صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار اقتصادی

اجبار «مالکان و مستاجران» به ثبت اطلاعات خود در سامانه املاک
از 19 فروردین سال جاری
مهلت ۲ ماهه برای خوداظهاری اطلاعاتی ملی در سامانه ملی املاک و اسکان کشور از پنجشنبه هفته جاری آغاز می‌شود و ضروری است همه مالکان و سرپرستان خانوار (اعم از مالک یا مستاجر)، املاک تحت‌تملک و محل اقامت خانوار خود را با مراجعه به این سامانه ثبت کنند.
 
افزایش حقوق سالانه و واریز مرحله دوم متناسب ‌سازی بازنشستگان از فروردین 1400
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین‌اجتماعی خبر داد
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین‌اجتماعی گفت: در سال‌جاری اقدام بسیار ارزشمندی توسط سازمان تامین‌اجتماعی انجام شد و بسیار خوشحالیم که افزایش حقوق سالانه بازنشستگان همراه با مرحله دوم متناسب‌سازی از ابتدای سال جاری انجام می‌شود.
 
بورس در انتظار سبز شدن؟
بازار سهام در 16 فروردین 1400
فضای سرمایه گذاری در بازار سهام اگر چه با تردید و ابهام روبه‌روست که همچنان بورس بازان در یک وضعیت خوش بینانه، منتظر محرک های قوی از جمله مذاکرات برجامی هستند؛ در حالی که اگر دولت به وعده‌هایش برای حجم تامین مالی از طریق فروش سهام شرکت‌های دولتی عمل کند احتمالا سال آینده یک سال رویایی از نظر عرضه‌های اولیه در بورس خواهد بود
 
سود سهام عدالت تا هفته آینده برای جاماندگان واریز می شود
رییس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور خبر داد
رییس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور عنوان کرد: افرادی که تاکنون سود سهام را دریافت نکردند یا سود کامل برای آن‌ها واریز نشده تا یک هفته آینده سود خود را دریافت خواهند کرد.
 
تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف مقابل تامین اجتماعی؛ 15 فروردین؛ با شعار: «ما دیگه رای نمی دیم!»
در ادامه اعتراض های گسترده بازنشستگان تامین اجتماعی به دستمزد
امروز 15 فرودرین جمعی از بازنشستگان کارگری در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، البرز، مرکزی و لرستان با حضور مقابل ادارات تامین اجتماعی و سر دادن شعار «ما دیگه رای نمی دیم، حمایتی ندیدیم» خواستار توجه به مطالبات و خواسته‌های خود شدند؛ این بازنشستگان می‌گویند مستمری چهار میلیون تومانی کافی نیست، آنهم وقتی که خط فقر ده میلیون تومان است و با افزایش ۳۹ درصدی پایه مستمری‌ها، حق این قشر ادا نمی‌شود.
 
افت «اجاره بها» و خرید و فروش مسکن از فروردین 1400
کاهش اجاره خانه در بهار ۱۴۰۰
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: ارزیابی ها از کف بازار مسکن نشان می دهد که بازار اجاره، خرید و فروش در بهار با کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی رو به رو می‌شود.
 
قیمت خودرو با وجود وعده گران نشدن افزایش یافت/تشریح جزئیات افزایش نرخ در بهار ۱۴۰۰
رئیس شورای رقابت خبر داد:
به گفته رئیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای تولیدی بر اساس «تورم ۱۴ درصدی زمستان به اضافه تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی» اعلام خواهد شد، افزایش نرخ خواهند گرفت.
 
قیمت مرغ در اغلب شهرهای کشور؛ فروردین 1400/مسوولان عذرخواهی کردند!
نگاهی به وضعیت قیمت مرغ در استانهای مختلف
قیمت مرغ دولتی در تهران ۲۴ هزار تومان است و برخی از گزارش‌ها هم می‌گوید قیمت مرغ در دیگر استان‌ها کمتر از این رقم است؛ عددی بین ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان؛ اما به گفته مردم قیمت مرغ در شهر محل سکونت آنها فراتر از این است؛ در حالی که کمبود مرغ در تهران و سایر شهرها باعث تشکیل صف‌های طولانی شده است و مرغ دولتی به سختی پیدا می‌شود؛ مرغ غیردولتی هم در برخی از شهرها به ۴۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است.
 
اعلام جزییات قانون جدید چک و چگونگی ثبت و انتقال آن در سامانه صیاد/توزیع دسته چک ها از امروز
مروری بر پرسش ها و پاسخ ها درباره قوانین چک های جدید
دسته چک‌هایی که از امروز(۱۳۹۹.۱۰.۲۰) به مشتریان تحویل داده می‌شود، دارای تاریخ اعتبار هستند؛ به این معنی که اشخاص تا تاریخ معینی مجاز هستند که از دسته‌چک خود استفاده کرده و چک صادر کنند؛ چک های جدید از ابتدای سال 1400 باید در سامانه صیاد ثبت و تایید شود و در گزارش زیر به پرسش‌های احتمالی شما درباره اهم تغییرات قانون و چگونگی ثبت، تایید و انتقال چک در سامانه صیاد پاسخ داده شده است.
 
اجرای افزایش حقوق و احکام متناسب سازی بازنشستگان در سومین هفته فروردین 1400
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی:
علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره آخرین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: هفته اول بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، احکام متناسب سازی صادر خواهد شد و با اجرای مرحله دوم متناسب سازی و افزایش سالیانه (۳۹ درصد) تبعیض موجود میان حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با کشوری و لشکری رفع خواهد شد.
 
کارگران ۱۴۰ هزار تومان "سنوات ماهانه" می‌گیرند
وضعیت دریافتی های کارگران در سال1400
اگر قانون رعایت شود، امسال همه کارگرانی که بیش از یکسال سابقه کار در یک کارگاه ثابت دارند، باید ماهانه حداقل ۱۴۰ هزار تومان مزایای مزدی ثابت، بابت پایه سنوات بگیرند؛ این ۱۴۰ هزار تومان جزو حقوق پایه کارگر است و سال بعد و سال‌های بعدتر مشمول درصد افزایش حقوقِ مصوب شورایعالی کار می‌شود.
 
افزایش روزافزون نرخ دلار و ناامیدی از آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران
وضعیت قیمت ارز در سال جدید
نرخ دلار در بازار آزاد ایران برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت و روز سه‌شنبه ۱۰ فروردین به ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسید؛ در حالی که هیچ چشم‌اندازی برای آزاد شدن دارایی‌های ایران در کشورهایی چون کره جنوبی، عراق و ژاپن وجود ندارد.
 
مخالفان سند ایران و چین در برخی شهرهای ایران تجمع کردند
در ادامه برخی واکنش ها
طی روزهای گذشته علاوه بر اعتراض‌ها در رسانه‌های مجازی و شهرهای کشور، صدها فعال مدنی و سیاسی هم با نوشتن طوماری آنلاین خطاب به رییس‌جمهور چین اعلام کردند که این توافق مردود است، ولی علی ربیعی، سخنگوی دولت مخالفت‌ها را عملیات روانی توصیف کرد.
 
افزایش مستمری در فروردین باشد؛ نه ماه دوم و سوم سال؛ نه علی الحساب!
واکنش جمعی از بازنشستگان کارگری به اظهارات رییس تامین اجتماعی
جمعی از بازنشستگان کارگری با اشاره به اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خواستار تعیین تکلیف مستمری‌ها قبل از بیستم فروردین شدند و اعلام کردند: نباید افزایش مستمری‌ها به ماه دوم یا سوم سال بکشد و بازنشستگان مثل هر سال مدتها در انتظار بمانند تا تکلیف مستمری‌ها مشخص شود.
 
«نبود زیر ساخت ها برای اجرای قانون چک» و افزایش تعداد چک‌های برگشتی
آمار بانک مرکزی و مخالفت اتاق بازرگانی با قانون چک
آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در بهمن ماه سال گذشته نشان می‌دهد که در این ماه ۶۹۷ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ نسبت به دی ماه به ترتیب ۲.۷ و ۸.۸ درصد افزایش داشته است.
 
جو بایدن گفت نگران همکاری چین و ایران است
وب‌سایت کاخ سفید:
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، گزارش‌ها درباره مشارکت در حال شکل‌گیری چین با ایران را نگران‌کننده خواند.
 
هیاهوی سند ایران و چین بر سر چیست؟
نگاهی به برخی تحلیل ها در پی امضای سند همکاری‌های ایران و چین
در پی امضای سند همکاری‌های ایران و چین که روز گذشته توسط محمدجواد ظریف و وانگ یی، وزیر خارجه چین، رسید، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی متن ۵ صفحه‌ای این سند را منتشر کرد؛ از سوی دیگر عملکرد چین در سایر کشورهای جهان سوم، بسیاری از مردم و کارشناسان اقتصادی را نگران کرده که چین با این سند به‌مانند سایر کشورها، در ایران نیز نوع جدیدی از استعمار و ایجاد وابستگی حداکثری اقتصادی را پایه‌گذاری کند.
 
انتصاب «حامد مظاهریان» در سمت معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراها
با حکم پیروز حناچی؛ شهردار تهران
حامد مظاهریان، طی حکمی از سوی پیروز حناچی، شهردار تهران، به عنوان معاون جدید معاونت "برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا "منصوب شد و با این حکم دو معاونت توسعه منابع انسانی و معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهر با یکدیگر ادغام شدند؛ در حالی که در تاریخ مدیریت شهری تهران این برای نخستین بار است که ساختار ستادی شهرداری به سمت انقباضی شدن برای چابک سازی و بازده مطلوب تر حرکت کرده است.
 
درد شلیک توپ های ارتش بر تن «برج آزادی»
براساس گفته های مدیر مجموعه برج آزادی
یک هفته پس از شلیک هشت توپ مشقی پای برج آزادی به مناسبت تحویل سال نو، اخباری از عدم هماهنگی با مدیران و متولیان این برج تاریخی برای برگزاری این مراسم و آسیب دیدن این بنای تاریخی، «احتمالاً» به خاطر این شلیک‌ها، منتشر شده است.طبق خبرها، مدیریت مجموعه در جریان برگزاری این مراسم نبوده و مدیران برج آزادی این مراسم تنها با هماهنگی شهرداری به عنوان متولی فضای سبز اطراف برج آزادی انجام شده است.
 
واریز دو نوبت افزایش حقوق بازنشستگان/آیا همسان سازی به پایه حقوق اضافه می شود؟
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با افزایش حقوق و متناسب سازی، فاصله دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق ها تقریبا رفع می شود و مبلغ همسان سازی به پایه اضافه می شود، چرا که در این حالت می‌آید مشمول افزایش سنواتی سال‌های بعد نیز خواهد شد؛ اما اگر عدد ثابت باشد این امکان وجود ندارد.
 
معایب قانون جدید چک و ابهام در زیر ساخت ها
فراز و فرود صدور دسته چک های جدید
همزمان که با بازگشایی بانک ها در سال جدید، اجرای قانون جدید چک و صدور دسته چک های جدید آغاز شده است؛ رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر ابهام در قانون جدید چک، چندی پیش خواستار عدم اجرای آن شد و تاکید کرد زیرساخت‌های لازم برای اجرای قانون جدید چک فراهم نیست.
 
واریز افزایش مستمری بازنشستگان کارگری در فرودین 1400؟
وضعیت تعیین تکلیف وضعیت مستمری بیمه شدگان تامین اجتماعی
به گفته بازنشستگان، اگر در هفته دوم فروردین تکلیف مشخص شده و در هیات دولت، افزایش مستمری‌ها به تصویب برسد، بازنشستگان می‌توانند در فروردین از مستمری افزایش یافته بهره‌مند شوند.
 
جزییات واریز سود سهام عدالت تا پایان فروردین
طبق گفته رییس سازمان بورس
رییس سازمان بورس گفت: مرحله دوم واریز سود سهام عدالت تا قبل از ماه رمضان انجام خواهد شد.
 
واریز علی الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران
از امروز پرداخت بخشی از همسان سازی آغاز شده است
از صبح امروز واریز مبالغ علی الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان آغاز شده است. حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان علی الحساب به حساب هر بازنشسته واریز شده است و تا پایان ساعت اداری، این مبلغ به حساب تمام بازنشستگان کارگری واریز خواهد شد.
 
زمان و جزییات واریز دستمزد جدید کارگران/خط فقر و مزد 1400
درباره بخشنامه مزد سال آینده
بخشنامه مزد ۱۴۰۰ ابلاغ شد و کارفرماها از ابتدای فروردین ماه فرصت دارند تا سیستم خود را میزان افزایش حداقل و مزایای جانبی مانند مسکن، بن خوارو بار، حق اولاد و... تطبیق دهند تا برای پرداخت حقوق و مزایا در پایان فروردین ماه مشکلی وجود نداشته باشد.
 
جزییات واریز نیمی از سود سهام عدالت/وعده ها عملی نشد
بنا به اظهارات مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی
مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: بخشی از سود سهام عدالت (50 درصد) واریز می‌شود.
 
ضرورت افزایش مستمری، بُن و حق مسکنِ بازنشستگان از حقوق فروردین
خواسته بیمه شدگان تامین اجتماعی در آخرین روزهای سال 99
بازنشستگان کارگری خواستار تعیین تکلیف افزایش مستمری‌ها قبل از پایان سال هستند.
 
دریا به کویر رسید
پروژه شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به استان یزد
پروژه شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به استان یزد با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و حضور میدانی استاندار یزد و جمعی از مسئولان ارشد این استان در شهرستان اردکان افتتاح شد.
 
آجیل 1400؛ «لاکچری» یا مخلوط؟/مردم از خرید آجیل دست می کشند؟
مروری بر وضعیت بازار آجیل در هفته آخر اسفند 99
در سه رویداد خاص شب یلدا، چهارشنبه سوری و نوروز «آجیل» جزئی از سفره خانواده‌های ایرانی است که طی چند وقت اخیر با افزایش قیمت‌ها خیلی از خانواده‌ها دست از خرید آن کشیدند. اما در نوروز همواره آجیل نقش پررنگی داشته است.
 
سهام عدالت و واریز سود سالانه/اعلام زمان پرداخت و جزییات
بنا به اظهارات وزیر اقتصاد :
فرهاد دژپسند گفت: از ۱۰ روز قبل در تلاشیم که سود را از شرکت‌ها بگیریم و قبل از عید پرداخت کنیم و سعی می‌کنیم چهارشنبه و پنجشنبه سود سهام عدالت به حساب افراد واریز شود.
 
جزییات افزایش حقوق های کارمندی و کارگری/افزایش مستمری بازنشستگان قبل از 1400 تصویب شود!
تشریح وضعیت دستمزد و حقوق
پرونده افزایش حقوق‌ها در سال آینده بسته شده و براساس آن حداقل حقوق کارمندی ۳٫۵ میلیون تومان و حداقل حقوق کارگری ۲٫۶ میلیون تومان است؛ در حالی که فعالان بازنشستگی خواستار تصویب افزایش حقوق این قشر تا قبل از 1400 هستند.
 
خشک شدن ایران با نبود مدیریت آب؟/کم آبی در ۲۵۰ شهر کشور
بنا به اظهارات معاون راهبری شرکت مهندسی آب و فاضلاب
معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور می‌گوید که ایران به‌دلیل افت بارندگی در سال جاری، تابستان ۱۴۰۰ با مشکل کم آبی روبرو خواهد شد و بر این اساس تعداد شهرهای دارای تنش آبی به ۲۲۰ تا ۲۵۰ شهر افزایش خواهد یافت.
 
آخرین یارانه کرونا واریز می شود
سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها:
از چهار مرحله یارانه معیشتی کرونا تنها یک مرحله باقی مانده که ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. این یارانه به ۲۵ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه و درآمد که حقوق آنها از حداقل اداره کاری پایین‌تر باشد، تعلق می گیرد.
 
دلیل آزادشدن و آینده سهام عدالت
مروری بر وضعیت سهام عدالت از ابتدا تا اکنون
طرح توزیع سهام عدالت در دولت هشتم مطرح مطرح شد و آیین‌نامه اجرایی آن در مردادماه سال ۱۳۸۴ به تصویب هیات وزیران رسید. این طرح با موافقت رهبر معظم انقلاب، از سال ۱۳۸۵ اجرایی شد. پس از گذشت ۱۴ سال، آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه سال جاری با ابلاغ رهبر معظم انقلاب صورت گرفت.
 
حداقل دستمزد کارگری ۳۹ درصد افزایش یافت
امشب در جلسه تعیین مزد
جلسه تعیین دستمزد ۱۴۰۰ خاتمه یافت و میزان افزایش مزد 39 درصد تعیین شد.
 
پیش بینی دلار فردا با ادامه اظهارات مقام آمریکایی/طلای جهانی گران شد
وضعیت نوسان بازارهای دلار و طلا در روزهای آخر سال
امروز قیمت دلار تحت تاثیر اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در مورد تحریم‌ها و منابع بلوکه شده ایران تا یک قدمی ورود به کانال ۲۵هزار تومان افزایش یافت اما تا ساعت انتشار این خبر نرخ این ارز به ۲۴۸۰۰تومان عقب‌نشینی کرد؛ در حالی که پس از معاملات هفته گذشته دستیابی به پایین‌ترین سطح قیمت ده ماهه در سطح ۱۶۷۲ دلار در هر اونس، قیمت فلز زرد پس از سه روز صعود به ۱۷۲۷ دلار در هر اونس رسید.
 
پیشنهاد شهرام جزایری از زندان برای اقتصاد !
راه حل شهرام جزایری برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی
راه حل شهرام جزایری برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی
 
معیشت بازنشستگان؛ سرنوشت مزد کارگری و بایدهای حداقل 5 میلیون تومانی
در جلسه تعیین مزد
لحظه‌شماری برای تعیین تکلیف دستمزد ۱۴۰۰ شروع شده است؛ گرچه ساختار شورایعالی کار، ناکارآمد و معیوب است و کفه‌ی ترازوی آن به سمت تمایلات کارفرمایان سنگین‌تر است و اگرچه کارگران توان و قدرت چانه‌زنی چندانی ندارند تا خواسته‌های خود را به کرسی بنشانند، اما همه امیدواری بر این است که از همین نهاد معیوب و ناعادلانه، بهترین نتیجه به نفع کارگران بیرون بیاید.
 
«فولاد مبارکه اصفهان» نماد تاثیرگذار/ورود استقلال و پرسپولیس به بورس
در پایان معاملات امروز
در پایان معاملات امروز بورس سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود دو درصد رشد کرد و بین نمادهای پرتراکنش قرار گرفت. همچنین با تاثیر هزار و ۲۵۵واحدی سومین نماد تاثیرگذار بر رشد شاخص شناخته شد.
 
وزیر خارجه آمریکا گفت پول های بلوکه ایران آزاد نمی شود
وضعیت پول های مسدود ایران در کشورهای مختلف
وزیر خارجه آمریکا کفت که پول های بلوکه ایران آزاد نمی شودا گفت که گزارش‌ها درباره آزادسازی پول‌های ایران در کشورهای مختلف صحیح نیست.
 
ابزار پولی که در ایران حباب شد!
چرایی عدم تعادل در بازار سرمایه
در کشورهای مختلف، رابطه منطقی میان بازدهی بازارهای دارایی و بخش حقیقی اقتصاد وجود دارد. فاصله‌گرفتن غیرمنطقی این دو، نشانه وجود حباب در بازارهای دارایی است؛ بازار سرمایه در سال‌جاری با ابرنوسان روبه‌رو شد که هم در فاز کاهشی و هم در فاز افزایشی، بهره‌گیری از ابزار نرخ سود می‌توانست باعث ایجاد تعادل در بازار شود. اما شواهد حاکی از آن است که نه تنها از این ابزار استفاده نشد، رویکردهای دستوری تزریق نقدینگی به بورس در جهت حمایت حبابی در دستور کار قرار گرفت.
 
اتاق بازرگانی تهران؛ سال 99 و کاهش اعتماد مردم به سیاست‌گذاران/تورم مشکل ریشه دار کشور است
رییس اتاق تهران
رییس اتاق تهران «کاهش شدید میزان اعتماد جامعه به سیاست‌گذاران» را یکی پیامدهای سیاست‌های اقتصادی طی سال‌جاری توصیف کرد و گفت: به جرات می‌توان سال ۱۳۹۹ را «بدترین سال از لحاظ اعتماد عمومی به سیاست‌ها و اقدامات اقتصادی» در کشور دانست.
 
مروری بر فعالیت های احمد پور فلاح
مشاور عالی ریاست اتاق ایران
گفت و‌گو با مهندس «احمد پور فلاح»
مروری بر دو سال فعالیت های مهندس احمد پور فلاح در جایگاه مشاور عالی ریاست اتاق ایران
 
انتقاد از ارز دو نرخی؛ تورم دو رقمی و افزایش 66 درصدی قیمت ها در سال جاری
رئیس اتاق بازرگانی تهران:
رییس اتاق بازرگانی استان تهران با انتقاد دو نرخی بودن ارز در ایران، گفته است که با وجود واردات کالاهای اساسی با دلار ۴۲۰۰ تومانی، قیمت این کالاها در طول ۱۱ ماه گذشته ۶۶ درصد افزایش یافته است.
 
اقتصاد «زامبی شده» ایران برای ارایه به جهان چیزی ندارد
یادداشت
متاسفانه در ایام اخیر، اعتصابات و اعتراضاتی که در شرکت‌هایی مثل هفت تپه و هپکو به پا شده، نشانه ای از زامبی شدن اقتصاد ایرانه‌‌. دولت می‌خواد جلوی واردات رو بگیره تا جلوی خروج ارز گرفته بشه. در واقع اقتصاد ایران زامبی شده! ازین جهت که چیزی نداره به دنیای جدید و خیلی سریعِ امروزی ارائه کنه، چه در صنعت چه در خدمات و چه حتی در کشاورزی؛ یعنی ایران در اقتصاد جهانی کاملا «نامربوط» شده و تنها با نفت و میعانات و پتروشیمی لنگان لنگان یک مسیر را به جلو حرکت می کنه؛ درست مثل یک زامبی.
 
از اجرای قانون جدید چک جلوگیری شود!
رئیس اتاق بازرگانی ایران:
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر ابهام در قانون جدید چک، خواستار عدم اجرای آن شد.
 
تشریح پرداخت مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی در اسفند 99
واریز حقوق از ۱۵ تا ۲۷ اسفند
پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از ۱۵ اسفند آغاز شده و تا ۲۷ اسفند و براساس حروف الفبا به حساب آنان واریز می‌شود.
 
واریز سود 200 هزار تومانی سهام عدالت تا پایان سال
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار :
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افرادی که سهام عدالت آن‌ها مبلغ ۵۰۰ هزار تومان است سود سهام عدالت سال ۹۸ آن‌ها حدود ۲۰۰ هزار تومان است و افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند سودشان ۲ برابر است.
 
سال 1400 و سرنوشت خودرو در ایران
مروری بر عوامل تاثیرگذار بر بازار خودرو
سرنوشت قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰، مهم‌ترین پرسش این روزهای سه گروه حاضر در بازار خودرو است. «سمت عرضه»، «واسطه‌ها و تقاضای غیرمصرفی» و همچنین «خریداران مصرفی خودرو» با توجه به تغییر سنتی سطح قیمت‌ها در ابتدای هر سال، اکنون به‌دنبال یک پیش‌بینی درباره شکل تغییر قیمت خودرو در سال جدید هستند. بررسی‌ها درباره عوامل اثرگذار بر بازار خودروی ۱۴۰۰ نشان می‌دهد سه متغیر اصلی سمت و سوی قیمت را مشخص می‌کند.
 
تشریح جزییات عرضه اولیه «مدار»
روز چهارشنبه (۲۰ اسفند ماه) ارایه می شود
عرضه اولیه سهام «شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار» به نماد «مدار» روز چهارشنبه (۲۰ اسفند ماه) در بورس تهران انجام می‌شود.
 
تشریح افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان/ سال 1400 و حداقل حقوق ۳.۵میلیون تومان
سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ تشریح کرد:
افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان در شرایطی در مجلس مصوب شد که دریافتی های بالای ۱۰ میلیون تومان مشمول این ۲۵ درصد نشده و فقط به میزان ثابت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق دارند.
 
حتی یک بشکه نفت!
بنا به اظهاراتی از معاون اول رئیس‌جمهور
معاون اول رئیس‌جمهور در توضیح شرایط اقتصادی کشور گفت که «مدعیان دور زدن تحریم‌ها یک بشکه نفت هم نفروختند».
 
حقوق های زیر 10 میلیون 25 درصد افزایش می یابند
پیشنهاد امروز در صحن علنی مجلس
بر اساس تصویب کمیسیون تلفیق، پیشنهاد شد، حقوق افرادی که تا 10 میلیون تومان دریافتی دارند، افزایش 25 درصدی داشته باشد. این پیشنهاد باید در صحن علنی به تصویب برسد.
 
در تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی؛ اعتراض ها تا «احقاق واقعی حقمان» ادامه دارد/ تصویب اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی
امروز؛ 16 اسفند
همزمان با تجمع جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران، مجلس ایران اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را تصویب کرد.
 
ضرورت اجرای حداقل دستمزد بیش از 5 میلیون
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار گیلان:
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار گیلان گفت: «در طی سال‌های اخیر همیشه موقع تعیین دستمزد کمترین را اعلام نموده‌اند و طی چند سال اخیر هر سال فاصله تورم و حداقل دستمزد بیشتر شده است.»
 
یزد و ویژکی های دومین استان معدنی ایران
اظهاراتی از مدیرکل منابع طبیعی استان یزد:
محمدرضا آخوندی مدیرکل منابع طبیعی استان یزد در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت: ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی است که با شعار « همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی » برنامه های این هفته را دنبال می کنیم.
 
بودجه ۹۰ هزار میلیارد تومانی همسان سازی تصویب شد/فاصله میان بازنشستگان کارگری با کشوری و لشگری برداشته شود
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری خبر داد:
حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، از تصویب ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مخصوص تامین اجتماعی در کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.
 
دلایل افت پالایش و دارا یکم
در معاملات امروز
در بورس امروز ۲۹۰میلیارد تومان دارا یکم و ۲۱۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۴۴۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۲۵میلیارد تومان بود.
 
تشریح جزییات واریز و ثبت نام یارانه ها
در سال آینده
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره مراعی ماندن تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰، گفت: لازم است بخش هزینه‌ای و درآمدی جدول هدفمندی یارانه ها تفکیک شود، از این رو این تبصره مراعی خواهد ماند.
 
به وعده همسان سازی تا هفته های آینده می توان امیدوار بود؟
براساس اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برای اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی رایزنی‌ها و اقدامات خوبی انجام گرفته است و امیدواریم طی هفته‌های آتی اجرا شود.
 
آیا حمایت مجلس از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان واقعی است؟
موافقت نمایندگان با همسان سازی حقوق بیمه شدگان تامین اجتماعی
به باور انور حبیب زاده بوکانی، اکثر نمایندگان مجلس معتقدند هرچه سریعتر باید روند اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان طی شود، منتها این افزایشها باید به گونه ای برنامه ریزی و اجرا شود که کوچکترین تبعاتی در شاخص های کلان اقتصادی کشور ایجاد نکنند.
 
بورس به پول بیشتری برای عاقبت به خیری نیاز دارد!
اظهارات یک کارشناس بورس
بورس امروز با تعادلی نسبی در عرضه و تقاضا شروع به کار کرد اما در ادامه روند معاملات تقاضا در شاخص‌سازان افزایش یافت و با مثبت مواجه شد. اما آینده بورس چه خواهد شد؟ چه سناریوهایی مطرح است؟
 
عدم تشکیل اتاق بازرگانی ایران و ژاپن/تحریم ها مانع بازگشت پول های بلوکه شد
اظهارات رییس کمیته مشترک ایران و ژاپن
رییس کمیته مشترک ایران و ژاپن اظهار داشت: بحث تحریم‌ها متاسفانه باعث بلوکه شدن پول‌های ایران در ژاپن شده است که حتی نمی‌توانیم تهاتر هم انجام بدهیم تا در قبال آن ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز تولید را تامین کنیم.
 
آیا مجلس دولت را وادار به پرداخت طلب تامین اجتماعی خواهد کرد؟ارجاع تسویه بدهی دولت به کمیسیون تلفیق
بررسی وضعیت مطالبات تامین اجتماعی در صحن علنی امروز مجلس
نمایندگان خانه ملت، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بند (و) تبصره ۲ این ماده واحده درباره بدهی های دولت به تامین اجتماعی را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.
 
ادامه ریزش بورس؛ مقصر جدید کیست؟!
نقل و نظرهای متفاوت روزهای پر نوسان بازار سرمایه
با تداوم روند اصلاحی قیمت سهام و از آن بدتر کاهش نقدشوندگی سهام و قفل شدن سرمایه‌های در صف فروش، باز هم بازار بهانه‌جویی‌ها درخصوص دلایل متوقف نشدن این روند نزولی داغ شده است و این‌بار گویا صاحبان تریبون‌های مجازی، دیواری کوتاه‌تر از اوراق دولتی نیافته‌اند؛ به اصطلاح کارشناسانی که قصد دارند عرضه‌ اوراق دولتی را به‌عنوان مقصر اصلی روزهای منفی بورس تهران معرفی کنند.
 
۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی را پس بدهید!/ اعتراضات ادامه خواهند داشت
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: اگر شفاف‌سازی نشود و به صراحت مشخص نکنند که ۹۰ هزار میلیارد تومان از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بند (و)، سهم مشخص سازمان تامین اجتماعی است، بازنشستگان ساکت نمی‌نشینند و بازهم دست به تجمع و اعتراض خواهند زد.
 
چرا احداث آزادراه تهران-شمال 40 سال طول کشید؟
با راهساز پیشکسوت درباره ساخت زمان بر جاده شمال
گفت و گوی اخیر آسیانیوز با محمد عطاردیان، درباره دلایل طولانی شدن ساخت بزرگراه تهران شمال در چند دهه اخیر است. وی فعال اقتصادی و پیشکسوت سندیکای مهندسان راه و ساختمان، دارنده مدرک مهندسی رشته راه و ساختمان از دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۸ است و بیش از ۶ دهه در ساخت زیربناهای حیاتی در سراسر ایران و ساخت هزاران کیلومتر بزرگراه اصلی و فرعی و راه آهن در سراسر کشورمان دارای سابقه است. او با بیان دلایل طولانی شدن احداث جاده شمال، از عدم توانایی انجام کار اقتصادی در ایران می گوید..
 
ترکیه خرید نفت و برق ایران را متوقف کرد
طبق گزارش وبسایت اداره تنظیم بازار انرژی همسایه ترک کشورمان
آمارهای رسمی اداره تنظیم بازار انرژی ترکیه نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی واردات گاز ترکیه از ایران با کاهشی ۳۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۵ میلیارد و ۳۲۰ میلیون متر مکعب رسید.
 
نظام مالیاتی ایران تبعیض آمیز است
نگاهی به وضعیت اخذ مالیات در کشور
اگر نظام مالیاتی به کارکرد خود به خوبی عمل نکنند نظام اقتصادی را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد؛ به عنوان مثال اگر نتواند از صاحبان درآمد بالا مالیات اخذ کند حقوق و درآمد افراد ضعیف را نمی تواند تامین و افزایش دهد.
 
زمان واریز و جزییات یارانه معیشتی اسفند 99
سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد:
طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه معیشتی اسفند ماه ساعت ۲۴ روز یکشنبه (۹ اسفند) واریز می‌شود.
 
۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حداقل دستمزد کارگران و بازنشستگان افزوده شود
ضرورت افزایش ریالی دستمزد کارگران؛ به جای درصدی
آنچه برای کارگران شاغل و بازنشسته اهمیت دارد، نه درصد افزایش مزد بلکه رقم ریالی افزایش است؛ فاصله دستمزد ۹۹ و سبد توافقی محاسبه شده برای ۱۴۰۰، بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و برای «واقعی شدن دستمزد» در ۱۴۰۰، همین رقم ریالی یعنی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باید به مزد کارگران حداقل بگیر افزوده شود.
 
تحریم بانک ها مانع خروج سود شرکت های سوییسی از ایران شد
اظهارات رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس اظهار داشت: همه شرکت‌ها با نقدینگی بالایی مواجه هستند که نمی‌دانند باید با آن چه کنند، مدام با بانک مرکزی در مراوده هستند که بتوانند سود خود را از کشور خارج کنند.
 
وزیر ارتباطات: شرکت مخابرات زورگو و انحصار طلب است
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تلکام ۹۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد شدید از مسئولان شرکت مخابرات ایران، آن‌ها را به «انحصارگرایی» و «اعمال زور» متهم کرد و گفت: شرکت مخابرات مقابل توسعه بخش خصوصی را گرفته است و نمی‌دانم چطور در عرض مدت سه ماه شرکت مخابرات که ۲۸۰ میلیارد سود داشت به ضرر منهای ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
 
چه منافعی بالاتر از زندگی مردم؟/واکنش نمایندگان و لرزه های نرخ ارز معیشت را به خطر می اندازد
مروری بر چرایی افزایش قیمت دلار
واکنش بازار به مواضع نمایندگان مجلس، نرخ ارز، بویژه ارزهایی مانند دلار و یورو همیشه مورد توجه آحاد جامعه و تمام کارگزاران اقتصادی از تولیدکننده و مصرف کننده تا واردکننده و صادرکننده بوده است؛ از همین روی تکانه‌هایی که در اثر تغییر نرخ ارز ایجاد می‌شود، می‌تواند تاثیر بالایی بر فعالیت‌های اقتصادی داشته باشد؛ در حالی که چه منافعی بالاتر از منافع ملی وجود دارد که نمایندگان مجلس را به چنین واکنشی وامی‌دارد؟
 
آزادی پول های مسدود شده از کره جنوبی یا خرید واکسن کرونا؟
بنا به اظهارات رییس کل بانک مرکزی
عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی ایران، از توافق تهران با دولت سئول درباره «نحوه جابجایی و مصرف» بخشی از منابع ارزی مسدودشده بانک مرکزی ایران در کره جنوبی «به مقاصد مورد نظر» خبر داد.
 
شستا؛ سود ۲۴ هزار میلیارد تومانی و اظهارات امانتداران بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی!
گفته هایی از مقام وزارت تعاون
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری و شستا بهترین مدیریت را در ۲۰ سال گذشته تجربه می‌کنند و امروز بنگاه غیرضروری و کاغذی در این مجموعه‌ها وجود ندارد.
 
آینده بورس در ایران
مروری بر فراز و نشیب بازار سرمایه و گمانه زنی روزهای آتی آن
ایران در سال ۹۹ روزگار متفاوتی را پشت سر گذاشت و روند حوادث به گونه‌ای غیرقابل‌پیش‌بینی پیش رفت؛ ویروس کرونا که البته تمام دنیا را تحت تأثیر قرار داد، زندگی ایرانیان را هم با دشواری‌های فراوان روبه‌رو کرد، اما هجوم مردم به سمت بورس و راه‌یافتن اصطلاحات بازار سرمایه به زندگی روزمره مردم یکی از پدیده‌های سال ۹۹ در جامعه ایران بوده‌ است؛ در حالی که از ماه‌ها پیش ورق برگشت و نه‌تنها سودهای حاصل‌شده که حتی سرمایه مردم هم از بین رفت.
 
عیدی و پاداش کارگران ساعتی و پاره وقت چطور محاسبه می شود؟
به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش
مبلغ پرداختی عیدی و پاداش به کارگران کارگاه‌های فصلی مشمول قانون کار و همچنین کارگران سایر کارگاه‌های مشمول که کمتر از یک سال در کارگاه کار کردند، باید بر ماخذ ۶۰ روز و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود.
 
سرنوشت بورس در اسفند ۹۹
پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در ماه جاری
چندی پیش علی دهقان‌دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تغییر دامنه نوسان توسط شورای عالی بورس خبر داد و گفت:مقرر شده تا دامنه نوسان خرید و فروش سهام از ۲۵ بهمن ماه از منفی دو تا مثبت ۶ درصد تغییر کند.
 
گرانی بی سابقه در ماه های اخیر/تورم 67 درصدی قیمت اقلام خوراکی
بر اساس اعلام جدید مرکز آمار ایران
در نرخ تورم بهمن ماه آمارهای بی‌سابقه از گرانی دیده می‌شود و مهم ترین آمار شاید تورم خوراکی‌ها باشد که حدود ۶۷ درصد اعلام شده است.
 
آیا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش اعتبار خواهد شد؟/ دلار ۴۲۰۰تومانی حذف نمی شود
بنا بر اظهاراتی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: اعضای کمیسیون تلفیق، ۹۰ هزار میلیارد تومان، پیش بینی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش دادند تا بخشی از تبعیض های ناروایی که در پرداختی بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر بازنشستگان کشوری و لشگری وجود دارد، رفع شود.
 
کانال مالی سوییس برای خرید واکسن کرونا فعال می شود؟
در پی کمبود اقلام دارویی و بهداشتی در ایران
سخنگوی دبیرخانه امور اقتصادی سوییس گفت: مقامات سوییسی (در خصوص کانال مالی سوییس) به طور منظم در تماس با وزارت خزانه داری آمریکا هستند و شرکت هایی که تامین کننده اقلام غذایی، تجهیزات کشاورزی، دارو وتجهیزات پزشکی برای ایران هستند واجد شرایط برای مشارکت در این کانال محسوب می شوند.
 
فریاد بازنشستگان مقابل مجلس؛ طلب تامین اجتماعی را پس بدهید/وعده های نوبخت تو خالی است/همسان سازی همین امسال اجرا شود!
در پی اعتراض گسترده و ادامه دار بیمه شدگان تامین اجتماعی
تجمع امروز بازنشستگان مقابل مجلس، در اعتراض به خلف وعده‌هاست؛ بازنشستگان تا امروز فقط وعده و شعار شنیده‌اند و هیچ همراهی از جانب دولت و مجلس ندیده‌اند؛ سازمان برنامه و بودجه و دولت علاوه بر عدم پرداخت بدهی‌ها و حق و حقوق بازنشستگان، ۲۶ گروه میهمان ناخوانده را سر سفره تامین اجتماعی نشانده‌اند، گویی دست کردن در جیب بازنشستگان کارگری، انتها ندارد!
 
جزییات سه عرضه اولیه در اسفند ماه/عرضه دو شرکت در فرابورس تا پایان سال
مدیر عامل شرکت فرابورس ایران:
مدیر عامل شرکت فرابورس ایران گفت: اکنون سه شرکت در مرحله عرضه اولیه هستند اما براساس پیش بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال شاهد عرضه اولیه حتمی دو شرکت در فرابورس خواهیم بود.
 
مجری سیما عیدیِ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را «خبر خوش» اعلام می‌کند!/نادیده گرفته شدن اخبار اعتراض و رنج بازنشستگان در تلویزیون
یک فعال صنفی بازنشستگان کارگری:
یک فعال صنفی بازنشستگان کارگری از عملکرد صداوسیما در عدم پوشش تجمعات بازنشستگان کارگری انتقاد کرد و گفت: در ماه‌های اخیر، بازنشستگان کارگری تجمعات متعددی ترتیب دادند و به همسان‌سازی ناقص و تبعیض‌آمیز اعتراض کردند اما متاسفانه هیچ کدام از این اعتراضات توسط صداوسیما پوشش داده نشد.
 
روی آوردن مردم به خرید نسیه از سوپرمارکت ها/فروش اقساطی برنج و شکر و سیگار!
براساس گزارش های شهروندی و میدانی مطرح شد
گزارش های شهروندی و میدانی حاکی از آن است که با افزایش قابل توجه قیمت کالاهای اساسی فروش اقلام ضروری مردم دفتری و اقساطی شده است. به گفته برخی از فروشندگان، اقلام ضروری مردم در سر رسیدها ثبت می‌شود و فروشندگان، مواد غذایی را به متقاضیان نسیه می‌فروشند!
 
صعود قیمت دلار در جهان
در روزهای اخیر
ارزش دلار در معاملات جهانی مقابل بیشتر ارزهای مهم، صعودی شده است.
 
پرداخت وام بدون ضامن به مشمولان سهام عدالت/تشریح جزییات
نماینده وزارت اقتصاد خبر داد:
نماینده وزارت اقتصاد گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی و کارت اعتباری سهام عدالت نیاز به ضامن ندارند و شبکه بانکی تلاش کرد خدماتی برای دارندگان سهام عدالت طراحی کند تا بتوانند نیاز‌های اساسی‌ و خردشان را مبتنی بر دارایی‌شان برطرف کنند.
 
افزایش حقوق کارگران در سال 1400/ حداقل مزد کارگری براساس تورم اعلام شده باشد
بنا بر اظهاراتی از رئیس کانون شوراهای اسلامی کار خراسان شمالی
خط فقر اعلامی حدود ۷ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان است و هر عددی که در مذاکرات کمیته دستمزد بر سر آن توافق شود نباید از این عدد حداقلی یعنی از ۷ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان کمتر باشد؛ در حالی که آمار‌های تورمی دی ماه 99 نشان می‌دهد که این عدد باید بیش از ۹ میلیون تومان باشد.
 
روزهای پایانی بهمن و امید به رشد بازار بورس
بنا بر پیش بینی برخی کارشناسان
معاملات هفته گذشته چندان با روند امیدوار کننده همراه نبود ولی کارشناسان عقیده دارند بورس در هفته پیش‌رو در وضعیتی رو به رشد قرار خواهد گرفت.
 
نامه حاجی بابایی به نوبخت/همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اجرا کنید!
در خصوص وضعیت بازنشستگان، کارگران و کارمندان
رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نامه‌ای به رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر ضرورت توجه به برخی کاستی‌ها در بودجه ١۴٠٠ خواستار تبیین همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشکری شد.
 
چرا سکه و طلا گران تر می شوند؟روی آوردن عروس و دامادها به خرید بدلیجات
گمانه زنی ها درباره نوسانات بازارهای مالی
نایب رئیس اتحادیه سکه و جواهر تهران، افزایش قیمت اونس جهانی، افزایش نرخ ارز در داخل که خود سبب بزرگ‌تر شدن حباب سکه نیز شد، را عوامل تاثیرگذار در افزایش حدودا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی هر قطعه سکه و ۶۰ هزار تومانی هر گرم طلا ۱۸ عیار دانست و گفت: حباب سکه که تا ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته بود، طی یک هفته اخیر مجدد رو به بزرگ شدن گذاشته و تا حدود ۵۵۰ هزار تومان افزایش یافت.
 
واریز عیدی کارمندان رسمی و غیر رسمی با حقوق بهمن ماه
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عیدی سال ۱۴۰۰ کارمندان رسمی و غیررسمی با حقوق بهمن ماه پراخت می‌شود.
 
آمریکا بعد از فروش محموله بنزین ایران، نفتکش نفت خام را هم می فروشد!
بنا بر ادعای مقامات دادگستری آمریکا
یک مقام وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرد بیش از یک میلیون بشکه بنزین ایران که سال گذشته بر اساس تحریم‌ها ضبط شده بود به فروش رفته و یک نفتکش دیگر حامل نفت خام ایران که اخیرا توقیف شده است در مسیر حرکت به سوی آمریکاست و به‌زودی فروخته می‌شود.
 
نمایندگان مجلس، قوه مقننه و مجریه حق تعیین دستمزد کارگران را ندارند/با سرسپردن تامین اجتماعی به نامه دولت کارگران اعتراض می کنند
نماینده کارگران در شورایعالی کار:
نامه اخیر معاون حقوقی رئیس جمهور که همه مزایای مزدی کارگران باسابقه و غیرحداقل بگیر را هدف گرفته است، با انتقادات بسیار مواجه شده است. فعالان کارگری معتقدند؛ چنین نامه‌ای وجاهت قانونی ندارد و نباید به آن تمکین شود؛ در حالی که به گفته نمایندگان کارگران در شورایعالی کار، تنها مرجع قانونی برای تعیین دستمزد و مزایای مزدی کارگران، نهادی سه جانبه به نام شورایعالی کار است و هیچ مرجع حقوقی دیگری نمی‌تواند درباره دستمزد رای صادر کند یا اعمال نظر کند.
 
توافقنامه اوراسیا می تواند تحریم ها را بی اثر کند؟
بنا بر اظهاراتی از سخنگوی گمرک ایران
سخنگوی گمرک ایران گفت: تجارت ایران با اوراسیا با کلید خوردن توافقنامه تجاری، در ۱۰ ماهه ابتدای امسال ۱۰۴ درصد رشد داشته که موید آن است که این توافقنامه می تواند یک فرصت بی نظیر برای بی اثرکردن تحریم ها باشد.
 
سهام عدالت صعود کرد
در هفته جاری
شروع معاملات این هفته از بازار سهام با روند نزولی سهام عدالت همراه بود اما روند سبد سهام عدالت در هفته‌ای که گذشت صعودی بود و حدود ۶۰۰ هزار تومان رشد کرد.
 
«تسلا» و جهش 10 درصدی بیت‌کوین/ارز دیجیتال ۴۵ هزار دلار شد
در ادامه نوسان ارز مجازی در ماه های اخیر
پس از چند سال تلاطم، بهای بیت‌کوین در ماه‌های اخیر در حد چشمگیری افزایش یافته و از حمایت موسسات مالی مهم و معتبر برخوردار شده است؛ در حالی که شرکت تسلا اعلام کرد حدود ۱.۵ میلیارد دلار در ارز مجازی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است.
 
خریدار موز قرمز افراد عادی نیستند/موز قرمز چرا به بازار ایران آمد؟
بنا به اظهارتی از رئیس اتحادیه بارفروشان
قیمت موز قرمز کیلویی 180 هزار تومان است، اما این موز با دیگر موزهای بازار متفاوت است. گفته می شود برای موز قرمز تقاضایی وجود ندارد و جز کالاهای لوکس به شمار می آید و دراین باره رییس اتحادیه بار فروشان اظهاراتی را بیان کرده است.
 
اتحادیه خانه امن همه فعالان خرد و کلان طلا جواهر است/ضرورت ارز آوری و نگاه کارشناسانه تر به صادرات جواهرات و سنگ های قیمتی
با نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان طلا جواهر و سنگ های قیمتی
انگیزه ابتدایی شکل گیری اتحادیه تولیدکنندگان طلا جواهر و سنگ های قیمتی ایران بر آن قرار گرفته تا با شناساندن این عرصه به مسوولان و مردم، این مجموعه خانه امن و رجعتگاهی باشد برای همه دست اندرکاران این صنف تا مشکلاتشان را برای چاره جویی به میان بیاورند و در عین حال در قالب تخصصی و مسوولانه، به ارتقای آن بپردازند..درباره برنامه های بیشتر این اتحادیه و در آستانه برپایی سیزدهمین دوره نمایشگاه این مجموعه در گروه نمایشگاه های بین المللی تهران، با سینا محمدی، نایب رییس اتحاگفت و گویی انجام داده ایم.
 
« قبلی ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۱۵ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ بعدی »