طوفان هاروی ۱۸۰ میلیارد دلار به تگزاس آمریکا خسارت زد

|
0 دیدگاه

فرماندار ایالت تگزاس آمریکا خسارات وارده از طوفان هاروی به این ایالت را ۱۸۰ میلیارد دلار برآورد کرد.

 به نقل از رویترز، فرماندار ایالت تگزاس آمریکا خسارات وارده از طوفان هاروی به این ایالت را ۱۸۰ میلیارد دلار برآورد کرد.

طوفان هاروی که روز ۲۵ اوت به سواحل تگزاس رسید، سهمگین ترین طوفان در تاریخ بیش از ۵۰ سال گذشته ایالت تگزاس به شمار می رود و موجب کشته شدن حدود ۵۰ تن شده است. این طوفان همچنین بیش از یک میلیون نفر را از خانه های خود آواره کرده و در مسیر تخریب بیش از ۳۰۰ مایلی اش (۴۸۰ کیلومتری) به حدود ۲۰۰ هزار منزل مسکونی آسیب زده است.

در حالی که با گذشته ۹ روز بعد از وقوع طوفان، زیرساخت های انرژی ضروری شهر هیوستون و مناطق اطراف آن کم کم در حال ترمیم است، بحث ها در مورد اینکه هزینه های ترمیم خسارات طوفان چگونه باید تامین شود، در واشنگتن داغ شده است.

گرگ آبوت، فرماندار ایالت تگزاس خسارات طوفان هاروی را ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیارد دلار برآورد کرده و آن را طوفانی خسارتبار تر از طوفان های کاترینا و سندی خوانده که در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۲ ایالت های نیواورلئانز و نیویورک را در نوردیده بود.

دولت دونالد ترامپ از کنگره خواسته تا بودجه اولیه ۷٫۸۵ میلیارد دلاری برای آغاز ترمیم خسارت ها اختصاص دهد، در حالی که رقم مورد نیاز برای ترمیم کلیه خسارات بسیار بالاتر از این رقم است.

به گفته استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، اگر کنگره به سرعت سقف استقراض دولت فدرال را بالا نبرد، حتی تامین همین رقم نیز ممکن است به تاخیر بیافتد. دولت آمریکا در آستانه رسیدن به سقف استقراض خود در پایان ماه جاری میلادی قرار دارد، مگر اینکه کنگره این سقف را بالا ببرد.

منوچین افزود: «در صورتی که سقف استقراض دولت بالا نرود، من مطمئن نیستم که ما بتوانیم در ماه جاری میلادی پول لازم برای بازسازی خرابی های ایالت تگزاس را به دست بیاوریم.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.