صادرات نفت اوپک به کمترین رقم در ۴ ماه گذشته رسید

|
0 دیدگاه

صادرات نفت اوپک در ماه اوت به ۲۵.۱۹ میلیون بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم از ماه آوریل تاکنون بوده است.

 تحقیقات موسسه تامسون رویترز نشان می دهد، میزان صادرات نفت اوپک در ماه اوت به ۲۵٫۱۹ میلیون بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم از ماه آوریل تاکنون بوده است.

این در حالی است که به رغم تعهد اوپک به کاهش عرضه نفت، میزان متوسط صادرات نفت اوپک از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا پایان ماه اوت ۲۵٫۰۵ میلیون بشکه در روز بوده که بالاتر از متوسط ۲۴٫۸۵ میلیون بشکه مدت مشابه سال گذشته است.

نتایج ای تحقیق نشان می دهد، کاهش ۳۷۰ هزار بشکه ای صادرات اوپک در فاصله ماه های جولای و اوت عمدتا ناشی از بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا و اختلال در عرضه نفت اعضای آفریقایی اوپک بوده است.

در گزارش موسسه تامسون رویترز آمده است: «صادرات نفت اعضای آفریقایی اوپک در ماه اوت ۵۴۰ هزار بشکه نسبت به ماه قبل کاهش یافته و به زیر ۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در ماه جولای به بالاترین رقم دست کم از ژانویه ۲۰۱۵ تاکنون رسیده بود.»

کاهش تولید نفت در آفریقا احتمالا کوتاه مدت خواهد بود. تولید نفت در میدان شراره لیبی، که بزرگترین میدان نفتی این کشور است، هفته گذشته بعد از بیش از دو هفته از سر گرفته شد.

فعلا کاهش تولید اعضای آفریقایی اوپک افزایش عرضه نفت از سوی کشورهای خاورمیانه را جبران کرده است. عرضه نفت اعضای خاورمیانه ای اوپک در فاصله ماه های جولای و اوت از ۱۸٫۰۶ به ۱۸٫۳۴ میلیون بشکه در روز رسیده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.