اقتصادصنعت و تجارتویژه ها

سختگیرانه‌ترین قانون کار درجهان مربوط به ایران است

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق اعلام سازمان‌های جهانی سختگیرانه‌ترین قانون کار در دنیا متعلق به ایران است.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق اعلام سازمان‌های جهانی سختگیرانه‌ترین قانون کار در دنیا متعلق به ایران است.

وی در اجلاس سراسری هیئت رئیسه مجامع بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور اظهار کرد: بسیاری از ظرفیت‌ها در داخل نظام وجود دارد که متاسفانه به خاطر عدم استفاده از آن ها، نیم نگاهی به خارج از کشور انداخته ایم و عده‌ای این تصور را دارند که اگر با خارج رابطه داشته باشیم، به پیشرفت می‌رسیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: شاخص‌ها و فاکتور‌ها وضعیت مناسبی را از اقتصاد نشان نمی‌دهد و با نگاهی به اقتصاد کشور، متوجه این قضیه می‌شویم.

وی افزود: اقتصاد اسلامی به دنبال تقویت افراد با بازدهی بیشتر است، زیرا آن‌ها خواسته یا ناخواسته موجب افزایش نرخ رشد اقتصادی می‌شود.

پور ابراهیمی بیان کرد: طبق گزارش هایی که ما داریم شناسایی دقیقی از دارایی‌های دولت در کشور وجود ندارد و معادل یک چهارم دارایی‌ها دولت کفایت می‌کند تا بودجه دولت را بدون قرض ببندیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بررسی لایحه صندوق مکانیزه فروش در کمیسیون مربوطه مجلس به پایان رسیده و طی چند هفته آینده به صحن علنی مجلس خواهد رفت و در حوزه مالیات بر ارزش افزوده نیز تلاش می‌کنیم هرچه زودتر به این حوزه سر و سامان دهیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر شفافیت مالیاتی خاطرنشان کرد: مشکل ما این است که اطلاعات اقتصادی از جمله مالیات شفاف نیست. ما متاسفانه سختگیرانه‌ترین قانون کار در جهان را داریم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن