اقتصاد

بررسی مشکلات و خلاءهای قانونی جاده در دستور کار مجلس قرار گرفت

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: پیشنهاد نمایندگان مجلس و به خصوص کمیسیون آموزش و تحقیقات، بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل ریلی در کشور و اتصال همه مناطق به شبکه سراسری است.

سیدحمایت میرزاده با بیان اینکه متاسفانه حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان در هرمزگان بسیار تلخ بوده و خسارات جبران ناپذیری را بر جامعه علمی کشور و خانواده‌ها داشته است، اظهار کرد: با توجه به این‌که در همه کشورهای دنیا شاهد چنین حوادثی هستیم، نمی توان گفت این موضوع تنها مربوط به کشور ما است.

وی افزود: حمل و نقل جاده ای در کشور ما به دلیل نبود زیر ساخت های مناسب و حجم بار ترافیکی در آن مدام با سوانح متعدد مواجه است و خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال داشته است.

وی تصریح کرد: اینکه دانش اموزان از رفتن به اردو و یا مکان های زیارتی و سیاحتی و اشنایی با فرهنگ و سنت های مختلف کشور نباید صورت گیرد، نظریه و جمله اشتباه است و مجلس مخالف این موضوع است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمل و نقل ریلی و ایمن بودن این شیوه حمل و نقلی در کشور گفت: خوشبختانه زیر ساخت های ریلی در کشور در حال توسعه است و با توجه به توسعه خطوط و بروز رسانی سیستم های ریلی، شاهد ارتقای کیفیت و همچنین رضایت مسافران هستیم.

میرزاده اعلام کرد: مجلس  حمایت های خود را از شیوه های مختلف حمل و نقلی در کشور دارد اما در حال حاضر و با توجه به حادثه اخیر، بررسی علل بروز سانحه را در دستور کار دارد.

وی یادآور شد: در صورتی حمل و نقل جاده ای با خلاهای قانونی مواجه است باید اقدامات لازم برای آن صورت گرفته و لایحه هایی برای کاهش سوانح و حوادث تقدیم مجلس شود تا اقدامات لازم از سوی مجلس برای تصویب لایحه ها صورت گیرد.

وی تاکید کرد: قطعا همه دوست داریم از بهترین امکانات در جهت حمل و تقل مسافر و بار به مقاصد مختلف استفاده کنیم و در همین راستا پیشنهاد نمایندگان مجلس بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل ریلی در کشور و اتصال همه مناطق به شبکه سراسری است.

نوشته های مشابه

بستن