بدهی دولت به بانک‌ها ۱۶۶هزار میلیارد تومان شد

|
0 دیدگاه

در ۴ ماهه نخست سال جاری بدهی دولت به بخش بانکها و موسسات مالی ۱۶۶هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸درصد رشد داشته است.

 بر اساس آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی به بانکها و موسسات مالی غیر بانکی در تیر ماه سال جاری، ۱۶۹ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد رشد داشته است.

بر این اساس؛ بدهی دولت به بانکها ۱۶۶ هزار میلیارد تومان می‌باشد که نسبت به تیر ماه سال قبل ۲۸ درصد رشد کرده است. گفتنی است بدهی شرکتهای دولتی به سیستم بانکی کشور با رقم ۲٫۷ هزار میلیارد تومان با کاهش ۲۷درصدی همراه بوده است.

گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که بدهی بخش غیر دولتی در این مدت رشد ۲۲درصدی را داشته و به رقم ۹۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

لازم به ذکر است، در چهارمین ماه سال کل دارایی سیستم بانکی کشور به غیر از بانک مرکزی ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به تیر ۹۵ رشد ۱۸درصدی را تجربه کرده است.

گفتنی است،در حالی که  در مدت مذکور کل سپرده های بخش غیر دولتی سیستم بانکی ۱۳۰۰هزار میلیارد تومان بوده، سپرده های قرض الحسنه با رقم ۶۱ هزار میلیارد تومان رشد ۲۹درصدی را شاهد بوده است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.