اقتصادصنعت و تجارتویژه ها

افزایش قیمت نان در تنور اختلاف ها سوخت

علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران از توقف افزایش قیمت نان بنا به دستور وزیر صنعت خبر داد.

وی افزود: اجرای طرح افزایش نان تا زمان بررسی مجدد کارگروه شورای آرد و نان متوقف شده است.

او با اشاره به اینکه بی توجهی به این دستورالعمل به معنای تخلف است گفت: تا اعلام مجدد کارگروه مربوط، از افزایش قیمت نان جلوگیری می شود.

فاضلی تاکید کرد: در پی اعتراضات مصرف‌کننده و تولیدکننده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد تا بحث افزایش و یا ثبات قیمت نان مجدد بررسی شود.

رئیس اتاق اصناف ایران کاهش وزن چانه‌های نان در مصوبه جدید و بروز اختلاف نظر در این خصوص را یکی از دلایل توقف مصوبه گرانی نان تا اطلاع ثانوی اعلام کرد.

وی درباره دلیل توقف مصوبه گرانی نان گفت: دو طرف یعنی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نان از این افزایش قیمت ناراضی بوده‌اند به همین منظور این مصوبه فعلاً متوقف شده تا مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داده است که افزایش قیمت نان ابلاغ نشود تا در جلسه ستاد تنظیم بازار مجدداً به بحث گذاشته شود.

وی تصریح کرد: توقف افزایش قیمت نان تنها مربوط به تهران نیست و در کل کشور این افزایش قیمت متوقف شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا موضوع کاهش وزن چانه‌های نان در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار مورد توجه قرار می‌گیرد یا خیر، ابراز کرد: یکی از بحث‌هایی که عامل توقف افزایش قیمت نان شد، همین کاهش وزن نان بود و باید مشخص شود که آیا وزن چانه‌ای که در سال ۹۳ تصویب شده است باید در فرآیند تولید نان اجرا شود یا وزن چانه‌های جدید که به‌تازگی اعلام شده است باید ملاک عمل قرار گیرد.

فاضلی در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: فعلاً از افزایش قیمت نان جلوگیری به عمل آمده و نانوایان باید نان را به‌قیمت قبلی به فروش برسانند

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران با اشاره به توقف افزایش قیمت نان در سراسر کشور گفت: موضوع افزایش قیمت نان و وزن چانه نان دوباره در شورای آرد و نان بررسی می‌شود تا در صورت عدم افزایش قیمت نان به نانوایان یارانه آرد پرداخت شود.

همچنین حسین درودیان در مورد دلایل توقف افزایش قیمت نان گفت: توقف افزایش قیمت نان در سراسر کشور به دستور رئیس جمهور برای بررسی مجدد قیمت نان و  کاهش وزن چانه نان سنتی اتفاق افتاد.

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران افزود: در نرخ‌نامه جدید اتحادیه نانوایان تهران وزن چانه نان کاهش یافته بود که با دستوری که رئیس جمهور به وزیر صنعت داده مقرر شده هم قیمت و هم وزن چانه نان مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

درودیان اظهار داشت: قرار است بررسی مجدد قیمت نان و وزن چانه نان را شورای آرد و نان انجام دهد و حتی پیشنهاداتی داده شده مبنی بر اینکه در صورت عدم افزایش قیمت نان، یارانه آرد به نانوایی‌های سراسر کشور داده شود.

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران بیان داشت: بنابراین ممکن است در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار موضوع پرداخت یارانه آْرد به نانوایی‌‌ها مورد تایید قرار گیرد و به این ترتیب از افزایش قیمت نان جلوگیری شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن