اقتصادصنعت و تجارت

ایتالیا مشتری پروپاقرص کیوی ایران

محمدعلی طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کیفیت بالای کیوی تولیدی کشور، گفت: کشور ایتالیا به تازگی مشتری کیوی ایران شده است و صادرات این محصول به ایتالیا به زودی در سطح تجاری انجام می‌شود.

وی بیان کرد: گپ تولید کیوی در ایران و کشورهای اروپایی این فرصت را در اختیار ما قرار می‌­دهد که امکان توسعه صادرات کیوی را داشته باشیم.

وی افزود: برخی کشورهای اروپایی نیز خواهان سایر محصولات گلخانه‌­ای کشور هستند که می‌­تواند آینده خوبی را برای صادرات پایدار این محصولات رقم بزند.

طهماسبی خواستار حضور بیشتر تشکل­‌ها در فعالیت‌­های اقتصادی شد و گفت: تشکل­‌ها با ایجاد زنجیره تولید می­‌توانند در ایجاد و توسعه صادرات پایدار محصولات کشاورزی نقش بسیار مهمی را داشته باشند به شرط آن‌که حضور خود را در فعالیت‌های مربوط به تولید تا صادرات پر رنگ‌تر کنند.

طهماسبی تأکید کرد: هم اکنون تشکیل زنجیره تولید با کمک تشکل­‌ها آغاز شده است و در آینده‌­ای نزدیک تمام فعالیت‌های تولید تا بازار در بخش کشاورزی در قالب زنجیره تولید به کمک تشکل‌ها انجام خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این پرسش که یکی از مشکلات تشکل‌ها ارتباط گرفتن با مشتری است و وزارت جهاد برای کمک به حل این مشکل چه خواهد کرد، گفت: تشکل‌ها و شرکت‌های خصوصی می‌­توانند با کمک بخش روابط بین ­الملل وزارت کشاورزی این ارتباطات را ایجاد و از آن استفاده کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وزرات جهاد کشاورزی در هر زمان که هیات‌های تجاری خارجی وارد کشور شده‌اند از فعالین بخش خصوصی دعوت کرده است تا در جلسات حضور داشته باشند و از شرایط به وجود آمده استفاده کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن