تجارت کالای کشاورزی ایران و اوکراین ۱ میلیارد دلاری می‌شود

|
0 دیدگاه

وزارت کشاورزی و غذای اوکراین انتظار دارد حجم تجارت محصولات کشاورزی بین ایران و اوکراین تا پایان سال ۲۰۱۷ به رقم یک میلیارد دلار برسد.

به نقل از پایگاه خبری یوکراین فورم، وزارت کشاورزی و غذای اوکراین انتظار دارد حجم تجارت محصولات کشاورزی بین ایران و اوکراین تا پایان سال ۲۰۱۷ به رقم یک میلیارد دلار برسد.

واسیل آنتوننکو، کارشناس ارشد همکاری های دوجانبه تجاری و اقتصادی بخش همکاری های بین المللی وزارت کشاورزی و غذای اوکراین این خبر را در جریان نشست مشترک تجاری ایران و اوکراین بیان کرد.

آنتوننکو افزود: «در طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۷، ایران هشتمین وارد کننده بزرگ محصولات کشاورزی از اوکراین بوده است. با توجه به تلاش های مشترک شرکت های ایران و اوکراین، انتظار می رود ما بتوانیم حجم تجارت محصولات کشاورزی میان دو کشور را تا پایان امسال به یک میلیارد دلار برسانیم.»

جنایدی چیژیکوف، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع اوکراین نیز در نشست مشترک تجاری ایران و اوکراین گفته، در بازه زمانی ژانویه تا می ۲۰۱۷، حجم کالاهای صادراتی از اوکراین به ایران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۷۸ درصد رشد نشان می دهد

چیژیکوف افزود: «در سال ۲۰۱۶، در مقایسه با سال ۲۰۱۵، میزان صادرات اوکراین به ایران ۳۲ درصد رشد داشت، در حالی که میزان واردات از ایران ۳۰ درصد افزایش یافت. در بازه زمانی ژانویه تا می امسال، صادرات اوکراین به ایران ۷۸ درصد دیگر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ رشد داشته است.»

گفتنی است، میزان کل مبادلات تجاری ایران و اوکراین در سال ۲۰۱۶ میلادی ۷۴۵ هزار و ۸۲ دلار بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.