به دنبال فروش گندم کشاورزان در بورس کالا هستیم

|
0 دیدگاه

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال جایگزینی قیمت تضمینی محصولات کشاورزی به جای خرید تضمینی آن به طور مستقیم توسط خود دولت هستیم که از این طریق محصولات کشاورزان در بورس کالا عرضه و به فروش می‌رسد.

 محمود حجتی وزیر کشاورزی امروز در حاشیه آغاز همایش سال زراعی اظهار داشت: ۶۷ درصد پول گندمکاران تا به امروز پرداخت شده است و با توجه به اینکه ذخایر گندم کشور کفایت می‌کند واردات این محصول همچنان ممنوع است.

وی افزود: واردات برنج و شکر نیز به اندازه کسری و نیاز کشور با مدیریت مجوز واردات داده می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد قیمت این محصولات وارداتی نباید از نرخ محصولات داخلی کمتر باشد تا به تولیدات خودمان آسیبی وارد نکند.

حجتی با بیان اینکه کشت دانه‌های روغنی در سال جاری ۲٫۷ برابر می‌شود تصریح کرد: این امیدواری وجود دارد که به مرور و در سالهای آینده در زمینه دانه‌های روغنی بویژه کلزا نیز خودکفا شویم.

وی ادامه داد: از مکانیزم بورس برای خریداری محصولات کشاورزان بیشتر استفاده می‌شود تا از این طریق و به شکل قیمت تضمینی محصولات کشاورزان در بورس کالای ایران به فروش برسد و مابقی آن توسط ما تعیین می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: در تلاش هستیم که قیمت تضمینی گندم و عرضه این محصول در بورس کالایی ایران برای جایگزینی خرید تضمینی توسط دولت صورت گیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.