صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار اقتصادی

پلفترم معاملاتی والکس از بازار ارز دیجیتال فانتوم رونمایی کرد
هر هفته یک کوین
صرافی ارز دیجیتال والکس در روزهای پاییز رنگارنگ خود از بازار ارز دیجیتال فانتوم رونمایی کرد. والکس در طول جشنواره پاییزی هر هفته یک کوین را به صرافی خود اضافه می‌کند و سه روز معامله با کارمزد صفر را به کاربران برای معاملات آن ارز فراهم می‌کند. پلتفرم معاملات ارز دیجیتال والکس، با داشتن بیش از نیم میلیون کاربر و بیش از ۶.۵ میلیون معامله موفق در حال حاضر در فهرست پنج صرافی ارز دیجیتال بزرگ ایرانی قرار دارد.
 
قدرت خرید کارگران باید افزایش یابد
برگزاری جلسه شورایعالی کار برای افزایش دستمزد کارگری
جلسه شورایعالی کار در حالی فردا پانزدهم آبان، برگزار می شود که قرار است به طور مشخص بررسی تقاضای نمایندگان گروه کارگری در رابطه با راهکارهای افزایش قدرت خرید کارگران بپردازد.
 
سهمیه سوخت جبرانی در ماه جاری تعیین شد/افرایش سهمیه موتورسیکلت ها+ویدیو
دریافت بنزین جبرانی تا پایان آبان
وزیر نفت گفت: در پایان آبان ماه بنزین جبرانی به کارت سوخت خودروهای شخصی واریز می‌شود.
 
«خطر» عدم پرداخت حقوق بازنشستگان با واگذاری بانک رفاه
هشدار عضو هیئت مدیره کانون‌های شوراهای اسلامی کار
عضو هیئت مدیره کانون‌های شوراهای اسلامی کار سراسر کشور با تاکید بر اینکه ۹۸درصد سهام بانک رفاه برای کارگران و کارفرمایان است، گفت: دولت نباید هیچ دخل و تصرفی در این بانک داشته باشد و این مساله پرداخت حقوق بازنشستگان را با مخاطرات مواجه می کند.
 
شایعه اصلی درباره حمله سایبری به سامانه بنزین
حواشی هک شدن بنزین یارانه ای
گفته شده که روز گذشته برخی در شبکه‌های اجتماعی این گونه بیان کرده اند که در نتیجه حمله سایبری هفته گذشته به جایگاه‌های سوخت، سهمیه بنزین کارت‌های سوخت مردم حذف شده است.
 
آخرین وضعیت بنزین یارانه ای در جایگاه‌های سوخت کشور
آیا بنزین سهمیه ای در پمپ بنزین ها عرضه می شود
در حالی که تا روز گذشته نارضایتی مردم از اغلب پایگاهای سوخت و نبود عرضه بنزین سهمیه ای مطرح می شد، امروز سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: عرضه سوخت در کشور به روال عادی بازگشت!
 
نامه جنجالی بازنشستگان به مدیرعامل تامین اجتماعی
ضرورت فوری همسان سازی دائمی و پرداخت بدهی تامین اجتماعی
بازنشستگان مستقل استان‌ها نامه ای جنجالی به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نوشتند که از بندهای آن همسان سازی دائمی، حضور نمایندگان بازنشستگان در هیات امنای سازمان و شستا و پرداخت بدهی دولت به سازمان با ذکر در بند بودجه است.
 
تا عروسی نکنید خانه را تحویل نمی دهند!
شرط جنجالی وزارت راه برای خانه دار شدن مجردها
مجردها که قصد ثبت‌نام مسکن دارند تا زمان تحویل گرفتن خانه شان باید ازدواج کنند.
 
بنزین ۳ هزار تومان یا ۱۵۰۰ تومانی خواهد شد؟/ «رفع اختلال» سامانه سوخت تا پایان روز سه‌شنبه؟!
زمان راه اندازی دوباره توزیع بنزین یارانه ای
پس از گذشت هشت روز از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در ایران، مسئولان بار دیگر زمانی جدید را برای رفع اختلال همه جایگاه‌ها به سامانه سوخت اعلام کرده اند.
 
جزییات یارانه بعدی آبان/تحولات یارانه ای از آذر ۱۴۰۰
یارانه های دیگر ماه دوم پاییز چیست
در حالی که وعده تحولات یارانه ای و احتمالا افزایش مبالغ یارانه ای دولت از آذرماه سال امسال است، پس از پرداخت یارانه بنزین به مبلغ ۵۵ هزار تا ۲۰۵ هزار تومان به ۶۰ میلیون ایرانی در شب گذشته، یارانه بعدی ماه جاری نقدی خواهد بود.
 
اعلام خبر «مهم» دولت رئیسی درباره افزایش «مبلغ یارانه ها» در سال ۱۴۰۱
اجرای وعده افزایش یارانه ها در دولت سیزدهم
مدیرعامل سازمان هدفمندی با اشاره به نهایی سازی کارآمد ترین نظام پرداخت رفاهی و پرداخت یارانه به سرپرستان خانوار که باعث بهبود رفاه جامعه و فاصله طبقاتی می‌شود، از تدابیر رفاهی و گنجانده شدن یارانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.
 
استعلام و نحوه «کم کردن» خلافی سنگین خودرو
محاسبه تخلفات خودرو چگونه صورت می گیرد
برخی از اعمال که منجر به جرایم رانندگی می‌شود، عمدی و برخی دیگر غیر عمد هستند که توسط رانندگان صورت می گیرد و در مواردی که تخلف اتومبیل بیش از اندازه سنگین باشد، سبب توقیف آن خواهد شد.
 
نحوه «ثبت نام وام ۱۲ میلیونی» بازنشستگان از طریق سامانه
شرایط دریافت وام بازنشستگان چیست
براساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری ثبت‌نام وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان این صندوق از طریق سایت sabasrm.ir انجام می‌شود.
 
«سرگیجه» سقوط بورس؛ سهامداران با «اضطراب طولانی» چه کنند؟
ریزش شاخص کل و آینده بازار سهام
در حالی که بسیاری از سهامداران از عملکرد دولت ابراهیم رئیسی در زمینه بورس انتقاد می‌کنند و آن را خلاف وعده‌های دولت بیان می کنند، از ابتدای آبان ماه تا کنون شاخص کل بیش از ۶۰ هزار واحد سقوط کرده است.
 
خبر «افزایش یارانه» از آذر و تحقق وعده محسن رضایی؟
اعطای کارت رفاهی به مردم در آخر پاییز
در حالی که محسن رضایی از ابتدای دولت از طرح افزایش یارانه ها حمایت کرده است، حال گفته که آذرماه خبرهای خوب برای مردم دارد که باید دید تحقق این وعده ها چگونه صورت خواهد گرفت.
 
شناسایی «عامل» حمله سایبری به سامانه‌های سوخت!
هک شدن بنزین یارانه کار اسرائیل و آمریکا است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفته است براساس تحلیل‌های اطلاعاتی٬ حمله سایبری به سامانه‌های سوخت در ایران کار آمریکا، اسرائیل و یک کشور خارجی دیگر بوده است، اما او تا پایان تحقیقات در این زمینه نمی‌تواند به صورت قطعی ابراز نظر کند.
 
چرا قرار است «زمین رایگان» به خانوارها اعطا شود؟
اهدای زمین ۲۰۰ متری به خانواده ها
در حالی که عباس عبدی گفته کدام زن و مرد عاقلی حاضر است سه فرزند به دنیا بیاورد، مجلس از طرح اعطای ۲۰۰ متر زمین رایگان به خانوارها خبر داده است.
 
زمان واریز و «جزییات» یارانه معیشتی آبان
پرداخت یارانه ماه جاری
یارانه معیشتی طبق روال ماه‌های گذشته ۱۰ آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و مبلغ آن براساس تعداد اعضای هر خانوار واریز می‌شود.
 
خانه های خالی مال بانک‌ها هستند!آیا اقتصاد ایران را بانک ها گروگان گرفته اند؟
بانک ها چگونه صاحب شهر شدند
در حالی که به زعم برخی کارشناسان اقتصاد ایران گروگان بانک هاست و بانک های ایران می تازند و می خرند و می برند، گفته شده بخش قابل توجهی از واحدهای خالی شناسایی شده مربوط و متعلق به شرکت های حقوقی اعم از دستگاه های دولتی و بانکها هستند.
 
«تشریح» شرایط دریافت وام سهام عدالت
جزییات پرداخت وام
همه اشخاص حقیقی، از جمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزان از سهام خود را نفروخته‌اند و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند، می‌توانند تا سقف هفت میلیون تومان کارت رفاهی دریافت کنند.
 
حقوق بازنشستگان «هر ماه» براساس متناسب سازی واریز خواهد شد
جزییات اجرای همسان سازی از زبان سرپرست تامین اجتماعی
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: کسری بودجه و منابع داریم، اما متناسب سازی را با همه فشارهایی که به ما وارد می شود اجرا و ماه به ماه حقوق را بر اساس آن می پردازیم.
 
بنزین سهمیه‌ای نایاب شد؛ سرگردانی و نگرانی مردم بیشتر!
اختلال سامانه هوشمند سوخت به قوت خود باقی است
پنج روز پس از بروز اختلال در شبکه توزیع سوخت ایران به دلیل حمله سایبری، کماکان ۲۲۰۰ پمپ بنزین به سامانه هوشمند وصل نشده‌اند و در بسیاری از جایگاه‌ها خبری از بنزین ۱۵۰۰ تومانی هم نیست؛ این در حالی است که بسیاری از مردم به دلیل عدم توان خرید بنزین آزاد نگران هستند.
 
ادامه «اختلال جدی» در سامانه سوخت و فروش بنزین آزاد به مردم
در جایگاه‌های سوخت عرضه بنزین با نرخ آزاد فعال‌ است
در حالی که گفته های ضد و نقیض مسوولان حاکی از ارایه بنزین دولتی در برخی از جایگاه های سوخت است، بر اساس گفته های منابع محلی و اعلام رئیس صنف جایگاه‌داران سوخت، بیش از ۹۵ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت ایران با ارائه بنزین به قیمت آزاد فعال‌اند.
 
«افشاگری» پشت پرده «افزایش» قیمت سوخت؟
کدام اظهار نظر درباره حمله هکری درست است
سیستم توزیع بنزین در کشور شامل سه بخش است؛ بخش اول پالایشگاه که بنزین را تولید می کند، قسمت دوم جایگاه ها و قسمت سوم نیز نازل ها هستند و همه این موارد توسط یک مغز متفکر برنامه ریزی می شود.
 
ارز ۴۲۰۰ تومانی «نباید» حذف شود!/واریز یارانه ۴۳۰ هزار تومانی؟
زمان پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی
در حالی که اخباری مبنی بر حذف یارانه ثروتمندان و ازدیاد مبلغ یارانه کم درآمدها از بحث های داغ این روزهاست که احتمالا تا پایان پاییز مشخص خواهد شد، معاون حقوقی وزیر اقتصاد پیش‌بینی کرد بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه ۴۳۰ هزار تومانی به خانوارها پرداخت شود!
 
آخرین وضعیت «افزایش یارانه های نقدی» از زبان وزیر کار
یارانه ها چگونه تا پایان پاییز زیاد می شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین وضعیت حذف یارانه افراد پردرآمد و پرداخت آن به افراد کم‌درآمد توضیح داد.
 
اسامی و «لیست» جایگاه‌های فعال بنزین سهمیه‌ای در تهران+لینک و آدرس
آخرین وضعیت جایگاه های سوخت و سهمیه هوشمند
در ادامه اختلال ها در ارایه بنزین هوشمند در کشور، براساس آخرین گزارش‌ها امروز ۶ آبان، ۱۸ جایگاه در تهران بنزین سهمیه‌ای عرضه می‌کنند و مردم می‌توانند با استفاده از کارت و سهمیه سوخت خود، بنزین ۱۵۰۰ تومانی بزنند. اما در بقیه جایگا‌ه‌ها همچنان سوخت آزاد موجود است.
 
«جزییات» واریز تسهیلات ۴۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن/پرداخت پرداخت وام ۲۵۰ میلیونی
آخرین وضعیت وام جهش مسکن
در حالی که سقف وام طرح جهش مسکن ۴۵۰ میلیون تومان و شامل شهر تهران است و در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
 
ادامه اختلال در جایگاه سوخت؛چقدر بنزین «جبرانی» به مردم می رسد؟
کارزار نبود بنزین یارانه ای و بحران جدید سوخت
همچنانکه دبیر شورای عالی فضای مجازی روز گذشته گفت جایگاه‌های سوخت تا روز پنج‌شنبه به وضعیت عادی برمی گردد، اختلال در جایگاه سوخت همچنان ادامه دارد و امروز وزیر نفت از اهدای سهمیه بنزین ویژه‌ به منظور جبران این مدت برای مردم خبر داد.
 
«جزییات» و نحوه دریافت کارت اعتباری جدید
توزیع کارت اعتباری دولت رییسی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس طرح اختصاص ارز یارانه به مصرف کننده را در دستور کار مجلس اعلام کرد که بر اساس این طرح کارت های اعتباری برای مردم صادر خواهد شد و هر فرد سرانه خاص به خود را خواهد داشت.
 
«تشریح» و جزییات جدید وام جهش تولید مسکن+لینک ثبت نام
خبر جدید درباره تسهیلات دیگر وام مسکن
در حالی که سقف وام جهش تولید مسکن ۴۵۰ میلیون تومان اعلام شده، وزیر راه و شهرسازی گفت تسهیلات پروژه جهش تولید مسکن بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف تعیین خواهد شد.
 
حمله سایبری به همه جایگاه های سوخت ایران؛ شعار نویسی اعتراض آمیز شهروندان+ویدیو
هک شدن جایگاه های سوخت یادآور اعتراض ها علیه گرانی بنزین
فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران، اختلال بنزین را ناشی از یک حمله سایبری گسترده اعلام کرد که همه چهار هزار و ۳۰۰ جایگاه سوختی در ایران را دچار وقفه در عرضه سوخت کرده است؛ این در حالی است که تصاویر شبکه‌های اجتماعی نشان می دهد که روی بیلبوردها پرسش های اعتراض آمیز نوشته شده است.
 
سهام عدالت «قابل فروش» ۷ میلیون تومان شد/«سجام» برای دریافت سود سهام ضروری است
خبر خوب درباره پولدار شدن سهام عدالتی ها
ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان رسیده است؛ همچنین مسوولان این حوزه بر ضرورت دارا بودن سامانه سجام برای وجاهت قاونی واریز سود سهام تاکید کرده اند.
 
سامانه بنزین هک شد؟/پیامک وزارت نفت درباره حفظ سهمیه+لینک اطلاع از فعال بودن جایگاه‌ها
اختلال در سامانه هوشمند سوخت
در حالی که گفت و شنودهای مجازی کاربران از هک شدن سامانه بنزین یارانه ای حکایت دارد، استاندار تهران اعلام کرده است مردم بابت اختلال در کارت های سوخت نگرانی نداشته باشند؛ وزارت نفت نیز در این باره برای مشترکین پیامک ارسال کرده است.
 
جزییات کمک معیشتی پاییز/خانوارها منتظر یارانه نقدی ۶۰۰ و ۸۰۰ هزار تومانی باشند
پرداخت یارانه مهم دولت رئیسی
جدیدترین اخبار از افزایش مبلغ یارانه نقدی تا پایان فصل پاییز حکایت دارند و آخرین وعده های رییس جمهور حاکی از آن است که یارانه دهک‌های چهارم و پنجم هم نفری ۱۵۰ هزار تومان است و هر خانوار چهار نفره در آذرماه باید منتظر یارانه ۸۰۰ تا۶۰۰ هزار تومانی باشد.
 
«شرایط» و مهلت ثبت نام وام بازنشستگان کشوری
جزییات وام ضروری بازنشستگان
رییس روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری گفت:علت مشکلاتی که برای ثبت نام وام بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در چند روز اخیر رخ داده، تعداد مراجعه زیاد به سایت مذکور برای ثبت نام است.
 
«تشدید» بحران ارز؛ چرا «تبلیغ» برای خروج از کشور ممنوع شد؟
تمایل به مهاجرت در پی افزایش اقتصادی و اجتماعی داخلی
همچنانکه گمانه زنی ها از افزایش نرخ دلار در کشور حکایت دارد و تمایل به مهاجرت در پی فشارهای اقتصادی و اجتماعی داخلی شدت گرفته است، سازمان ساترا انتشار هرگونه تبلیغ مبنی بر خروج سرمایه انسانی، فکری و مالی از کشور را در رسانه ها ممنوع اعلام کرد.
 
حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی و پراید ۵۰۰ میلیون تومانی!
نتیجه حذف ارز ۴٢٠٠ فاجعه اقتصادی است
نتیجه حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی که از اظهارات وزیر اقتصاد است، این خواهد شد که مافیای اقتصادی مترصد باشد و به اهدافی مانند پراید ۵۰۰ میلیون تومانی و برنج به ۱۰۰ هزار تومان برسد.
 
اعطای کارت اعتباری و یارانه جدید
پرداخت یارانه به اقشار خاص
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد کم درآمد در اولویت دریافت کارت اعتباری هستند.
 
افزایش قیمت خودرو و  پژو ۲۰۷ اتوماتیک در صدر گرانترین!
چرایی آغاز دوباره گرانی خودرو برخلاف پیش بینی ها
قیمت‌ها در دهه سوم مهرماه تا روز شنبه هفته جاری یکم آبان ماه) بدون تغییر مانده بود، اما طی چند روز اخیر و پس از تعطیلی یکشنبه، روند افزایشی قیمت آغاز شده است و قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک در صدر گرانترین قرار گرفت.
 
بحران فقر و سرپناه در تهران؛ محرومیت مسکن ۷۰ درصد مردم
اظهارات کارشناس مسکن درباره خانه دار نبودن اغلب پایتخت نشینان
کارشناس مسکن گفت: ۴۰ درصد از خانوار ایرانی زیر خط فقر مسکن بسر می‌برند؛ یعنی خانواده‌هایی که بیش از ۳۰ درصد هزینه ماهانه یا سالانه خود را صرف هزینه‌های مرتبط با تهیه مسکن می‌کنند فقیران مسکن به شمار می آیند.
 
ادامه سقوط بورس؛ دولت مانع رشد بازار سرمایه؟
تورم و ابهام برنامه های دولت بورس را خونین کرد
کارشناس بازار سهام گفت مهم‌ترین عامل ریزش بازار سهام در روزهای گذشته مشخص نبودن برنامه‌های دولت در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی است.
 
روایت دیگری از دلار ۲۸۰ هزار تومانی+فیلم
اظهارات یک مقام دولتی درباره گران چند صد تومانی
در گزارش هایی در هفته گذشته درباره پیش بینی افزایش نرخ دلار تا ۲۸۰ هزار تومان ادعاهایی مطرح شده بود که در این باره یک مقام دولتی اظهار نظرهایی کرده است.
 
به چهل میلیون ایرانی «کمک فوری» شود!
تشدید و هشدار فقر مطلق در ایران
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در یک برنامه تلویزیونی گفت که حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور نیاز به کمک فوری و آنی دارند.
 
«علت» ارزان شدن خودرو تا پایان سال
کاهش قیمت خودرو در ایران
وزیر صمت گفت:سال آینده تولید خودرو توسط خودروسازان به بیش از یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خواهد رسید که در آن مقطع دیگر قرعه کشی برای خودرو نخواهیم داشت.
 
«مراحل» و جزییات صدور غیرحضوری کارت سوخت+لیست سهمیه انواع خودروها+لیست و لینک ثبت نام
مقدار سهمیه بنزین انواع خودروها
با دو نرخی شدن بنزین در آبان ماه ۹۸ و همچنین سهمیه‌بندی آن، برای برخی از مردم درباره مراحل صدور کارت سوخت ابهاماتی وجود دارد.
 
چگونه به اصالت یک فروشگاه اینترنتی صنایع دستی اطمینان کنیم؟
فروشگاه‌های اینترنتی گوناگون
این روزها، فروشگاه‌های اینترنتی گوناگونی در سراسر فضای وب فعالیت می‌کنند و موفق شده اند که مشتریان زیادی را برای خود جذب کنند. برخی از آنها به صورت اختصاصی تنها یک یا چند نوع محصول را می‌فروشند و برخی دیگر محصولات مختلفی را با دسته‌بندی‌های متنوع به کاربران عرضه می‌کنند.
 
«جزییات» واریز سود «شستا» از چند روز آینده
خبر سازمان تامین اجتماعی درباره پرداخت سود شستا
سود سهام مصوب سهامداران حقیقی دارای کد سجام از طریق شماره حساب اعلام شده در سامانه سجام پرداخت خواهد شد و افرادی که سجام ندارند می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
 
علت سرخ پوشی بازار سهام در نخستین روز آبان
نمادهای منفی اول آبان کدامند
معاملات امروز بورس در حالی آغاز شده که هفته گذشته شاخص کل نتوانست روند صعودی اول هفته خود را حفظ کند و در نهایت بدون تغییر در کانال یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحدی قرار گرفت و سه نماد پارس، شپدیس و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.
 
ایران؛ «سیاه» و ترکیه به لیست «خاکستری» رفت/زنگ خطر برای مردم ایران
رفتن ایرانیان به ترکیه هم سخت تر می شود
در حالی که گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پایان نشست عمومی اکتبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که ایران و کره شمالی همچنان در فهرست سیاه باقی ‌می‌مانند و ترکیه هم در فهرست خاکستری است؛ احتمالا خرید و فروش ملک برای ایرانیان در این کشور را را مشکلاتی مواجه خوهد کرد.
 
مبلغ وام مسکن و «آخرین وضعیت» ثبت نام در طرح جهش مسکن
متقاضیان از ۹۰۰ شهر کشور در سامانه ثمن مسکن ثبت نام کردند
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام گروهی از متقاضیان در سامانه ثمن ثبت‌نام خبر داد، گفته شد که طرح جهش تولید مسکن در بیش از ۹۰۰ شهر کشور اجرایی شده و خانواده‌های فاقد سرپناه از مزایای مسکن بهره‌مند می‌شوند.
 
«تشریح» وضعیت جاماندگان سهام عدالت
آخرین تعیین تکلیف سهام عدالتی ها
رئیس هیئت مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: تعیین تکلیف نهایی طرح جاماندگان سهام عدالت طی یکی دو هفته آینده صورت می گیرد.
 
مشاجره شهرداری و سازمان بورس؛ پلمپ ساختمان بورس صحت دارد؟
شهرداری گفت پارکینگ ساختمان پلمپ است
در حالی که تصاویر و گزارش ها از پلمپ ساختمان بورس تهران حکایت دارند، روابط عمومی این سازمان می‌گوید که تنها پارکینگ ساختمان پلمب شده است.
 
بدهی‌ دولت به تامین اجتماعی پرداخت می شود
خبر خوب برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی چیست
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مقرر کرد ضمن سرعت بخشیدن به بازپرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری، ‌اقدامات لازم برای بازپرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی به بانک رفاه کارگران به عمل آید.
 
انتشار «اطلاعیه» طرح جهش مسکن/خانه دار شدن خانه اولی ها
کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن
نخستین اطلاعیه طرح جهش مسکن که در راستای کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن است توسط وزارت راه و شهرسازی صادر شد.
 
تشریح «مراحل ثبت‌ نام» در سامانه مسکن+لینک
سامانه ثبت نام مسکن حمایتی راه اندازی شد
ثبت‌ نام مسکن حمایتی از ظهر روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد و سامانه آن به آدرس http://saman.mrud.ir از فردا در دسترس متقاضیان خواهد بود.
 
قیمت چه «نوع» برنجی ارزان شد؟!
نرخ برنج های خارجی مصوب شد
حسن حنان قائم مقام بازرگانی دولتی گفت قیمت مصوب چند اقلام برنج برای مصرف کننده در بازار را اعلام کرد.
 
«شرایط» ثبت‌نام مسکن ۳ میلیونی از فردا/ چه کسانی می توانند صاحب خانه شوند؟
ثبت نام طرح جهش مسکن آغاز شد
همچنانکه رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود و در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد.
 
علت «خودکشی» کارگر شرکت نفت و گاز عسلویه
یکی از کارکنان شرکت نفت به زندگی اش پایان داد
کارگر شرکت نفت و گاز با خودکشی به زندگی خود پایان داد و در برگه ای که از وی به جامانده انگیزه اش را فشارهای اقتصادی و تبعیض‌های محل کار عنوان کرده است.
 
دلار بعد از صحبت‌های رئیسی گران شد!
قیمت دلار افزایش یافت
قیمت دلار پس از صحبت‌های شب گذشته رئیس جمهور افزایش یافت و به کانال ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسید و نرخ ارز در بازار آزاد امروز ۲۷ هزار و ۳۸۰ تومان قیمت خورد.
 
«کاهش» ضربتی قیمت دلار در سایه مذاکره نامعلوم با آمریکا؟!
اظهارات رییس جمهور درباره نرخ ارز چه معنایی دارد
در حالی که به نتیجه رسیدن مذاکرات وین چشم انداز مبهمی و نامعلومی دارد، از ابتدای این هفته هم وزیر اقتصاد دستور کاهش قیمت ارز را داده و هم ابراهیم رئیسی گفته باید با دلالان فضای مجازی برخورد شود.
 
تورم؛ نمی گذارد حقوق ها تا نصف ماه هم برسد!/ضرورت «بهبودی پایدار» معیشت بازنشستگان و بیمه شدگان
معاش بازنشستگان باید بهبودی پایدار پیدا کند
عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: در دولت جدید، وضعیت بیمه شدگان و بازنشستگان به مراتب بدتر شده است و یکی از مسائل رنج آور این قشر، بی‌ارزش شدن پول ملی است و با گران شدن دلار ارزش پول کاهش می‌یابد و آسیب واقعی به مزدبگیرانی موارد می شود که حقوق ثابت می‌گیرند.
 
چند خبر «مهم» وامی برای متقاضیان مسکن
سقف وام مسکن ۴۵۰ میلیون تومان است
در حالی که طبق اعلام نمایندگان مجلس، سقف وام در حال حاضر ۴۵۰ میلیون تومان است، تسهیلات ساخت واحدهای قانون جهش تولید و تامین مسکن ۲۰ ساله است که به سازندگان پرداخت می‌شود.
 
بانک‌ها دیگر نمی توانند سود مرکب بگیرند!
یک نماینده از توقف دربافت سود بانکی خبر داد
رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در توئیتی نوشت: دریافت سود مرکب توسط بانک‌ها متوقف شد و از این به بعد این کار غیرقانونی است.
 
کارزار گزارش ورشکستگی دولت در شبکه های اجتماعی/چندین برابر شدن نرخ دلار چقدر واقعی است؟
جزییات گزارش منسوب به سازمان برنامه و بودجه درباره دولت
گزارش منسوب به سازمان برنامه و بودجه که در اواخر دوران حسن روحانی تنظیم شده و روز شنبه در برخی رسانه‌ها بازتاب یافت، نشان می‌دهد که در صورت ادامه تحریم‌ها، دولت در سال ۱۴۰۳ در آستانه ورشکستگی قرار می‌گیرد.
 
محکومیت «رئیس و معاونان بانک مرکزی» روحانی به ۱۸ سال زندان
مدیران ارشد بانکی دولت قبل راهی زندان می شوند
سخنگوی قوه قضاییه ایران، روز شنبه خبر داد که ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران در دولت روحانی و احمد عراقچی، معاون او در همان دوران که به اخلال در نظام ارزی متهم شده بودند، به ترتیب به ده و ۸ سال زندان محکوم شده‌اند.
 
سرنوشت بورس در چند ماه آینده
پیش بینی قیمت دلار و تغییرات بازار سرمایه
تغییرات در اعضای شورای عالی و مدیر عامل بورس در مقابل احتمال ارزانی بیشتر دلار و شدت گرفتن خروج سرمایه از بورس هرکدام به نوبه خود باعث افزایش نااطمینانی در بازار سهام شده‌اند.
 
اجرای دائمی شدن همسان‌سازی از آبان ماه ۱۴۰۰
همسان سازی حقوق بازنشستگان به دستور کار مجلس رفت
براساس گزارش ها امضای نمایندگان مجلس برای در دستور قرار گرفتن لایحه‌ی دائمی شدن همسان‌سازی منجر شد که این لایحه از آبان ماه در دستور کار قرار بگیرد.
 
شرایط «تمدید» وام ودیعه مسکن+متن بخشنامه
وام اجاره بها تا بهمن امسال پرداخت می شود
بانک‌ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا پایان بهمن ۱۴۰۰ تسهیلات وام اجاره بها را پرداخت کنند.
 
کارزار واردات خودرو و «ارزان شدن» آن
قیمت خودرو چگونه کاهش می یابد
هر چند بخشی از دلالان خودرو هنوز منتظر تصمیم واضح دولت درباره واردات خودرو هستند، اما تحلیلگران می‌گویند موضع دولت مشخص است.
 
مردم ایران در دهه ۹۰ کمتر از دهه ۸۰ غذا خوردند/افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی خوراکی ها در شهریور!
گرانی صد درصدی و بی سابقه مواد خوراکی در دو ماه اخیر
در حالی که برخی مسوولان دولت به ساز و کار کم و زیاد کردن یارانه ها مشغولند، گزارش وزارت تعاون اعلام کرد که قیمت برخی اقلام خوراکی در شهریور امسال نسبت به سال قبل بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است؛ گزارش اتاق بازرگانی تهران نیز حاکی از آن بود که مردم ایران در دهه ۱۳۹۰ بیشتر از دهه ۱۳۸۰ خرج کردند؛ اما غذای کمتری خوردند.
 
«ترمیم مزد و مستمری» کارگری با قدرت مطالبه می شود
ادامه تلاش ها برای بهبود سبد معیشت کارگران
با وجود درخواست های مکرر، وزارت کار هیچ اقدامی برای برگزاری نشست سه‌جانبه صورت نداده است؛ در حالی که نشانه‌ای هم مبنی بر مهار تورم یا حتی تثبیت قیمت‌ها وجود ندارد و این روزها با برنج کیلویی ۵۰ هزار تومان، یک شانه تخم مرغ بیش از ۵۰ هزار تومان و یک کیلو ماست بیش از ۲۰ هزار تومان مواجه هستیم.
 
مجید عشقی کیست؟/دانش آموخته دانشگاه امام صادق رییس بورس شد
تغییر رییس سازمان بورس
مجید عشقی، قائم مقام سابق شرکت بورس کالای ایران و دانش آموخته دانشگاه امام صادق به عنوان رییس بعدی سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.
 
«علت های» ۲۰ سال محکومیت زندان مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه
سرنوشت نامعلوم کارگران نیشکر
در حالی که کارگران نیشکر هفت تپه همچنان در چندین اعتصاب طولانی خواستار رسیدگی دولت به این پرونده و پرداخت حقوق معوقه خود هستند، سخنگوی قوه قضائیه امروز صدور حکم ۲۰ سال حبس و رد مال برای امید اسدبیگی، مدیرعامل سابق شرکت نیشکر هفت‌تپه، را تأیید کرد.
 
ریزش لیر و اوج گرفتن دلار!
علت کاهش ارزش پول ترکیه چیست
درپی ادامه کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا، روز سه‌شنبه، ۲۰ مهرماه، قیمت معامله هر دلار در بازارهای خرید و فروش ارز به ۹.۰۳ لیر رسید.
 
اعلام زمان پرداخت حقوق مهرماه بازنشستگان تامین اجتماعی+جدول
جزییات و واریز مستمری بازنشستگان در مهر ۱۴۰۰
زمان بندی پرداخت مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در مهر ۱۴۰۰ اعلام شد.
 
بخشنامه «افزایش حقوق» ابلاغ شد
افزایش دستمزد و عیدی چقدر است
براساس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ و پیوست‌های آن، حقوق سال ۱۴۰۱ کارکنان دولت و شرکت‌های دولتی علی الحساب ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.
 
وقوع زلزله ۷ ریشتری و زیر و رو شدن پایتخت
تازه ترین خبر درباره زلزله هولناک در تهران و توکیو
رئیس سابق سازمان مدیریت بحران گفت: در شهر توکیو پیش‌بینی شده است که در «۳۰ سال آینده به احتمال ۷۰ درصد» زلزله به بزرگی ۷ رخ خواهد داد و پیش‌بینی‌ها برای شهر تهران نیز تقریبا به همین شکل است.
 
افزایش حقوق و دستمزد کارگری ۱۴۰۱ ابلاغ شد
اعلام بخشنامه افزایش درآمد
در نشست کمیته بیمه و درمان استان قزوین بخشنامه عیدی پایان سال ۱۴۰۱ در بودجه پیشنهادی معادل ۱۶,۵۰۰,۰۰ ریال به طور على الحساب پیش‌بینی می‌شود و مبلغ قطعی پاداش، پایان سال به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
 
برپایی مجمع تجاری و اقتصادی قزاقستان و ایران/همگرائی صدها شرکت کوچک و متوسط
اظهارات قایرات توربایف درباره تجارت موثر با ایران
معاون وزیر تجارت و همگرائی قزاقستان در مجمع تجاری و اقتصادی قزاقستان و ایران گفت: قزاقستان به طور سیستماتیک اهداف استراتژیک را با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی
دو کشور و همگرائی صدها شرکت کوچک و متوسط اجرا می کند.
 
جمع امضا برای «دو فوریتی» و اجرای همسان سازی
تحقق اجرای همسان سازی و افزایش حقوق در دولت رییسی
همچنانکه چندی پیش طرح «لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» از دو فوریت خارج شد،به تازگی ۱۰۰ نماینده مجلس برای تبدیل مجدد آن به لایحه دو فوریتی، امضا جمع کردند.
 
عملکرد دولت رئیسی «ضد کارگری و ضدمردمی» است؟!
انتقاد شدید جامعه کارگری به دولت جدید
در حالی که روز گذشته استاندار خوزستان حاضر به دیدار با کارگران معترض نشد، کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در ادامه‌های اعتراض‌های ۵ ساله خود به وضعیت این مجتمع، در یک تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری شهر شوش، عملکرد دولت ابراهیم رئیسی را «ضد مردمی و ضد کارگری» بیان کردند.
 
یارانه ۲۰۰ هزار تومانی در راه است
واریز یارانه مهر ماه؛ سه شنبه؛ ۲۰ مهرماه
در حالی که به گفته برخی مسوولان ذیربط یارانه جدید ۲۰۰ هزار تومانی، پس از ابلاغ به وزارت رفاه، اجرایی خواهد شد، یکصد و بیست و هشتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به مهرماه، روز سه شنبه، ۲۰ مهرماه نیز به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
 
زمان بهره مندی از یارانه بلاعوض ۱۵۰ میلیونی خودرو
مهلت ثبت نام برای یارانه خرید خودرو
افرادی که در مراسم قرعه‌کشی خودرو برنده خواهند شد، می توانند از یارانه بلاعوض ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی برخوردار شوند.
 
میادین غرب کارون؛ عرصه جذاب توسعه و سرمایه گذاری است
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مطرح کرد:
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم آیین تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و سرپرست جدید شرکت نفت و گاز اروندان گفت: میادین غرب کارون جذاب ترین عرصه برای سرمایه گذاری و توسعه است که باید با ایجاد طرح مدیریت یکپارچه و ارائه توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری، توسعه این میادین را سرعت داد.
 
یارانه ها و «واریزی های» هفته سوم مهر
چه مبالغی تا چند روز آینده به حساب خانواده ها واریز می شود
در هفته جاری دو واریزی یارانه نقدی مهر و حقوق بازنشستگان انجام خواهد شد.
 
پرداخت «وام ۳۵۰ میلیون تومانی» و مسکن رایگان؟
وام جدید مسکن و خبر قطعی خانه خریدن
وزیر راه و شهرسازی گفت پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان در دستور قانون جهش تولید مسکن قرار دارد.
 
هجوم مستاجران تهران به زیرزمین های پایتخت!
زیر پوست شهر؛ آوارگی و مهاجرت مستاجران
مستاجران تهرانی به دلیل اجاره بهای نجومی ناچار هستند یا به حومه شهر پناه ببرند و یا برای اجاره واحدهای زیرزمینی هم اجاره بهای سنگینی بپردازند.
 
جزییات و «آموزش» دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی غیرحضوری
اعلام شرایط پرداخت وام بانک ملت
بانک ملت سقف تسهیلات غیرحضوری فرابانک خود را از مبلغ ۳۰ میلیون تومان به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده و به شعب زیر مجموعه ابلاغ کرده است.
 
قیمت لبنیات ارزان می شود!
کاهش قیمت محصولات اصلی لبنی از هفته سوم مهر
وزیر جهاد کشاورزی گفت: از شنبه، کاهش قیمت در سه محصول اصلی شیر و پنیر و ماست عملیاتی خواهد شد.
 
«جزییات» واریز یارانه نقدی مهر و حقوق بازنشستگان
افزایش یارانه ها از پاییز ۱۴۰۰
یارانه نقدی مهر ماه روز بیستم مهر واریز می‌شود؛ این در حالی است که تغییرات در مبالغ یارانه ها از پایان پاییز سال جاری رخ می دهد؛ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همزمان با واریز یارانه نقدی از روز بیستم آغاز می‌شود.
 
رئیس جدید بانک مرکزی کیست؟+بیوگرافی
علی صالح آبادی؛ رئیس پیشین سازمان بورس
هیئت دولت، علی صالح آبادی، رئیس پیشین سازمان بورس را به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی معرفی کرد.
 
رشد شاخص کل بورس و عدم تعطیلی بازار
وضعیت بازار سرمایه ۱۴ مهر ۱۴۰۰
امروز شاخص کل در کمتر از یک ساعت حدود ۰٫۵ درصد رشد داشته است؛ در حالی که در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل در ادامه روند صعودی خود در این هفته حدود پنج هزار واحد مثبت شده و به سطح یک میلیون و ۴۸۹ هزار واحدی رسیده است
 
ارزان شدن سهام و خبرهای خوب بورسی در نیمه دوم سال!
سرنوشت آرام بورس در شش ماه دوم ۱۴۰۰
براساس بررسی متغیرهای اقتصاد کلان و البته متغیرهای مرتبط با بازار سرمایه، به نظر می‌رسد که وضعیت بازار سرمایه کشور در ارزنده‌ترین وضعیت یک و نیم‌سال گذشته قرار دارد و بسیاری از متغیرهای اقتصادی، نشان از ارزان بودن بسیاری از سهام‌های موجود در بازار دارد.
 
کارزار افزایش قیمت طلا و دلار؛ بیت کوین را اختلال فیس بوک گران کرد؟!
ادامه صعود دلار در ایران و وضعیت سوداگر رمزارز دیجیتال
همچنانکه افزایش روز افزون قیمت دلار در ایران ادامه دار است، قیمت طلا صبح امروز در بازار آسیا کاهش داشت؛ از سویی به اعتقاد برخی قطعی فیسبوک سبب گران شدن بیت کوین شد!
 
«شرایط» و اقساط وام ۵۰ میلیونی بانک ملی
چگونه وام فوری بانک ملی را دریافت کنیم
اعتبار جدید بانک مبلغ ۵۰ میلیون تومان است و در قالب کارت اعتباری و با بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌شود.
 
عراق خودروهای ایران را به دلیل «بی کیفیت بودن» نخرید!
خودروهای بی استاندارد و دودزای داخلی بی خریدار ماندند
در حالی که از تبعات غیر استاندارد بودن خودروهای ایرانی، افرایش روز افزودن آلودگی در شهرهای ایران و تلفات بسیار زیاد زانندگی و جان باختن هموطنان است که می توان گفت این مساله مهم ترین موضوعات زندگی شهروندی و انسانی را در کشورمان نشانه رفته است؛ خبرها حاکی از آن است که عراق استانداردهای تولید خودروی ایران را رد کرده است و کیفیت خودرو ایرانی را قبول ندارد!
 
متقاضیان برای دریافت وام «خرید و ساخت» مسکن اقدام کنند
افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعلام شد
افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن به اجرا درآمده است و هدف آن اثربخشی سبد تسهیلات بانک در تحرک و رونق زایی بخش مسکن و ساختمان و همچنین کمک به خانه دار شدن تمامی افراد از جمله خانوارهای فاقد مسکن است.
 
ادامه طوفان شاهین؛ صیادان به دریا زده غرق شدند
آخرین وضعیت خسارات طوفان عظیم حاره ای به شهرها
در پی آماده‌باش نیروهای امدادی برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از طوفان حاره‌ای در جنوب سیستان و بلوچستان، مدیرکل مدیریت بحران این استان اعلام کرد که دو فروند لنج بر اثر طوفان و بارندگی شدید غرق شده است.
 
ایران «قرارداد ترکمانچای» دیگری بسته است!
اظهارات مقام اتاق بازرگانی درباره قراردادهای نامناسب ایران
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه بسیار نامناسب است و «با قرارداد ترکمانچای تفاوتی ندارد».
 
« قبلی ۱ صفحه ۲ از ۱۵ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »