آی سی تیخدمات

شاهزاده میلیاردر سعودی: بیت کوین روزی از درون دچار فروپاشی می شود

ولید بن‌طلال، شاهزاده میلیاردر سعودی، پیش‌بینی کرد ارز مجازی بیت‌کوین شبیه شرکت نفتی انرون از درون فرو خواهد پاشید.

الولید در مصاحبه با شبکه CNBC درباره چشم‌انداز بیت‌کوین گفت: این روند منطقی به نظر نمی‌رسد و این ارز نظام‌مند نیست. کنترلی بر روی آن وجود ندارد و هیچ نظارتی نیز از سوی بانک‌های مرکزی بر آن صورت نمی‌گیرد.

بن‌طلال ادامه داد: من به طور کلی اعتقادی به چیزهایی شبیه بیت‌کوین ندارم و فکر می‌کنم یک روز بیت‌کوین از درون فرو می‌پاشد. به نظر من همان اتفاقی که برای انرون افتاد برای بیت‌کوین هم می‌افتد.

بنا به گفته این شاهزاده سعودی که سهام شرکت‌هایی نظیر اپل و سیتی گروپ را در اختیار دارد همانند آنچه برای شرکت نفتی انرون اتفاق افتاد و این شرکت زمانی یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی به شمار می‌رود ولی پس از لو رفتن ساختار فریبکارانه آن از سال ۲۰۰۱ سهام آن سقوط کرد و این شرکت ورشکست شد. و بیت‌کوئین هم به این سرنوشت دچار می‌شود. با این اظهارات بن‌طلال به جمع سرمایه‌گذارانی پیوسته است که اخیرا اظهارات منفی قابل توجهی علیه بیت‌کوین بیان کرده‌اند.

چند هفته پیش لری فینک مدیرعامل شرکت بلک راک گفته بود بیت کوین فقط به شما نشان می‌دهد چقدر تقاضا برای پولشویی در جهان وجود دارد.

جیمی دیون مدیرعامل جی‌پی‌مورگان آمریکا نیز گفته بود که بیت کوین کلاهبرداری است. این ارز حقیقی نیست و در نهایت بسته خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن