اقتصادسیاست

آمانو به ایران آمد که بگوید همه چیز خوب است

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده و از دیدگاه آژانس اجرای برجام از سوی همه طرفها حائز اهمیت است.

«یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم‌ پایندی همه طرف ها به برجام تاکید شد.‌

آمانو در این دیدار اظهار داشت که ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده و از دیدگاه آژانس اجرای برجام از سوی همه طرفها حائز اهمیت است.

این گزارش حاکی است

یوکیا آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی، تاکید کرد: ما به عنوان آژانس می گوییم ایران به تمام تعهدات خود در قالب برجام عمل کرده است.

وی در نشست خبری خود با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: دیدار ما در راستای دیدارهایی بود که در رم و وین داشتیم.

وی گفت: از ژانویه ۲۰۱۶ آژانس در حال نظارت و تایید تعهدات ایران در قالب برجام است. آژانس معتقد است که ایران در حال اجرای کلیه تعهدات خود نسبت به قرارداد برجام است.

آمانو با بیان اینکه در دیدار امروز خود با صالحی بر اهمیت اجرای کامل تعهدات توسط دیگر طرف های برجام تاکید کرده است، افزود: آژانس معتقد است ایران همچنان بر تعهدات خود پایبند مانده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که موضع آژانس در قبال اظهارات اخیر ترامپ نسبت به برجام چیست، تصریح کرد: در رابطه با صحبت های مقامات دیگر کشورها نظری ندارم ولی برجام قراردادی است میان ایران و ۱+۵ که تحت حمایت شورای امنیت است و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم بر فعالیت های هسته ای ایران و انجام تعهداتش در قبال برجام نظارت کرده و آن را تایید می کند.

همچنین  دراین دیدارعلی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه چیزی به نام بازدید از مراکز نظامی در برجام نداریم گفت: بند T مشمول بازرسی خاصی نیست و تعهدات داوطلبانه ای است که ایران هم همیشه به آن متعهد است‌.

وی اظهار کرد: راجع به بند تی همیشه صحبت شده و این موضوع روشنی ایت و آقای عرافچی هم مواضع ایران را به آژانس بیان کرده است.

وی افزود: بند تی مشمول بازرسی خاصی نیست و تعهدات داوطلبانه ای است که ایران هم همیشه به آن متعهد است‌.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن