صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار اقتصادی

پلفترم معاملاتی والکس از بازار ارز دیجیتال فانتوم رونمایی کرد
هر هفته یک کوین
صرافی ارز دیجیتال والکس در روزهای پاییز رنگارنگ خود از بازار ارز دیجیتال فانتوم رونمایی کرد. والکس در طول جشنواره پاییزی هر هفته یک کوین را به صرافی خود اضافه می‌کند و سه روز معامله با کارمزد صفر را به کاربران برای معاملات آن ارز فراهم می‌کند. پلتفرم معاملات ارز دیجیتال والکس، با داشتن بیش از نیم میلیون کاربر و بیش از ۶.۵ میلیون معامله موفق در حال حاضر در فهرست پنج صرافی ارز دیجیتال بزرگ ایرانی قرار دارد.
 
قدرت خرید کارگران باید افزایش یابد
برگزاری جلسه شورایعالی کار برای افزایش دستمزد کارگری
جلسه شورایعالی کار در حالی فردا پانزدهم آبان، برگزار می شود که قرار است به طور مشخص بررسی تقاضای نمایندگان گروه کارگری در رابطه با راهکارهای افزایش قدرت خرید کارگران بپردازد.
 
سهمیه سوخت جبرانی در ماه جاری تعیین شد/افرایش سهمیه موتورسیکلت ها+ویدیو
دریافت بنزین جبرانی تا پایان آبان
وزیر نفت گفت: در پایان آبان ماه بنزین جبرانی به کارت سوخت خودروهای شخصی واریز می‌شود.
 
«خطر» عدم پرداخت حقوق بازنشستگان با واگذاری بانک رفاه
هشدار عضو هیئت مدیره کانون‌های شوراهای اسلامی کار
عضو هیئت مدیره کانون‌های شوراهای اسلامی کار سراسر کشور با تاکید بر اینکه ۹۸درصد سهام بانک رفاه برای کارگران و کارفرمایان است، گفت: دولت نباید هیچ دخل و تصرفی در این بانک داشته باشد و این مساله پرداخت حقوق بازنشستگان را با مخاطرات مواجه می کند.
 
شایعه اصلی درباره حمله سایبری به سامانه بنزین
حواشی هک شدن بنزین یارانه ای
گفته شده که روز گذشته برخی در شبکه‌های اجتماعی این گونه بیان کرده اند که در نتیجه حمله سایبری هفته گذشته به جایگاه‌های سوخت، سهمیه بنزین کارت‌های سوخت مردم حذف شده است.
 
آخرین وضعیت بنزین یارانه ای در جایگاه‌های سوخت کشور
آیا بنزین سهمیه ای در پمپ بنزین ها عرضه می شود
در حالی که تا روز گذشته نارضایتی مردم از اغلب پایگاهای سوخت و نبود عرضه بنزین سهمیه ای مطرح می شد، امروز سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: عرضه سوخت در کشور به روال عادی بازگشت!
 
نامه جنجالی بازنشستگان به مدیرعامل تامین اجتماعی
ضرورت فوری همسان سازی دائمی و پرداخت بدهی تامین اجتماعی
بازنشستگان مستقل استان‌ها نامه ای جنجالی به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نوشتند که از بندهای آن همسان سازی دائمی، حضور نمایندگان بازنشستگان در هیات امنای سازمان و شستا و پرداخت بدهی دولت به سازمان با ذکر در بند بودجه است.
 
تا عروسی نکنید خانه را تحویل نمی دهند!
شرط جنجالی وزارت راه برای خانه دار شدن مجردها
مجردها که قصد ثبت‌نام مسکن دارند تا زمان تحویل گرفتن خانه شان باید ازدواج کنند.
 
بنزین ۳ هزار تومان یا ۱۵۰۰ تومانی خواهد شد؟/ «رفع اختلال» سامانه سوخت تا پایان روز سه‌شنبه؟!
زمان راه اندازی دوباره توزیع بنزین یارانه ای
پس از گذشت هشت روز از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در ایران، مسئولان بار دیگر زمانی جدید را برای رفع اختلال همه جایگاه‌ها به سامانه سوخت اعلام کرده اند.
 
جزییات یارانه بعدی آبان/تحولات یارانه ای از آذر ۱۴۰۰
یارانه های دیگر ماه دوم پاییز چیست
در حالی که وعده تحولات یارانه ای و احتمالا افزایش مبالغ یارانه ای دولت از آذرماه سال امسال است، پس از پرداخت یارانه بنزین به مبلغ ۵۵ هزار تا ۲۰۵ هزار تومان به ۶۰ میلیون ایرانی در شب گذشته، یارانه بعدی ماه جاری نقدی خواهد بود.
 
اعلام خبر «مهم» دولت رئیسی درباره افزایش «مبلغ یارانه ها» در سال ۱۴۰۱
اجرای وعده افزایش یارانه ها در دولت سیزدهم
مدیرعامل سازمان هدفمندی با اشاره به نهایی سازی کارآمد ترین نظام پرداخت رفاهی و پرداخت یارانه به سرپرستان خانوار که باعث بهبود رفاه جامعه و فاصله طبقاتی می‌شود، از تدابیر رفاهی و گنجانده شدن یارانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.
 
استعلام و نحوه «کم کردن» خلافی سنگین خودرو
محاسبه تخلفات خودرو چگونه صورت می گیرد
برخی از اعمال که منجر به جرایم رانندگی می‌شود، عمدی و برخی دیگر غیر عمد هستند که توسط رانندگان صورت می گیرد و در مواردی که تخلف اتومبیل بیش از اندازه سنگین باشد، سبب توقیف آن خواهد شد.
 
نحوه «ثبت نام وام ۱۲ میلیونی» بازنشستگان از طریق سامانه
شرایط دریافت وام بازنشستگان چیست
براساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری ثبت‌نام وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان این صندوق از طریق سایت sabasrm.ir انجام می‌شود.
 
«سرگیجه» سقوط بورس؛ سهامداران با «اضطراب طولانی» چه کنند؟
ریزش شاخص کل و آینده بازار سهام
در حالی که بسیاری از سهامداران از عملکرد دولت ابراهیم رئیسی در زمینه بورس انتقاد می‌کنند و آن را خلاف وعده‌های دولت بیان می کنند، از ابتدای آبان ماه تا کنون شاخص کل بیش از ۶۰ هزار واحد سقوط کرده است.
 
خبر «افزایش یارانه» از آذر و تحقق وعده محسن رضایی؟
اعطای کارت رفاهی به مردم در آخر پاییز
در حالی که محسن رضایی از ابتدای دولت از طرح افزایش یارانه ها حمایت کرده است، حال گفته که آذرماه خبرهای خوب برای مردم دارد که باید دید تحقق این وعده ها چگونه صورت خواهد گرفت.
 
شناسایی «عامل» حمله سایبری به سامانه‌های سوخت!
هک شدن بنزین یارانه کار اسرائیل و آمریکا است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفته است براساس تحلیل‌های اطلاعاتی٬ حمله سایبری به سامانه‌های سوخت در ایران کار آمریکا، اسرائیل و یک کشور خارجی دیگر بوده است، اما او تا پایان تحقیقات در این زمینه نمی‌تواند به صورت قطعی ابراز نظر کند.
 
چرا قرار است «زمین رایگان» به خانوارها اعطا شود؟
اهدای زمین ۲۰۰ متری به خانواده ها
در حالی که عباس عبدی گفته کدام زن و مرد عاقلی حاضر است سه فرزند به دنیا بیاورد، مجلس از طرح اعطای ۲۰۰ متر زمین رایگان به خانوارها خبر داده است.
 
زمان واریز و «جزییات» یارانه معیشتی آبان
پرداخت یارانه ماه جاری
یارانه معیشتی طبق روال ماه‌های گذشته ۱۰ آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و مبلغ آن براساس تعداد اعضای هر خانوار واریز می‌شود.
 
خانه های خالی مال بانک‌ها هستند!آیا اقتصاد ایران را بانک ها گروگان گرفته اند؟
بانک ها چگونه صاحب شهر شدند
در حالی که به زعم برخی کارشناسان اقتصاد ایران گروگان بانک هاست و بانک های ایران می تازند و می خرند و می برند، گفته شده بخش قابل توجهی از واحدهای خالی شناسایی شده مربوط و متعلق به شرکت های حقوقی اعم از دستگاه های دولتی و بانکها هستند.
 
«تشریح» شرایط دریافت وام سهام عدالت
جزییات پرداخت وام
همه اشخاص حقیقی، از جمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزان از سهام خود را نفروخته‌اند و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند، می‌توانند تا سقف هفت میلیون تومان کارت رفاهی دریافت کنند.
 
حقوق بازنشستگان «هر ماه» براساس متناسب سازی واریز خواهد شد
جزییات اجرای همسان سازی از زبان سرپرست تامین اجتماعی
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: کسری بودجه و منابع داریم، اما متناسب سازی را با همه فشارهایی که به ما وارد می شود اجرا و ماه به ماه حقوق را بر اساس آن می پردازیم.
 
بنزین سهمیه‌ای نایاب شد؛ سرگردانی و نگرانی مردم بیشتر!
اختلال سامانه هوشمند سوخت به قوت خود باقی است
پنج روز پس از بروز اختلال در شبکه توزیع سوخت ایران به دلیل حمله سایبری، کماکان ۲۲۰۰ پمپ بنزین به سامانه هوشمند وصل نشده‌اند و در بسیاری از جایگاه‌ها خبری از بنزین ۱۵۰۰ تومانی هم نیست؛ این در حالی است که بسیاری از مردم به دلیل عدم توان خرید بنزین آزاد نگران هستند.
 
ادامه «اختلال جدی» در سامانه سوخت و فروش بنزین آزاد به مردم
در جایگاه‌های سوخت عرضه بنزین با نرخ آزاد فعال‌ است
در حالی که گفته های ضد و نقیض مسوولان حاکی از ارایه بنزین دولتی در برخی از جایگاه های سوخت است، بر اساس گفته های منابع محلی و اعلام رئیس صنف جایگاه‌داران سوخت، بیش از ۹۵ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت ایران با ارائه بنزین به قیمت آزاد فعال‌اند.
 
«افشاگری» پشت پرده «افزایش» قیمت سوخت؟
کدام اظهار نظر درباره حمله هکری درست است
سیستم توزیع بنزین در کشور شامل سه بخش است؛ بخش اول پالایشگاه که بنزین را تولید می کند، قسمت دوم جایگاه ها و قسمت سوم نیز نازل ها هستند و همه این موارد توسط یک مغز متفکر برنامه ریزی می شود.
 
ارز ۴۲۰۰ تومانی «نباید» حذف شود!/واریز یارانه ۴۳۰ هزار تومانی؟
زمان پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی
در حالی که اخباری مبنی بر حذف یارانه ثروتمندان و ازدیاد مبلغ یارانه کم درآمدها از بحث های داغ این روزهاست که احتمالا تا پایان پاییز مشخص خواهد شد، معاون حقوقی وزیر اقتصاد پیش‌بینی کرد بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه ۴۳۰ هزار تومانی به خانوارها پرداخت شود!
 
آخرین وضعیت «افزایش یارانه های نقدی» از زبان وزیر کار
یارانه ها چگونه تا پایان پاییز زیاد می شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین وضعیت حذف یارانه افراد پردرآمد و پرداخت آن به افراد کم‌درآمد توضیح داد.
 
اسامی و «لیست» جایگاه‌های فعال بنزین سهمیه‌ای در تهران+لینک و آدرس
آخرین وضعیت جایگاه های سوخت و سهمیه هوشمند
در ادامه اختلال ها در ارایه بنزین هوشمند در کشور، براساس آخرین گزارش‌ها امروز ۶ آبان، ۱۸ جایگاه در تهران بنزین سهمیه‌ای عرضه می‌کنند و مردم می‌توانند با استفاده از کارت و سهمیه سوخت خود، بنزین ۱۵۰۰ تومانی بزنند. اما در بقیه جایگا‌ه‌ها همچنان سوخت آزاد موجود است.
 
«جزییات» واریز تسهیلات ۴۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن/پرداخت پرداخت وام ۲۵۰ میلیونی
آخرین وضعیت وام جهش مسکن
در حالی که سقف وام طرح جهش مسکن ۴۵۰ میلیون تومان و شامل شهر تهران است و در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
 
ادامه اختلال در جایگاه سوخت؛چقدر بنزین «جبرانی» به مردم می رسد؟
کارزار نبود بنزین یارانه ای و بحران جدید سوخت
همچنانکه دبیر شورای عالی فضای مجازی روز گذشته گفت جایگاه‌های سوخت تا روز پنج‌شنبه به وضعیت عادی برمی گردد، اختلال در جایگاه سوخت همچنان ادامه دارد و امروز وزیر نفت از اهدای سهمیه بنزین ویژه‌ به منظور جبران این مدت برای مردم خبر داد.
 
«جزییات» و نحوه دریافت کارت اعتباری جدید
توزیع کارت اعتباری دولت رییسی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس طرح اختصاص ارز یارانه به مصرف کننده را در دستور کار مجلس اعلام کرد که بر اساس این طرح کارت های اعتباری برای مردم صادر خواهد شد و هر فرد سرانه خاص به خود را خواهد داشت.
 
«تشریح» و جزییات جدید وام جهش تولید مسکن+لینک ثبت نام
خبر جدید درباره تسهیلات دیگر وام مسکن
در حالی که سقف وام جهش تولید مسکن ۴۵۰ میلیون تومان اعلام شده، وزیر راه و شهرسازی گفت تسهیلات پروژه جهش تولید مسکن بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف تعیین خواهد شد.
 
حمله سایبری به همه جایگاه های سوخت ایران؛ شعار نویسی اعتراض آمیز شهروندان+ویدیو
هک شدن جایگاه های سوخت یادآور اعتراض ها علیه گرانی بنزین
فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران، اختلال بنزین را ناشی از یک حمله سایبری گسترده اعلام کرد که همه چهار هزار و ۳۰۰ جایگاه سوختی در ایران را دچار وقفه در عرضه سوخت کرده است؛ این در حالی است که تصاویر شبکه‌های اجتماعی نشان می دهد که روی بیلبوردها پرسش های اعتراض آمیز نوشته شده است.
 
سهام عدالت «قابل فروش» ۷ میلیون تومان شد/«سجام» برای دریافت سود سهام ضروری است
خبر خوب درباره پولدار شدن سهام عدالتی ها
ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان رسیده است؛ همچنین مسوولان این حوزه بر ضرورت دارا بودن سامانه سجام برای وجاهت قاونی واریز سود سهام تاکید کرده اند.
 
سامانه بنزین هک شد؟/پیامک وزارت نفت درباره حفظ سهمیه+لینک اطلاع از فعال بودن جایگاه‌ها
اختلال در سامانه هوشمند سوخت
در حالی که گفت و شنودهای مجازی کاربران از هک شدن سامانه بنزین یارانه ای حکایت دارد، استاندار تهران اعلام کرده است مردم بابت اختلال در کارت های سوخت نگرانی نداشته باشند؛ وزارت نفت نیز در این باره برای مشترکین پیامک ارسال کرده است.
 
جزییات کمک معیشتی پاییز/خانوارها منتظر یارانه نقدی ۶۰۰ و ۸۰۰ هزار تومانی باشند
پرداخت یارانه مهم دولت رئیسی
جدیدترین اخبار از افزایش مبلغ یارانه نقدی تا پایان فصل پاییز حکایت دارند و آخرین وعده های رییس جمهور حاکی از آن است که یارانه دهک‌های چهارم و پنجم هم نفری ۱۵۰ هزار تومان است و هر خانوار چهار نفره در آذرماه باید منتظر یارانه ۸۰۰ تا۶۰۰ هزار تومانی باشد.
 
«شرایط» و مهلت ثبت نام وام بازنشستگان کشوری
جزییات وام ضروری بازنشستگان
رییس روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری گفت:علت مشکلاتی که برای ثبت نام وام بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در چند روز اخیر رخ داده، تعداد مراجعه زیاد به سایت مذکور برای ثبت نام است.
 
«تشدید» بحران ارز؛ چرا «تبلیغ» برای خروج از کشور ممنوع شد؟
تمایل به مهاجرت در پی افزایش اقتصادی و اجتماعی داخلی
همچنانکه گمانه زنی ها از افزایش نرخ دلار در کشور حکایت دارد و تمایل به مهاجرت در پی فشارهای اقتصادی و اجتماعی داخلی شدت گرفته است، سازمان ساترا انتشار هرگونه تبلیغ مبنی بر خروج سرمایه انسانی، فکری و مالی از کشور را در رسانه ها ممنوع اعلام کرد.
 
حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی و پراید ۵۰۰ میلیون تومانی!
نتیجه حذف ارز ۴٢٠٠ فاجعه اقتصادی است
نتیجه حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی که از اظهارات وزیر اقتصاد است، این خواهد شد که مافیای اقتصادی مترصد باشد و به اهدافی مانند پراید ۵۰۰ میلیون تومانی و برنج به ۱۰۰ هزار تومان برسد.
 
اعطای کارت اعتباری و یارانه جدید
پرداخت یارانه به اقشار خاص
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد کم درآمد در اولویت دریافت کارت اعتباری هستند.
 
افزایش قیمت خودرو و  پژو ۲۰۷ اتوماتیک در صدر گرانترین!
چرایی آغاز دوباره گرانی خودرو برخلاف پیش بینی ها
قیمت‌ها در دهه سوم مهرماه تا روز شنبه هفته جاری یکم آبان ماه) بدون تغییر مانده بود، اما طی چند روز اخیر و پس از تعطیلی یکشنبه، روند افزایشی قیمت آغاز شده است و قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک در صدر گرانترین قرار گرفت.
 
بحران فقر و سرپناه در تهران؛ محرومیت مسکن ۷۰ درصد مردم
اظهارات کارشناس مسکن درباره خانه دار نبودن اغلب پایتخت نشینان
کارشناس مسکن گفت: ۴۰ درصد از خانوار ایرانی زیر خط فقر مسکن بسر می‌برند؛ یعنی خانواده‌هایی که بیش از ۳۰ درصد هزینه ماهانه یا سالانه خود را صرف هزینه‌های مرتبط با تهیه مسکن می‌کنند فقیران مسکن به شمار می آیند.
 
ادامه سقوط بورس؛ دولت مانع رشد بازار سرمایه؟
تورم و ابهام برنامه های دولت بورس را خونین کرد
کارشناس بازار سهام گفت مهم‌ترین عامل ریزش بازار سهام در روزهای گذشته مشخص نبودن برنامه‌های دولت در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی است.
 
روایت دیگری از دلار ۲۸۰ هزار تومانی+فیلم
اظهارات یک مقام دولتی درباره گران چند صد تومانی
در گزارش هایی در هفته گذشته درباره پیش بینی افزایش نرخ دلار تا ۲۸۰ هزار تومان ادعاهایی مطرح شده بود که در این باره یک مقام دولتی اظهار نظرهایی کرده است.
 
به چهل میلیون ایرانی «کمک فوری» شود!
تشدید و هشدار فقر مطلق در ایران
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در یک برنامه تلویزیونی گفت که حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور نیاز به کمک فوری و آنی دارند.
 
«علت» ارزان شدن خودرو تا پایان سال
کاهش قیمت خودرو در ایران
وزیر صمت گفت:سال آینده تولید خودرو توسط خودروسازان به بیش از یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خواهد رسید که در آن مقطع دیگر قرعه کشی برای خودرو نخواهیم داشت.
 
«مراحل» و جزییات صدور غیرحضوری کارت سوخت+لیست سهمیه انواع خودروها+لیست و لینک ثبت نام
مقدار سهمیه بنزین انواع خودروها
با دو نرخی شدن بنزین در آبان ماه ۹۸ و همچنین سهمیه‌بندی آن، برای برخی از مردم درباره مراحل صدور کارت سوخت ابهاماتی وجود دارد.
 
چگونه به اصالت یک فروشگاه اینترنتی صنایع دستی اطمینان کنیم؟
فروشگاه‌های اینترنتی گوناگون
این روزها، فروشگاه‌های اینترنتی گوناگونی در سراسر فضای وب فعالیت می‌کنند و موفق شده اند که مشتریان زیادی را برای خود جذب کنند. برخی از آنها به صورت اختصاصی تنها یک یا چند نوع محصول را می‌فروشند و برخی دیگر محصولات مختلفی را با دسته‌بندی‌های متنوع به کاربران عرضه می‌کنند.
 
