نیاز ۵۰۰ میلیون دلاری برای قطع سوختن گاز فلر در پالایشگاههای علسویه

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: برای ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی باید ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شود تا بحث مشکلات فلرینگ در منطقه عسلویه حل شود.

 «محمد مشکین فام» مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در مراسم امضای پروژه بازیافت گاز مشعل پالایشگاه های ۲ و ۳ پارس جنوبی که بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت سفرگس فرانسه امضا شد، اظهار داشت: کاهش آلاینده‌های صنعتی در بیشتر اسناد بالادستی مورد اشاره قرار گرفته و این مسئله از دغدغه های جدی مسئولان نظام است.

وی افزود : در این خصوص پس از برجام حرکت های خوبی در مجموعه وزارت نفت انجام شده که این قرارداد نیز نتیجه این تلاش‌ها بوده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه “در همه پالایشگاه‌های ۱۳ گانه پارس جنوبی طرح کاهش فلرینگ اجرا خواهد شد”، گفت: ۷۵ درصد آلاینده های دنیا را ۱۰ کشور تولید می کنند که ایران در این زمینه رتبه سوم جهان و رتبه اول خاورمیانه را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم و همکاری نکردن شرکت های بین المللی، برای تعمیرات و اجرای پروژه‌ها دچار مشکل بودیم اما پس از برجام این مشکلات در حال رفع شدن است.

مشکین فام تصریح کرد: تاکنون ۷۰ میلیارد دلار در شرکت نفت و گاز پارس برای اجرای پروژه‌های مختلف هزینه شده است که این رقم با طرح های تعریف شده تا ۹۰ میلیارد دلار نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: برای ۱۲ پالایشگاه دیگر پارس جنوبی نیز باید ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری می شود تا بحث مشکلات فلرینگ در منطقه عسلویه حل شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در ۲ سال اخیر با توجه به اینکه شرکت های بین المللی همکاری خود را آغاز کردند ما در حال استفاده از فناوری‌های جدید در زمینه های مختلف هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.