اقتصادصنعت و تجارتفرهنگ و هنر

سازمان میراث فرهنگی وزارتخانه می‌شود

شهاب نادری نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی گفت: این فراکسیون طرحی را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده که در صورت تصویب نهایی سازمان میراث فرهنگی، گردشگردی و صنایع دستی به وزارتخانه تبدیل می شود.

وی افزود: برای اشتغالزایی و کاهش بیکاری در کشور نیازمند آن هستیم که حوزه گردشگری را در کشور رونق دهیم، زیرا این حوزه بعد از خودرو و نفت سومین صنعت پر در آمد جهان است.

وی اظهار کرد: بر این اساس در برنامه ششم توسعه ماده ۹۸ و ۹۹ و ۱۰۰ موادی بود که در برنامه تلفیق این برنامه نیز به حوزه گردشگری توجه جدی شد و نمایندگان مجلس بر آن شدند این کار را انجام دهند.

نادری خاطرنشان کرد: هم اکنون برون رفت کشور و استانها از معضل بیکاری به رونق گردشگری بستگی دارد و تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه می تواند چشم انداز بهتری را داشته باشد و جوابگو نبودن آن حیاط خلوتی برای دولت ها باشد.

نماینده مردم پاوه و اورامانات ادامه داد: نمایندگان مجلس این طرح را در کمیسیون های اجتماعی و مشترک مطرح و در این کمیسیون ها رای لازم را دریافت کرده اند که در اولین فرصت سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن