اقتصادایرانسیاست

مدیریت تجارت خارجی به وزارت خارجه سپرده شد

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:چالش اساسی فعالان اقتصادی که بیشترین فراوانی مراجعان را به خود اختصاص داده، در حقیقت مشکلات مربوط به تامین مالی بانکی است.

وی افزود: امروز تنها راه کمک به فعالان اقتصادی کشور کاهش نرخ تامین مالی است و این درحالی است که نرخ تامین مالی در کشور ما از میانگین منطقه بیشتر است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی با اشاره به اینکه بخش عمده دارایی بانک ها غیر تسهیلاتی می باشد و این امر چالش های اساسی را برای فعالان عرصه اقتصادی رقم زده اظهار داشت : البته راهکارهای رفع آن اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: بخشی از موضوعات بانکی، مشکلات درونی بانک ها است که برای رفع این مشکلات مباحث ارتقاء و توانمندسازی بانک ها را پشنهاد داده ایم.

پورابراهیمی حجم نقدینگی اقتصاد کشور را ۱۴۰۰ هزار میلیار تومان عنوان کرد و گفت : دلیل اینکه اثر تورمی نمی گذارد این است که تمام آن کتابی و کاغذی است و نقدینگی واقعی وجود ندارد

محمدرضاپورابراهیمی افزود: در سال های گذشته یکی از خلاء های جدی در وزارت امور خارجه کشورمان عدم تحرک این وزارتخانه در دیپلماسی اقتصادی بود.

وی گفت: این حرکت آغاز اقدامات مثبتی است که می تواند منشاء تحولات خوبی در دیپلماسی اقتصادی کشورمان باشد.

پور ابراهیمی گفت: همکاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت با سازمان توسعه تجارت در کنار اقدامات وزارت امور خارجه حلقه تکمیلی دیپلماسی اقتصادی است.

وی افزود: همه دستگاه ها در مبادلات اقتصادی با کشورهای دیگر باید زیر نظر وزارت امور خارجه و هماهنگ با این وزارتخانه باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن