اقتصاد

وعده‌های خودروسازان محقق نشد

بازار خودرو در حالی تشنه عرضه محصولات جدید است که وعده خودروسازان برای عرضه خودرو‌های جدید چندان محقق نشده به طوری که با گذشت دو ماه از زمان وعده داده شده برای عرضه کوئیک سایپا، پیش فروش این خودرو همچنان با تأخیر مواجه است.

پس از گذشت دو ماه از موعد تعیین شده توسط مسئولان سایپا برای پیش فروش کوئیک، فروش این خودرو هنوز عملی نشده و در عین حال، خبری از تولید آن در آمار ماهانه تولید خودرو که توسط وزارت صنعت منتشر می‌شود، نیست.
 رضا تقی زاده، معاون فروش و بازاریابی سایپا تیر امسال اعلام کرده بود که از نیمه دوم مردادماه، پیش فروش کوئیک و ساینا اتوماتیک و برلیانس C۳ همزمان آغاز خواهد شد.
وی رنج قیمتی کوئیک را ۳۳ تا ۴۰ میلیون تومان اعلام کرده بود.
یک ماه بعد از این اظهار نظر یعنی در مرداد ۹۶، رضا جمالی مدیر عامل سایپا وعده پیش فروش کوئیک را عقب انداخت و اعلام کرد که پیش فروش این خودرو از شهریورماه آغاز می‌شود.
حال با گذشت دو ماه از وعده ابتدایی عرضه کوئیک، هنوز این وعده عملیاتی نشده که به گفته برخی کارشناسان دلیل تأخیر این است که کوئیک هنوز به تولید نرسیده است.
این در حالی است که با اجباری شدن استاندارد‌های ۸۳ گانه تولید خودرو از دی ۹۷، خودروسازان باید بیش از پیش به تولید محصولات جدید روی بیاورند و این تولیدات را جایگزین محصولات قدیمی خود کنند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن