اقتصاد

نیاز ۵۰۰ میلیون دلاری برای قطع سوختن گاز فلر در پالایشگاههای علسویه

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: برای ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی باید ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شود تا بحث مشکلات فلرینگ در منطقه عسلویه حل شود.

 «محمد مشکین فام» مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در مراسم امضای پروژه بازیافت گاز مشعل پالایشگاه های ۲ و ۳ پارس جنوبی که بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت سفرگس فرانسه امضا شد، اظهار داشت: کاهش آلاینده‌های صنعتی در بیشتر اسناد بالادستی مورد اشاره قرار گرفته و این مسئله از دغدغه های جدی مسئولان نظام است.

وی افزود : در این خصوص پس از برجام حرکت های خوبی در مجموعه وزارت نفت انجام شده که این قرارداد نیز نتیجه این تلاش‌ها بوده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه “در همه پالایشگاه‌های ۱۳ گانه پارس جنوبی طرح کاهش فلرینگ اجرا خواهد شد”، گفت: ۷۵ درصد آلاینده های دنیا را ۱۰ کشور تولید می کنند که ایران در این زمینه رتبه سوم جهان و رتبه اول خاورمیانه را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم و همکاری نکردن شرکت های بین المللی، برای تعمیرات و اجرای پروژه‌ها دچار مشکل بودیم اما پس از برجام این مشکلات در حال رفع شدن است.

مشکین فام تصریح کرد: تاکنون ۷۰ میلیارد دلار در شرکت نفت و گاز پارس برای اجرای پروژه‌های مختلف هزینه شده است که این رقم با طرح های تعریف شده تا ۹۰ میلیارد دلار نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: برای ۱۲ پالایشگاه دیگر پارس جنوبی نیز باید ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری می شود تا بحث مشکلات فلرینگ در منطقه عسلویه حل شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در ۲ سال اخیر با توجه به اینکه شرکت های بین المللی همکاری خود را آغاز کردند ما در حال استفاده از فناوری‌های جدید در زمینه های مختلف هستیم.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن