت ۹۶میلیارد و ۶۹میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۴۴هزار و ۲۵میلیارد ریال در ۵ میلیون و ۵۳۰هزار و ۹۳۱دفعه مورد معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می دهد در ۵ ماه نخست امسال ۵۶میلیارد و ۷۶۱میلیون سهم به ارزش ۱۲۴هزار و ۹۸میلیارد ریال در ۲ میلیون و ۴۳۰هزار و ۱۰۶نوبت در بازار اول؛ ۳۳میلیارد و ۶۲۳میلیون سهم به ارزش ۸۵هزار و ۷۲۳میلیارد ریال در ۳ میلیون و ۷۲هزار و ۹۸۹نوبت در بازار دوم؛ ۳۰میلیون سهم به ارزش ۳۰هزار و ۵۷میلیارد ریال در ۸هزار و ۴۱۹نوبت در بازار بدهی؛ ۵ میلیارد و ۳۰۹میلیون سهم به ارزش ۴۵۴ میلیارد ریال در ۱۴۰۴نوبت در بازار مشتقه و ۳۴۶میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۳هزار و ۶۹۳میلیارد ریال در ۱۸هزار و ۱۳نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می افزاید: شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۷۷ هزار و ۲۳۰ واحد آغاز کرده است در پایان مرداد ماه با ثبت افزایش ۵۱۴۲ واحدی معادل ۶٫۷ درصد رشد را به ثبت رسانده است. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۳۲۸۶واحد رشد و شاخص بازار دوم با ۱۳۰۲۱ واحد افزایش مواجه شده اند.

نوشته های مشابه

بستن