آی سی تیخدمات

استارت آپ آخر هفته

سید رسول جلیلی

استارتاپ ویکند به انگلیسی Startup Weekend یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل  افراد دارای ایده استارتاپی ،برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، سرمایه گذاران ،بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

این برنامه جهانی تا بحال شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند این برنامه ازروز چهارشنبه آغاز و تا پایان روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌نمایند.
این رویداد مکانی برای تبادل ایدهایتان و آشنا شدن با ایده های دیگران است. شاید ایده ای را بشنوید که مکمل ایده ی شما باشد؛ شاید ایده ی شما بارها در مرحله ی اجرا تغییر کند. ما در استارتاپ ویکند یاد میگیریم که عامل موفقیت استارتاپ ها ایدهایشان نیست بلکه نحوه اجرا و اعضای تیم هستند که باعث موفقیت و یا شکست یک پروژه میشوند

نکاتی که قبل از شرکت در استارتاپ ویکند می بایست از آن آگاه باشید

  1. سعی کنید که در مورد شرکتهای استارتاپ، موفقیتها و شکست هایشان تحقیق کنید.
  2. اگر ایده ای را میخواهید مطرح کنید مطمئن شوید که: تحقیقهای لازم و کافی را در مورد ایدیتان انجام دادید و بازار را تا حد امکان میشناسید.

و در کل استارتاپ ویکند بستریست مناسب جهت تشکیل تیم ویا پیدا کردن سرمایه گذار برای افرادی که ایده تجاری خاصی دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن