اقتصادصنعت و تجارت

برگزاری کنفرانس ونمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر

سید مسلم موسوی مدیر عامل انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران درباره برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدید پذیر اظهار کرد: نخستین دوره کارگاه Project Navigator توسط آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر در حاشیه این کنفرانس ۱۱ آبان ماه برگزار می شود که در آن مباحثی مربوط به اصول احداث نیروگاه های خورشیدی آموزش داده می شود. برگزاری این کارگاه در راستای توانمندسازی فعالان این حوزه است.

موسوی ادامه داد: همچنین کارگاه تخصصی دیگری توسط موسسه بین المللی دی ان وی جی ال برگزار می شود که در این کارگاه نیز مباحث پیشرفته در حوزه انرژی خورشیدی مورد بررسی قرار می گیرد. بازرسی و تایید مقدار، وزن و کیفیت کالاهای گوناگون، همچنین تست و کنترل کیفیت محصولات و عملکرد آنها در برابر استانداردهای مختلف بهداشتی، ایمنی و نظارتی از خدمات اصلی شرکت دی‌ان‌وی جی‌ال است. دی ان وی جی ال شرکتی چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر اسلو، نروژ قرار دارد. این شرکت ارائه‌کننده انواع خدمات بازرسی، کنترل کیفیت و صدور انواع گواهینامه است.

وی در توضیحاتی بیشتر درباره کارگاهی که توسط موسسه بین المللی دی ان وی جی ال  برگزار می شود گفت: در کارگاهی که ۸ آبان ماه در حاشیه این کنفرانس برگزار می شود مباحثی همچون ارزیابی ریسک نیروگاه های خورشیدی، تست کنترل کیفیت، مشکلات رایج در مسائل فنی نیروگاه های خورشدی، چگونگی مدیریت قرارداهای نیروگاه های خورشدی، تنظیم قرارداد تدارکات و موضوعات دیگر توسط اساتید بین المللی این شرکت مطرح خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان گواهی نامه معتبر اهدا می شود.

موسوی همچنین بیان کرد: برای نخستین بار موضوع بازیافت تلفات حرارتی کارخانجات صنعتی به عنوان پنلی در این رویداد مطرح می شود از آنجا که کارخانجاتی همچون تولید سیمان، سرامیک و شیشه تلفات حرارتی زیادی دارند و با بازیافت این تلفات می توانند برقی تولید کنند که به عنوان برق پاک محسوب می شود و دولت این برق را از آنها خریداری می کند بنابراین با این پنل قصد ترویج بحث این نیروگاه ها در کشور را داشتیم.

امسال در دومین دوره از این رویداد شاهد برگزاری نمایشگاهی هستیم که شرکت های داخلی و خارجی در آن دستاوردهای خود در حوزه انرژی های تجدیدپذیر را به نمایش می گذارند. دومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر ایران توسط انجمن انرژی های تجدیدپذیر و با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با هدف ارایه توانمندی ایران در حوزه تجدید پذیر ۹ و ۱۰ آبان ماه سال جاری در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار می شود.

متقاضیان می توانند جهت اطلاعات بیشتر به آدرس http://irec.irrea.ir مراجعه نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن