مهر تایید آژانس انرژی اتمی بر پایبندی ایران به برجام

|
0 دیدگاه

آژانس بین المللی انرژی اتمی در هشتمین گزارش خود درخصوص روند اجرای برجام توسط ایران، بار دیگر پایبندی جمهوری اسلامی به توافق هسته ای وین را تایید کرد.

به گزارش رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی برای هشتمین بار بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای بین ایران و ۱+۵ ارزیابی خود از روند اجرای برجام و پایبندی جمهوری اسلامی ایران به این توافق را در قالب گزارشی اعلام کرد.

 در گزارش آژانس بار دیگر بر پایندی ایران به توافق هسته ای خود با ۶ قدرت بزرگ از سال ۲۰۱۵ به این سو تاکید شده است.

گفته می شود این سومین گزارش آژانس در خصوص فعالیتهای هسته ای ایران از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ بوده که برجام را بدترین توافق تاریخ آمریکا خوانده بود.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی آژانس، میزان کل اورانیوم کم-غنی شده ایران در تاریخ ۲۱ آگوست ۸۸.۴ کیلوگرم بوده و سطح غنی سازی انجام شده بر روی این میزان اورانیوم نیز تنها ۳.۶۷ درصد است.

همچنین میزان کل آب سنگین در دست ایران نیز از ۱۱۱ تن گزارش شده که این میزان کمتر از محدودیت وضع شده از سوی آژانس یعنی میزان ۱۳۰ تن است که در توافق هسته ای به آن اشاره شده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در هفت گزارشی که پیش از این نیز در خصوص روند اجرای برجام منتشر کرده، پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای وین را تائید شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.