اقتصاد

خصوصی‌سازی: تا پایان شهریور سود سهام عدالت را می‌دهیم

 

نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به این که پرداخت سود سهام عدالت به زودی ممکن نیست گفت: اقتصاد خانوارها با دریافت سود سهام عدالت متحول نمی شود.

 در حالی که مدیران سازمان خصوصی سازی اصرار به تقسیم سود نقدی میان مشمولان سهام عدالت دارند و بر تقسیم سود مرحله اول این سهام تا شهریورماه امسال تاکید می‌کنند، نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: براساس آخرین گزارش‌های ارائه شده از سوی مسئولان مربوطه در حوزه سهام عدالت، پرداخت این سود به زودی ممکن نیست، با این حال اگر دولت انجام این مهم را در دستور کار دارد اقدام مثبتی است.

به گفته جهانبخش محبی‌نیا ادامه داد؛ باید براساس شاخص درآمد، خانوارها در جامعه شناسایی شوند و در این راستا سود سهام عدالت یا یارانه نقدی بصورت هدفمند پرداخت شود.

نماینده مردم میاندوآب و شاهین دژ در مجلس افزود: باید پذیرفت پرداخت سود سهام عدالت یا یارانه نقدی تاثیر چندانی در افزایش قدرت خرید مردم ندارد، بنابراین مطلوب این است که با تجمیع منابع مالی موجود، کارهای بزرگ و اساسی در اقتصاد انجام داد.

محبی نیا تصریح کرد: برای ارتقای نرخ  رشد اقتصادی، به منابع مالی تجمیع شده نیاز وجود دارد بنابراین باید با مدیریت صحیح منابع، مشکلاتی مانند بیکاری و قفل شدن تولید را حل کرد.

وی ادامه داد: نباید منابع ملی در قالب برخی رویکردها غیرصحیح که واجد ارزش چندانی نیست، هدر برود، به دلیل اینکه حتی اگر بخواهیم اینگونه اقدامات را با روش غیرصحیح ادامه دهیم منابع مالی کفایت نمی کند.

نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات افزود: آزادسازی خرید و فروش سهام عدالت بدون اتخاذ تدابیر کارشناسی می تواند باعث شود سهام عدالت به قیمت کمی به دست سوداگران بیافتد و به جای مردم سوداگران منتفع شوند

نوشته های مشابه

بستن