صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
روزنامه آسیااتاق قانون

اتاق قانون

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱:۵۸
جلوی درب خانه و مغازه، ملک خصوصی نیست!
وضعیت حقوقی ایجاد مانع در خیابان
قرار دادن موانع از سوی کسبه، نگهبانان ادارات و یا هر شخص دیگر در کنار کوچه، خیابان، مقابل مغازه یا خانه و ممانعت از پارک خودروهای دیگر نقض آشکار حقوق شهروندی است.
 
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
مجازات سوءاستفاده از تصویر پروفایل افراد چیست؟
اهمیت امنیت اطلاعات و داده‌های کاربران در قانون
در منشور حقوق شهروندی به صراحت در مورد اهمیت حفاظت داده‌های کاربران در فضای مجازی در مواد ۹، ۳۵ و ۳۷ سخن به میان آمده است.
 
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
بازرسی از کمیسیون های شبه قضایی
غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد:
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با هدف تقویت نظارت ها، رصد مشکلات، نواقص و موانع در روندها، بازرسی از کمیسیون های شبه قضایی نظیر کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.
 
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
ظهرنویسی / شرایط و قوانین آن
سفته و چک ؛
اسناد تجاری از قبیل سفته و چک نقش عمده ای در معاملات امروزی دارند به گونه ای که بسیاری از تجار و غیرتجار برای انعقاد قرارداد های خود از اسناد تجاری استفاده می کنند. اسناد تجاری جدای از بحث سهولت در انعقاد معاملات و جایگزین شدن آن به عنوان پول و وجه رایج کشوردارای شرایط و قوانین مختلف است که هم دارای مزیت های متعددی است اما موضوعی که در این متن قصد داریم به آن بپردازیم ظهرنویسی،شرایط و قوانین آن است.
 
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
کادر درمان / بدون قرارداد !
قراردادی به قمیت جان
چه مقدار پول حاضرید دریافت کنید تا حدود ۲۰۰ روز خانواده‌تان را نبینید؟ بدون شک کمتر کسی این کار را انجام می دهد و دوری از خانواده را به هر موضوع دیگری مثل پول ترجیح دهد اما پرستاران کشورمان بیش از ۲۰۰ روز است که برای حفظ جان هم میهنانشان لباس رزم به تن کرد‌ه‌ و به جنگ با بیماری کرونا رفته‌اند، آن هم با حقوق های پایین و قراردادهایی عجیب وغریب!