اقتصاد

رونمایی از تصمیم استراتژیک ایران برای عدم وابستگی مطلق به گوگل

با بهره برداری از یک مجتمع آبرسانی، ۱۵روستای بخش مرکزی شهرستان ارزوئیه که حدود ۴۰۰ خانوار در این روستاها ساکن هستند با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۰ نفر از آب آشامیدنی سالم بهرمند شدند.

در فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب غربی کرمان شهرستانی با نام ارزوئیه واقع شده که این شهرستان روستاهای متعددی دارد که در سالهای گذشته همواره در دسترسی به آب شرب مناسب و باکیفیت با مشکل مواجه بوده اند.

به منظور رفع مشکلات این روستاها در دسترسی به آب شرب، طرح های مجتمع های آبرسانی روستایی تعریف شده که برخی از این طرح ها به مرحله اجرا رسیده اند و پیشرفت های فیزیکی مختلفی دارند.

یکی از این طرح ها، مجتمع آبرسانی تخت خواجه است که در روزهای اخیر با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است. با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی، ۱۵روستای بخش مرکزی شهرستان ارزوئیه که حدود ۴۰۰ خانوار در این روستاها ساکن هستند با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۰ نفر از آب آشامیدنی سالم بهرمند شدند.

با برقراری امکان دسترسی به آب شرب با کیفیت و پایدار از طریق لوله کشی از مجتمع آبرسانی تا منازل مردم، در این ۱۵ روستا آبرسانی تانکری متوقف شد.

نوشته های مشابه

بستن