اقتصادویژه ها

فرصت دو ماهه به وزارت اقتصاد برای احصا اموال و املاک قابل فروش+سند

بر اساس مصوبه هیئت دولت، وزارت اقتصاد موظف شد ظرف مدت دو ماه فهرست اموال غیر منقول و املاک قابل فروش را مشخص کند.

هیئت وزیران آیین نامه اجرایی بند ک تبصره ۵ قانون بودجه را تصویب کرد. بر این اساس وزارت اقتصاد موظف شد ظرف مدت دو ماه  از تاریخ ابلاغ این آیین نامه با موافقت بالاترین مقام دستگاه اجرایی  از طریق سامانه  جامع اطلاعات اموال غیر منقول دستگاههای اجرایی،  فهرست اموال غیر منقول و املاک قابل فروش را مشخص کند.

در  بند ک تبصره ۵-قانون بودجه سال ۹۶ آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود اموال غیرمنقول و املاک متعلق به خود را که واگذاری آنها مشمول سیاست‌های کلی اصل چهل‌وچهارم (۴۴) قانون اساسی نیست و مصارف آنها نیز از مصادیق جزء (۲) بند (د) سیاست‌های کلی اصل چهل‌ و چهارم (۴۴) قانون اساسی نمی‌باشد با رعایت قوانین و مقررات تا سقف پنجاه هزار میلیارد (۵۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال به فروش رسانده و منابع حاصل را پس از واریز به خزانه‌داری کل برای بازپرداخت بدهی‌های خود به سازمان تأمین اجتماعی اختصاص دهد.

به گزاش تسنیم،  در صورت عدم تأمین اعتبار از محل فروش اموال تا سقف فوق‌الذکر، دولت اجازه دارد باقیمانده اعتبار را از محل فروش اوراق مالی اسلامی بلندمدت تأمین نماید. در صورت عدم فروش این اوراق در موعد مقرر، این اوراق به سازمان تأمین اجتماعی واگذار می‌گردد.

نوشته های مشابه

بستن