فرهنگ و هنر

گالری “هفت نگاه” اقتصاد هنر را تکان می دهد

ارغوان محجوب

با نگاهی سطحی به  تعداد گالری‌ها و نمایشگاه‌های موجود در سطح شهر می‌توان به این موضوع پی‌برد که توجه به هنر و سواد هنری در جامعه ایران رو به افزایش است. واین نشان دهنده آن است که مردم زمان بیشتری از زندگی خود را به تماشای آثار هنری اختصاص می‌دهند. و این موضوع  بسیار امیدوار کننده است. زیرا یکی از معیارهای توسعه در هر کشوری توجه به هنر، حقوق هنرمندان  وآثار هنری است. به تازگی نمایشگاهی در سطح شهرتهران در حال برگزاری است که با استقبال خوبی از طرف مردم روبه رو شده است، این نمایشگاه هفت نگاه نام دارد که آثار هنرمندان برجسته کشور در آن چشم نوازی می کنند.

گالری هفت نگاه با مشارکت گالری آریا ، الهه ، گلستان ، والی، هفت ثمر و ماه مهر با هدف رونق افزایی به اقتصاد هنر و ارائه آثار هنری اصیل با قیمت مناسب همچون ۱۰ سال گذشته با محوریت فروش برگزار گردید . در دهمین هفت نگاه  از میان انبوه آثار هنری متقاضی ، ۲۰۰ هنرمند انتخاب شدند که با نمایش آثار خود همچون نقاشی ، نقاشی خط و مجسمه علاقه مندان را به خرید این آثار فاخر و ارزشمند دعوت کردند . بنا به اعلام این گروه هفت نگاه مانند هر سال کوشیده است ضمن ارائه آثاری با کیفیت خوب قیمت های مناسب را برای فروش این آثار در بر گیرد . حضور سه نسل هنرمندان شاخص ایران در یکصد سال اخیر از دیگر وجوهات هفت نگاه است که در این دوره هم قابل رصد است . ارائه آثار از چهره های شاخص مانند سهراب سپهری ، پرویز کلانتری ، آیدین آغداشلو ، علی اکبر صادقی ، شمس‌الدین غازی ، مسعود عربشاهی ، فریده لاشایی ، ژازه طباطبایی ، محمد علی ترقی جاه  ،ابراهیم جعفری ، دریابیگی و … با رویکرد های بسیار متنوع زیبا شناختی و موضوعی ، ناگفته تورقی از تاریخ هنر است . معرفی استعداد های تازه نقاشی و مجسمه سازی از دیگر خصوصیات هفت نگاه است که این گروه همواره بدان تاکید داشته و در دهمین دوره هم جوانانی با استعداد و آثاری در خور توجه حضور دارند .

اولین هفت نگاه اسفند ۱۳۸۵ با حضور ۱۴۰ هنرمند در فرهنگسرای نیاوران برپا شد و اینک به عنوان نمادی از همگرایی گالری های تهران ، تاثیر به سزایی در تشویق اقشار مختلف مردم به خرید آثار هنری داشته  مجموعه دارانی جوان را به جامعه تجسمی اضافه کرده است . دهمین هفت نگاه عصر جمعه سوم آذر ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد و نمایش و فروش این آثار فاخر تا ۱۷ آذر ماه برپاست .

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن