اقتصاد

اجرای ناصحیح دیوارحائل مانع بزرگ تحویل مسکن مهر

مدیر پروژه فاز ۹ مسکن مهر پردیس با بیان این‌که اجرای ناصحیح دیوار حائل در دوره‌های قبلی مانع از افتتاح و تحویل بخشی از واحدهای مسکن مهر فاز ۹ شده است، گفت: در این راستا به زودی مناقصه ۲۰ میلیارد تومانی برای بهسازی این دیوارها برگزار می‌شود.

حمیدرضا ملکی اظهار کرد: در مجموع ۳۹۳۷ واحد مسکن مهر در قالب ۱۵۸ بلوک توسط ۱۱ پیمانکار در فاز ۹ قدیم شهر پردیس در حال ساخت است.

وی با بیان این‌که مجموع پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها حدود ۷۳ درصد است، تصریح کرد: تاکنون ۱۴۰ واحد پروژه بتن نما مستحکم فتتاح شده (اسفند۹۵) و هم‌اکنون مراحل تحویل را پشت سر می‌گذارد.

وی با بیان این‌که در پروژه‌های مریم یک و رُز یک ۲۸۸ واحد مسکن مهر در حال ساخت است، افزود: ۱۴۴ واحد مریم یک در حال تکمیل بوده که کار آنها تا یکماه آینده تمام می شود، ساخت واحدهای رُز یک نیز به اتمام رسیده که به دلیل حرکت دیوار حائل نیازمند بهسازی است.

وی با بیان این‌که مشکل ما در این پروژه‌ها حرکت دیوار حائل است، گفت: از همان ابتدا با درایت مدیرعامل کنونی شرکت عمران پردیس و اعضای هیئت مدیره حل این مشکل در دستور کار قرار گرفت. در نهایت برآیند این تلاش‌ها منجر به ورود یک تیم متخصص ژئوتکنیک و امضای قرارداد با آنها شد. این تیم آزمایشات زمین‌شناسی و گمانه زنی ها را در عمق ۳۰ متری برای شناسای جنس زمین انجام دادند که بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای ایمن‌سازی و بهسازی دیوارهای حائل بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

مدیر پروژه فاز ۹ مسکن مهر پردیس ادامه داد:‌ قرارداد مذکور برای تایید به مجمع شهرهای جدید ارسال شده که طی چند روز آینده و پس از تایید، مناقصه آن در زمان کوتاهی برگزار می‌شود.

ملکی با انتقاد از اجرا ناصحیح و اشتباه دیوارهای حائل فاز ۹ بیان کرد: متاسفانه در دوره‌های قبلی، بدون انجام مطالعات و با استفاده از شیوه شمع و پرده بتنی دیوار حائل را اجرا کردند که به هیچ عنوان پاسخگوی زمین و نیروهای آنجا نبوده است.

وی با یادآوری این‌که ۱۰ پروژه مسکن مهر یا دیوار حائل ندارند (یا برای آنها انجام نشده) یا دیوار حائل آنها ناصحیح اجرا شده است، افزود: زمان مورد نیاز برای اجرای دیوارهای حائل  ۹ تا ۱۲ ماه است.

وی تاکید کرد: برخی از پروژه‌ها دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد هستند که با اصلاح دیوار حائل،‌ نصبیات، آسانسور و رنگ آمیزی آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام و به متقاضیان تحویل می‌شود.

نوشته های مشابه

بستن