اخبار اقتصادی

یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
اوضاع دامداران خیلی بد است
رییـس شـورای تامیـن دام کشـور از افزایـش ۸۰۰ کیلوگرمــی وزن دام هــای ســنگین بــه دلیــل ازدیــاد و انباشـت خبـر داد
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
صدور کد معاملاتی برای 35 میلیون سهامدار عدالت
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بر اساس اطلاعات رسیده سهامداران عدالت تاکنون کد بورسی برای 35 میلیون سهامدار عدالت صادر شده، گفت: ارزش شرکت‌های بورسی سهام عدالت به بیش از 490 هزار میلیارد تومان رسیده است.
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
هیچ کس نمی‌تواند بگوید شاخص بورس واقعی است یا نه
رئیس سازمان بورس با بیان این که هیچ کس نمیتواند بگوید شاخص بورس بالا یا پایین تر از ارزش واقعی است گفت: یک فرصت بی نظیر در اقتصاد ایران ایجاد شده است تا بنگاه های اقتصادی تأمین مالی لازم را از بازار سرمایه انجام دهند.
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
هشدار مجلس به روحانی درباره بازار بورس
رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به آینده بازار بورس هشدار داد.
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
نخستین عرضه نفت‌خام در بورسِ سال جدید بی‌مشتری ماند
یک میلیون بشکه نفت خام سبک (قیمت پایه منفی ۱۱ دلار نسبت به برنت) و یک میلیون بشکه نفت خام سنگین (قیمت پایه منفی ۱۲.۴ دلار نسبت به برنت) عرضه شد که معامله‌ای در پی نداشته است.
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری
بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه فرآورده‌های مختلف پالایشی و پتروشیمی سراسر کشور خواهد بود.
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
چرا خبری از بسته وزارت صمت برای حمایت از فولادسازان در بحران کرونا نیست؟
اقتصاد جهانی در پی شیوع ویروس کرونا با بحرانی بی‌سابقه روبرو است که در سریع‌ترین زمان ممکن، کسب‌وکارها در گوشه و کنار دنیا را نابوده کرده و سقوط قیمت‌ها در بازارهای جهانی را به همراه داشته است.
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
به جای مشوق، سنگ جلوی پای صادرکنندگان فولاد می‌گذارند
دکتر بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ، در خصوص بخشنامه جدید وزارت صمت مبنی بر الزام تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی به صادرات تنها 25 درصد از تولیدات آن‌ها، اظهار داشت: متأسفانه به جای مشوق، سنگ جلوی پای صادرکنندگان فولاد کشور می‌گذارند و تصمیماتی که گرفته می‌شود درست برعکس نیازهای صنعت فولاد است. به گفته سبحانی، با محدودیت‌های موجود، جهش تولید در صنعت فولاد به خطر می‌افتد.
جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
بورس مسکن حتما سودده می شود
معــاون وزیــر راه و شهرســازی گفــت: عرضــه پروژه هــای مســکونی در بـازار سـرمایه، هـم بـه تولیـد مسـکن کمـک می کنـد و هـم سـوددهی مناسـبی را بـرای سـهامداران خواهـد داشـت.
جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
واگذاری شرکت ها در بورس
دولت می خواهد خود را کوچک کند!
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
محمدکریم فضلی با گروه صنعتی گلرنگ و دنیا وداع گفت و رفت
بنیان گذار گروه صنعتی گلرنگ در سن 88 سالگی درگذشت
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
ثبت نام جاماندگان سهام عدالت
این روزها بحث سهام عدالت پس از آزادسازی آن باز هم داغ شده است. در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و همواره این سوال برای برخی افراد مطرح است که چگونه می توانند مشمول سهام عدالت شوند. این درحالی است که پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
حذف چهار صفر از پول ملی اثری بر بازار ندارد
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با بی‌تاثیر بودن حذف چهار صفر از پول ملی بر بازار سرمایه گفت: باید در انتظار تصمیمات آتی دولت در راستای چنین تصمیمی باشیم.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
خرید و فروش وکالتی سهام عدالت غیرقانونی است
بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی، خرید و فروش وکالتی سهام عدالت غیرقانونی و فاقد وجاهت است.سازمان خصوصی سازی، در اطلاعیه شماره (1) اعلام کرد: خرید و فروش وکالتی سهام عدالت غیرقانونی و فاقد وجاهت است.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
کد بورسی برای همه سهام‌داران عدالت صادر می‌شود
معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: کد بورسی برای همه سهامداران عدالت صادر می‌شود و کسانی که شماره شبای آنها تأیید شود، سود سهام عدالت ظرف یکی ـ دو ماه واریز می‌شود.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
رشد ۵۸ درصدی PVC پتروشیمی غدیر
تولید فرآورهایی این پتروشیمی در سال 1398 ۱۱۶درصد رشد داشت درآمد‌های عملیاتی شرکت که عمدتا از محل فروش پی وی سی محقق شده، با ۵۸ درصد رشد نسبت به سال ۹۷ به بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
احراز هویت سامانه سجام غیرحضوری می‌شود
ورود روزانه 1500 میلیارد تومان پول جدید به بورس
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد: به زودی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می‌کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام ‌شود.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
رینگ بین المللی تالار سبز میزبان فرآورده های سوختی
امروز انواع فراورده های سوختی در بورس انرژی ایران عرضه می شود.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰
اخلالی در هسته وجود ندارد
مدیرعامل مدیریت فناوری بورس تهران خبر داد: کندی آغاز معاملات امروز بورس به دلیل سنگینی سفارشات خرید بود و تا ۱۰ دقیقه بعد از شروع معاملات رفع شد.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
اختلال امروز ربطی به OMS ها نداشت!
مدیر عامل شرکت رایان همافزا :شرکت بطور دائم در حال افزایش ظرفیت ها، چه به لحاظ نرم افزاری و چه به لحاظ سخت افزاری، بوده است.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
مشمولان سهام عدالت چگونه احراز هویت می‌شوند؟
مجـری طـرح الکترونیکـی کـردن احـراز هویـت سـهامداران عدالـت بـه تشـریح فرآینـد احـراز هویـت الکترونیکـی سـهامداران عدالـت پرداخـت و گفـت: اقدامـات مربـوط بـه ایـن کار احتمـالا از هفتـه آینـده آغـاز می شـود.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
سرخابی ها مردادماه وارد بورس می شوند
رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه واگذاری مجدد سهام عدالت برای مشمولان جدید ظرفیت قانونی ندارد، گفت: امیدواریم در پایان مرداد ماه، سرخابی ها وارد بازار بورس شده و پذیرش آنها انجام گیرد.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
پیشنهاد‌هایی برای ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار
دکتر محمدی ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را واگذار کرد
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
واگذاری سهام دولت خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی است
یک کارشناس اقتصادی گفت: واگذاری سهام در قالب صندوق ETF خلاف اصل 44 قانون اساسی است زیرا در متن قانون صریحا ذکر شده که باید مالکیت و مدیریت شرکت‌ها هر دو واگذار شود. اما کاری که دولت در حال حاضر انجام می¬دهد این است که به رغم واگذاری سهام، مدیریت را در دست خود نگه می دارد
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
پدیده شاندیز بورسی می‌شود
مدیرعامل پدیده شاندیز از عرضه ۵۲۱ میلیون و ۵۴۴هزار سهم شرکت پدیده در فرابورس از شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: نماد پدیده با عنوان «گشان» از روز ۲۰ اردیبهشت ماه در بازار نارنجی فرابورس گشایش می‌یابد.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
رونمایی از سامانه احراز هویت مشتریان (سجام) و صدور کد بورسی
با حضور مدیر عامل سمات و مدیرعامل موسسه اعتبار ی ملل از سامانه احراز هویت مشتریان (سجام) و صدور کد بورسی در شعب موسسه اعتباری ملل رونمایی شد
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
چگونه از ورود کالاهای تقلبی به زنجیره تامین جلوگیری کنیم؟
مدیرعامـل مرکـز ملـی شـماره گذاری کالا و خدمـات ایـران بـه کارگیـری اسـتانداردهای GS۱ را راهـکاری بـرای جلوگیـری از ورود کالاهـای تقلبـی و جعلـی بـه زنجیـره تامیـن و تاییــد اصالــت کالا هــای تولیدکننــدگان عنــوان کــرد
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
چادر مشکی قواره ای دومیلیون تومان شد
گرانی چادر مشکی، معضل خانم های ایرانی شده است.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
«تومان» می آید و مردم دگرباره صاحب «قران» می شوند!
سخنگوی دولت در توئیتی با اشاره به بررسی لایحه اصلاح چهار صفر از پول ملی در مجلس نوشت: حذف چهارصفر یک کار لازم برای ساده کردن روابط مالی است. علی ربیعی بامداد امروز در توئیتی از بررسی لایحه اصلاح چهار صفر از پول ملی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
آخرین وضعیت پرداخت واریز سود سهام عدالت
معـاون امـور سـهام و بنگاه هـای سـازمان خصوصی سـازی آخریـن وضعیـت واریـز سـود سـهام عدالـت را تشـریح کرد.
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
شهرام جزایری (از زندان) در ارتباط با بورس نظر داد
شهرام جزایری : چنانچه به هر دلیلی یک بار دیگر اقبال مردم به بورس فراهم شود ومنابع مالی سرگردان مجدداْ به شرکتهای زیان‌ده دولتی و یا وابسته سرازیر گردد، فاتحه اقتصاد بیمار برای یک مرگ فراگیر و همیشگی خوانده شده است!
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
تاثیر ETFها بر جذب نقدینگی به بورس
فــروش باقیمانــده ســهام دولــت در بانک هــای تجــارت، ملــت، صــادرات و بیمه هــای اتکایــی امیــن و البــرز در قالــب واحدهــای ســرمایه گـذاری صنـدوق سـرمایه گـذاری قابـل معاملـه (ETF )از امــروز آغــاز مــی شــود. اتفاقــی کــه بسـیاری از کارشناسـان بـر ایـن باورنـد کـه بـه جــذب نقدینگــی کمــک بســیاری میکنــد.
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
سهام خریداری شده شرکتهای دولتی قابل خرید و فروش می شوند
دژپسند: عرضه سهام شرکتهای دولتی قابل خرید و فروش است
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
وضعیت مبهم طر ح های سه گانه برای بازار اجاره
در شـرایطی کـه حـدود یـک مـاه و نیـم بـه آغاز فصل جابجایـی باقی مانـده، طرحهای پیشـنهادی برای کمک به مسـتأجران با اما و اگرهایی مواجه اسـت.، از ماه ها قبل، دولـت طـرح اجـاره داری حرفـه ای را در دسـتور کار قـرار داده اسـت
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
ارزش سهام «تبرک» همزمان با بدهی‌هایش رشد می‌کند !!
ارزش سهام تبرک درحالی طی حدود شش ماه بیش از ۵ برابر شده که بدهی‌های جاری این شرکت از حدود ۱۱/۷ میلیارد تومان در پایان سال ۹۷ با رشد خیره‌کننده ۱۱۴۰ درصدی به حدود ۱۴۴ میلیارد و ۸۶۶ میلیون تومان در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ رسیده است.
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
شاخص بورس حباب ندارد
مشاور سابق رییس جمهوری گفت: در برخی از سهم‌ها، قیمت‌ها غیرمنطقی رشد کرده‌اند اما جریان کلی معاملات و شاخص بورس حباب ندارد.
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
ورود نقدینگی به بورس فرصت تاریخی است
مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه ملی پیش بینی کرد، روند صعودی بازار سرمایه در سال جاری هم ادامه خواهد یافت.
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
سهام‌داران عدالت فعلا نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان الکترونیک ندارند
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه فرصت یک ماهه برای سهامداران عدالت در مورد انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت وجود دارد، گفت: فعلا نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک برای دریافت کد بورسی نیست.
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
هدف دولت از واگذاری های گسترده در بورس تامین کسری بودجه می باشد
مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه هدف اصلی از استفاده از سازوکار صندوق‌های ETF برای واگذاری سهام دولت، درآمدزایی از ناحیه واگذاری مالکیت بنگاه‌ها و تأمین سریع کسری بودجه است، اعلام کرد: استفاده از این سازوکار، اگر چه مسئله کوتاه‌مدت دولت را به نحو ساده‌ای حل می‌کند اما مسئله‌ای بزرگ برای کشور در آینده ایجاد خواهد کرد.
۱ صفحه ۲ از ۳ ۳