اقتصاد

نیاز ۲۵۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر پردیس برای تامین خدمات

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از تهاتر زمین های در اختیار این شرکت برای تامین خدمات زیربنایی، آماده سازی و محوطه سازی پروژه های مسکن مهر این شهر خبر داد و گفت: امروز ۳۲۰۰ واحد مسکن مهر فاز ۸ و ۱۱ افتتاح شد.

سعید غفوری  اظهار کرد: از خرداد سال گذشته تا امروز بالغ بر ۲۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل تهاتر زمین، اوراق خزانه اسلامی، یارانه مسکن مهر و منابع داخلی برای تامین خدمات زیربنایی، روبنایی، آماده سازی و محوطه سازی پروژه های مسکن مهر هزینه شده است.

وی با بیان این که ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل تهاتر زمین به این مسئله اختصاص یافته است، افزود: از محل منابع داخلی شرکت ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، یارانه مسکن مهر ۴۳٫۴ میلیارد تومان و ۱۳۰ میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی صرف امور زیربنایی و… شده است.

وی با یادآوری این که قبلا از محل یارانه مسکن مهر ۳۵٫۶ میلیارد تومان و از محل تهاتر زمین ۷٫۴ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر هزینه شده بود، تصریح کرد: برای آماده سازی، محوطه سازی و خدمات زیربنایی و روبنایی پروزه های مسکن مهر در سال جاری ۸۲۷ میلیارد تومان و برای سال آینده هزار و ۷۵۷ میلیارد تومان نیاز است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به این که برای خدمات روبنایی هزار و ۹۰ میلیارد تومان، پروژه های زیربنایی ۴۰۰ میلیارد و آماده سازی و محوطه سازی هزار و ۹۴ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است، اظهار کرد: طی ۱۶ ماه اخیر ۱۳ هزار و ۹۱۵ واحد مسکن مهر افتتاح شده که با احتساب افتتاح ۷۷۲۱ واحد در سال های گذشته بالغ بر ۲۱ هزار و ۶۳۶ واحد مسکن مهر پردیس تاکنون افتتاح شده است.

غفوری تاکید کرد: خوشبختانه دولت در طرح مسکن مهر به وظیفه خود عمل کرده  نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر تسریع روند تکمیل، افتتاح و تحویل واحدهای این طرح هستند.

وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای افتتاح واحدهای مسکن مهر پردیس، گفت: امروز ۱۰ پروژه مسکن مهر (۳۲۰۰ واحد)، چند مرکز آموزشی و یک باب مسجد با حضور معاون وزیر راه و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

نوشته های مشابه

بستن