آی سی تیاقتصادصنعت و تجارتویژه ها

برگزاری سومین دوره المپیاد تکنسین های ایران با حمایت سامسونگ

سامسونگ در چهار حوزه آموزش، سلامت، محیط زیست و اشتغال فعالیت های اجتماعی انجام می دهد

وحید مدحتی —

فرهاد هجرت مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ الکترونیکس در نشست خبری سومین المپیاد تکنسین های ایران که با حمایت شرکت سامسونگ برگزار می شود با بیان اینکه بیشترین تعداد سرمایه انسانی شرکت سامسونگ را نیروی کار ایرانی تشکیل می دهد گفت : برگزاری مسابقات آزاد مهارت حرکت هدفمندی برای بستری سازی مسئولیت های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار روزنامه آسیا وی در این نشست خبری که روز گذشته در محل سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور برگزار شد با بیان مطلب فوق افزود: فعالیت های مسئولیت های اجتماعی سامسونگ یک کار تبلیغاتی نیست و بر روی اشتغالزایی و کار آفرینی تمرکز دارد .

هجرت گفت: ما طی سالهای اخیر با همکاری سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور توانسته ایم فعالیت هایی همچون راه اندازی آکادمی مهندسی والمپیاد تکنسین های ایرانی را انجام دهیم که تا کنون با استقبال گسترده جوانان رو به رو شده است .

مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ از آکادمی مهندسی سامسونگ به عنوان یکی از برترین طرح های این شرکت برای افزایش مهارت تکنسین های ایرانی یاد کرد و افزود: این آکادمی به برترین فناوری روز مجهز است و تفاوتی با نمونه های مشابه اروپایی خود ندارد .

هجرت تأکید کرد: این آکادمی در سال ۹۳ با حمایت سامسونگ و همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای راه اندازی شد.

وی افزود دانشجویان این آکادمی در طول دوره های دو تا سه ماهه که به صورت رایگان ارائه می شود تعمیر لوازم الکترونیکی شامل موبایل و تبلت ، سیستم صوتی و تصویری ، ماشین لباس شویی ، کولر گازی و یخچال را فرا می گیرند.

همچنین مسعود فیاضی، مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی شرکت سامسونگ نیز در ادامه برنامه گفت: «سامسونگ چند سالی است که با هدف ترويج فرهنگ مهارت‏آموزی، شناسايي نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی، قدردانی از برترین تکنسین‌های ماهر ایران و ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت، حمایت و برگزاری المپیاد تکنسین‌های ایران را در فعالیت‌های گسترده مسئولیت اجتماعی خود گنجانده است.»

وی ادامه داد: «سامسونگ در چهار حوزه آموزش، سلامت، محیط زیست و اشتغال فعالیت‌هایی را در سرتاسر جهان تحت عنوان مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد که در ایران هم این شرکت با راه‌اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان،  مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر و آکادمی مهندسی برنامه‌هایی را برای ارتقا سطح آموزش و اشتغال جوانان ایرانی اجرا کرده است.»

به گفته مدیر روابط عمومی سامسونگ، این دوره از مسابقات همچون دوره‌های پیشین آن در ۴ گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال و ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی) و لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار می‌شود.

بر این اساس مرحله اول المپیاد تکنسین‌های ایران یک آزمون الکترونیکی است که به صورت هماهنگ  در مراکز فنی‌وحرفه‌ای استان‌های کشور برگزار می‌شود. پس از آن ۱۰ نفر برتر هر گرایش به مرحله نهایی و عملی المپیاد راه پیدا می‌کنند. در پایان دو مرحله به نفرات اول تا سوم هر گرایش به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی اهدا می‌شود.

اولین دوره المپیاد تکنسین‌ها بهمن ماه سال ۹۴ به ابتکار شرکت سامسونگ و طی همکاری با سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای برگزار شد. دوره دوم این المپیاد سال گذشته با حضور نزدیک به دو هزار شرکت‌کننده برگزار شد و نفرات برتر علاوه بر دریافت جوایز مالی خود به عنوان ناظر به مسابقات جهانی مهارت سال ۲۰۱۷ اعزام شدند.

ثبت نام شرکت در سومین المپیاد تکنسین‌های ایران از روز شنبه ۴ آذرماه آغاز شده و تا روز ۲۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت. این رویداد با برگزاری مرحله نهایی در اوایل دی ‌ماه امسال به پایان می‌رسد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در سومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران و کسب اطلاعات بیشتر از روند برگزاری این رویداد به سایت Samsungtecholympiad.ir مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، حميد رضا ثابت نژاد، معاون پژوهش، برنامه ريزي و سنجش مهارت اين سازمان در این نشست گفت: اين سازمان علاوه بر مسابقات ملي مهارت، مسابقات آزاد مهارت را نيز در راستاي شناسايي نخبگان و استعدادهاي برتر مهارتي برگزار مي كند.

ثابت نژاد در ادامه تأكيد كرد: در صورت درخواست فعالان بخش خصوصي از جمله

بنگاه هاي اقتصادي، صنايع و كارخانجات براي شناسايي افراد توانمند، سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با برگزاري مسابقات آزاد مهارت همكاري لازم را خواهد داشت.

وي گفت: افراد شركت كننده در اين مسابقات كه امتياز خوبي را كسب مي كنند متناسب با نياز بنگاه هاي اقتصادي و صنايع براي اشتغال معرفي مي شوند.

ثابت نژاد با بيان اين كه مسابقات آزاد مهارت راه ميان بري براي رساندن افراد ماهر به اشتغال است، گفت: مشاركت بخش خصوصي در اين فرآيد اصل است.

همچنین حسين محمودي،  مدیرکل دفتر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای اين سازمان در نشست خبري المپياد تكنسين هاي ايران گفت: ثبت نام در اين المپياد از چهارم آذر ماه شروع تا ۲۰ آذرماه ادامه دارد.

وي افزود: مرحله مقدماتي ازمون الكترونيكي اين المپياد در مراكز آموزش فني و حرفه اي جمعه ٢٤ اذرماه و مرحله نهايي (آزمون عملي)پنجشنبه ٣٠ اذرماه و جمعه يكم ديماه امسال برگزار مي شود.

حسين محمودي در خصوص مراحل اجرايي المپياد گفت: در مرحله مقدماتي ١٠ نفر اول هر گرايش به مرحله نهايي مي روند و در مرحله نهايي ازمون عملي به منظور سنجش مهارت داوطلبانه در دو بخش تعمير و نصب كه در مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني وحرفه اي برگزار مي شود.

مهناز نجيب زاده، سرپرست دفتر مسابقات ملي و بين المللي مهارت اين سازمان گفت: عدم شرط سني  و تنوع رشته از مزيت هاي برگزاري اين المپياد است.

مرحله مقدماتي اين مسابقات در ۴ رشته؛ موبايل و تبلت، لوازم خانگي(يخچال و ماشين لباسشويي)، دستگاه هاي تهويه و مطبوع (كولرگازي) و لوزام صوتي و تصويري (تلويزيون و سينماي خانگي) مورخ ۲۴/۹/۹۶  به صورت الكترونيكي در سراسر كشور برگزار مي شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن