اقتصادبورس، بانک، بیمه

بورس تهران برای خارجی ها پر از جاذبه است

مدیرعامل مرکز مالی ایران؛ بورس تهران برای خارجی ها پر از جاذبه است

علی نقوی، مدیرعامل مرکز مالی ایران با بیان اینکه جذابیت بورس ایران برای خارجی ها طی یک سال اخیر بیشتر شده است گفت : در مرکز مالی ایران زیرساخت های لازم برای اینکه سرمایه گذار خارجی بتواند  اطلاعات لازم جهت شناخت از بازار سرمایه را دریافت و برای ورود به بازار سرمایه تصمیم گیری کند، ایجاد شده است. در همین راستا قراردادی نیز با یک شرکت یونانی منعقد شده، که در آینده ای نزدیک اطلاعات جامعی از بازار سرمایه ایران در  سامانه های اطلاع رسانی آن شرکت منتشر می شود.

وی در ادامه بیان کرد: بازار سرمایه برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیاز به بسترسازی مدون دارد. که مهم ترین مورد اول توجه به زیرساخت های حقوقی و پولی است. با اجرایی شدن برجام تا حد قابل توجه ای مشکلاتی که بر سر راه مبادلات ارزی  بود برطرف شده است.

نقوی دومین موضوع قابل توجه را  پیاده سازی استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی بیان کرد و گفت: برای فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذار خارجی در کشور و اینکه صورت های مالی واحدهای اقتصادی داخلی با کشورهای خارجی قابل مقایسه باشد باید از استانداردهای گزارشگری بین المللی مالی استفاده شود. باتوجه به برنامه ششم توسعه باید شرایط برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور تسهیل شود، که برای دستیابی به این هدف لازم است علاوه بر جذب سرمایه های داخلی و استفاده از ظرفیت سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور به جذب سرمایه گذاران خارجی نیز توجه ویژه ای شود؛ البته انجام این مهم نیازمند اتخاذ تدابیر مناسب است و مسیر آن با اجرا شدن (IFRS) هموار شده است.

مدیرعامل مرکز مالی ایران نقش کارگزاران بورسی در گشایش های بازار برای ورود سرمایه گذار خارجی را اینچنین تشریح کرد: شرکت های کارگزاری طی این مدت تلاش های بسیاری داشته اند تا بتوانند همکاری های بین المللی ملموسی داشته باشند. به عنوان مثال طی این مدت، یکی از شرکت های کارگزاری ایرانی توانست همکاری های خوبی با طرف ایتالیایی داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن