سبک زندگیکسب و کار

کلیدهای موفقیت جک کنفیلد

  1. شما نسبت به موفقیتتان مسئولیت دارید

اکثر افراد فکر می‌کنند راه موفقیت و خوشبختی از دنیای خارج تاثیر می‌پذیرد و شما کنترل کامل بر روی آینده‌تان ندارید.

کنفیلد این اندیشه را به چالش می کشد و می‌گوید شما ۱۰۰% مسئول موفقیت یا شکستتان هستید .

افرادی که معمولا دیگران را دلیل شکست هایشان می‌دانند معمولا همان افرادی هستند که پیدا کردن راه موفقیت را خیلی سخت می‌پندارند.

۲٫هدفتان را بشناسید

همه یک هدف دارند. راز اصلی پیدا کردن آن هدف است، آن را به وضوح بدانید و با لذت تعقیبش کنید.

به عقیده کنفیلد، سنجش موفقیت دانستن هدفتان و سپری کردن زندگیتان برای بدست آوردنش است . این عقیده درست است که ما در برخی بخش های زندگیمان دارای برتری هستیم اما اگر آن قسمت ها ، آنجایی نباشند که هدفمان است، پس هیچوقت به خوشبختی نهایی نخواهیم دست یافت.

۳ . تصمیم بگیرید چه می‌خواهید

پیدا کردن هدفتان قدم اول است اما هدایت کردن زندگی‌تان در مسیر هدفتان برای اکثر افراد قدم دوم خواهد بود .

معمولا افراد موقعیت‌هایی را ترجیح می‌دهند که در آن احساس راحتی می‌کنند . تصمیم گرفتن برای یک جهش در زندگی و یک حرفه کاری موثر برای اکثر افراد شاید ترسناک جلوه کند . با این حال تلف کردن زندگی‌تان بر روی حرفه‌ای که هیچوقت شما را شاد نخواهد کرد فقط شما را در باتلاق غم و نا امیدی پایین‌تر می‌کشد.

۴ . باور کنید که هر چیزی ممکن است

ذهن میتواند ابزار قدرتمندی برای انتشار انرژی مثبت در مسیرتان باشد . شک و تردید را از خود دور سازید و شروع به باور این نکته کنید که هرچیزی را که برنامه‌ای برای انجامش داشته باشید ممکن است.

۵ . باور کنید دنیا جای خوبی است

ترس بدتر است از شکست، رقیبان سرسخت و تمسخرهایی در زمان شکست می‌توانند حتی روحیه سرسخت ترین کارآفرین های دنیا را متلاشی کنند. ترس ، فلج کننده است. شروع به باور این موضوع کنید که دنیا جای خوبی است ، نه آنکه همه در پی آن هستند تا شما را شکست خورده ببینند .

این اعتقاد را داشته باشید و خواهید دید کم کم آدم مهربانتری خواهید شد، بیشتر مایل خواهید بود به دیگران کمک کنید و انرژی مثبت بیشتری از طرف شما ساطع خواهد شد .

۶٫انعطاف پذیر باشید

مشکلات راه موفقیت شما را در هم خواهد ریخت . امروزه بیشتر انسان های موفق با مشکلات رودررو می شوند و به حدی انعطاف پذیرند که در هنگام نیاز خم شوند و یا تغییر کنند .

۷ . پافشاری کنید

جک کنفیلد پافشاری کرد وقتی بیش از صد انتشارات دست رد به سینه او زدند. اما فقط یک قدم دیگر است که اگر بردارید شما را به ایده ای جدید یا هدفی والاتر خواهد رساند. به عقيده‌ی جک، هر چه بیشتر پافشاری کنید ، شانس های مثبت بزرگتری احتمال دارد اتفاق بیفتد .

۸ . هدفی خلق کنید و بر رویش تمرکز کنید

خلق یک هدف برایتان یک معیاری خواهد بود برای اینکه موفقیت‌تان را بسنجید، اعمالتان را بررسی کنید. این امکان را به شما می‌دهد رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید .

۹ . قدم اول را بردارید

قدم اول تمام آن چیزی است که شما را وادار کند شروع کنید . خیلی از آدم ها علایق و رویاهای باشکوهی دارند اما بدون عمل فقط در حد یک رویا باقی خواهد ماند . برداشتن قدم اول اختلاف بین دنبال کردن اهدافتان و فقط در رویا بودن را مشخص می کند .

  1. ریسک پذیر باشید

هر تلاش برای بدست آوردن چیزی جدید و نوخواهان ریسک است.

بسیار ناراحت کننده خواهد بود مخصوصا اگر ۱۰۰% خلاف جریان زندگی عادیتان باشد. اما اگر شما قلبا باور کنید که این چیزی است که می‌خواهید، شما را به هدفتان نزدیکتر میکند پس اراده کنید و ریسک پذیر باشید زیرا ریسک و نامعلومی وضع سرانجام ارزشش را خواهد داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن