فرهنگ و هنرگالری ها

سلام همه خبرها را ندارم آنهایی را که همراه دارم می فرستم

گلستان: داشتن تخصص گزینه مهمی در گالری داری است

مدیر گالری “گلستان” که پس از سیحون قدیمی ترین گالری تهران را داراست بر این اعتقاد است که علیرغم فعالیت ۱۶۰ گالری در تهران، تنها ۱۰ گالری معتبر و حرفه‌ای فعال هستند و بر این اساس از وزارت ارشاد خواست برای اعطای مجوز به متقاضیان گالری‌داری به دانش و هنرشناس بودن افراد نیز توجه نشان دهد.
لیلی گلستان درباره افزایش تعداد گالری ها و تأثیرگذاری آنها بر هنرهای تجسمی ایران گفت: من مخالف مجوز دادن برای راه اندازی گالری نیستم بلکه به مجوز دادن به افرادی که دارای چنین تخصصی نیستند مخالفم چراکه این امر باعث می شود بر اساس روابط و ناآگاهی آنها از این حرفه، به روند فعالیت سایر گالری های فعال لطمه وارد شود.
گلستان معتقد است که وزارت ارشاد در روند اعطای مجوز به متقاضیان تأسیس گالری تنها به مکان آن توجه دارد در حالی که داشتن تخصص بسیار بیشتر از مکان احداث گالری حائز اهمیت است.
مدیر گالری “گلستان” تصریح کرد: روابط و رفتار نادرست با هنرمندان به حرفه گالری داری لطمه وارد می کند و ما ناچاریم اشتباهات گالری داران ناآگاه را اصلاح کنیم که این موضوع برای دیگر گالری داران حرفه ای، انرژی‌بر و ناخوشایند است.
این فعال عرصه هنرهای تجسمی درباره تفاوت گالری های ایران با سایر کشورهای جهان هم بیان کرد: گالری های ما تفاوت چندانی با گالری های خارجی ندارند، از نظر بنا و ساختمان، گالری غیر استاندارد نداریم و مشکل ما گالری داری در ایران است.
با توجه به موارد ذکر شده، به نظر می‌رسد که با افزایش علاقه روز افزون به گالری‌داری در کشور، این مهم علاوه بر فواید دارای آسیب‌های مختص به خود نیز هست. از جمله فواید رشد گالری‌داری می‌توان به تأثیرگذاری آنها بر رشد اقتصاد هنر، برآمدن ایده‌های جدید از سوی گالری‌داران، مهیا شدن یک بستر رقابتی و امکانی برای نمایش آثار هنرمندان بیشتر اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن