اقتصاد

مبادله ۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی در نیمه نخست امسال

تعداد ۳۹ میلیون برگه به ارزش ۳۹۰۶۸میلیارد ریال در بازار اوراق بدهی در نیمه نخست امسال مورد مبادله قرار گرفته است.

 نگاهی به وضعیت معاملات بازار سرمایه در نیمه نخست امسال نشان می‌دهد بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه‌ای به ترتیب تالار منطقه‌ای کیش با مبادله ۱۷۹۸۵ میلیارد ریال، تالار منطقه‌ای اصفهان با مبادله ۱۵۵۹۲ میلیارد ریال، تالار منطقه‌ای مشهد با مبادله ۸۴۶۸ میلیارد ریال، تالار منطقه‌ای کرج با مبادله ۷۱۴۱ میلیارد ریال و تالار منطقه‌ای تبریز با مبادله ۴۹۱۲ میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

همچنین در این مدت تعداد ۶۰۲۴۲ میلیون سهم به ارزش ۱۱۸۴۳۲ میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی مبادله شده است که به ترتیب حدود ۲۶٫۶۴ و ۲۰٫۴۳ درصد از کل معاملات را شامل می‌شود.

تعداد ۳۹ میلیون برگه به ارزش ۳۹۰۶۸میلیارد ریال نیز در بازار اوراق بدهی از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه مورد مبادله قرار گرفته است.

این درحالی است که در نیمه نخست امسال تعداد ۵۶۵ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۹۶۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱۷۵ و ۱۵۷ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ همراه شد.

همچنین در این مدت در بازار اوراق تبعی تعداد ۶۹۷۴ میلیون ورقه به ارزش ۴۸۲۸ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که ارزش معاملات این اوراق نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب بیش از ۴۲ هزار درصد و ۱۰۳هزار درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

بستن