«جزییات» واریز سود «شستا» از چند روز آینده
خبر سازمان تامین اجتماعی درباره پرداخت سود شستا
سود سهام مصوب سهامداران حقیقی دارای کد سجام از طریق شماره حساب اعلام شده در سامانه سجام پرداخت خواهد شد و افرادی که سجام ندارند می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
 
علت سرخ پوشی بازار سهام در نخستین روز آبان
نمادهای منفی اول آبان کدامند
معاملات امروز بورس در حالی آغاز شده که هفته گذشته شاخص کل نتوانست روند صعودی اول هفته خود را حفظ کند و در نهایت بدون تغییر در کانال یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحدی قرار گرفت و سه نماد پارس، شپدیس و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.
 
ایران؛ «سیاه» و ترکیه به لیست «خاکستری» رفت/زنگ خطر برای مردم ایران
رفتن ایرانیان به ترکیه هم سخت تر می شود
در حالی که گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پایان نشست عمومی اکتبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که ایران و کره شمالی همچنان در فهرست سیاه باقی ‌می‌مانند و ترکیه هم در فهرست خاکستری است؛ احتمالا خرید و فروش ملک برای ایرانیان در این کشور را را مشکلاتی مواجه خوهد کرد.
 
مبلغ وام مسکن و «آخرین وضعیت» ثبت نام در طرح جهش مسکن
متقاضیان از ۹۰۰ شهر کشور در سامانه ثمن مسکن ثبت نام کردند
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام گروهی از متقاضیان در سامانه ثمن ثبت‌نام خبر داد، گفته شد که طرح جهش تولید مسکن در بیش از ۹۰۰ شهر کشور اجرایی شده و خانواده‌های فاقد سرپناه از مزایای مسکن بهره‌مند می‌شوند.
 
«تشریح» وضعیت جاماندگان سهام عدالت
آخرین تعیین تکلیف سهام عدالتی ها
رئیس هیئت مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: تعیین تکلیف نهایی طرح جاماندگان سهام عدالت طی یکی دو هفته آینده صورت می گیرد.
 
مشاجره شهرداری و سازمان بورس؛ پلمپ ساختمان بورس صحت دارد؟
شهرداری گفت پارکینگ ساختمان پلمپ است
در حالی که تصاویر و گزارش ها از پلمپ ساختمان بورس تهران حکایت دارند، روابط عمومی این سازمان می‌گوید که تنها پارکینگ ساختمان پلمب شده است.
 
بدهی‌ دولت به تامین اجتماعی پرداخت می شود
خبر خوب برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی چیست
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مقرر کرد ضمن سرعت بخشیدن به بازپرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری، ‌اقدامات لازم برای بازپرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی به بانک رفاه کارگران به عمل آید.
 
انتشار «اطلاعیه» طرح جهش مسکن/خانه دار شدن خانه اولی ها
کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن
نخستین اطلاعیه طرح جهش مسکن که در راستای کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن است توسط وزارت راه و شهرسازی صادر شد.
 
تشریح «مراحل ثبت‌ نام» در سامانه مسکن+لینک
سامانه ثبت نام مسکن حمایتی راه اندازی شد
ثبت‌ نام مسکن حمایتی از ظهر روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد و سامانه آن به آدرس http://saman.mrud.ir از فردا در دسترس متقاضیان خواهد بود.
 
قیمت چه «نوع» برنجی ارزان شد؟!
نرخ برنج های خارجی مصوب شد
حسن حنان قائم مقام بازرگانی دولتی گفت قیمت مصوب چند اقلام برنج برای مصرف کننده در بازار را اعلام کرد.
 
«شرایط» ثبت‌نام مسکن ۳ میلیونی از فردا/ چه کسانی می توانند صاحب خانه شوند؟
ثبت نام طرح جهش مسکن آغاز شد
همچنانکه رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود و در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد.
 
علت «خودکشی» کارگر شرکت نفت و گاز عسلویه
یکی از کارکنان شرکت نفت به زندگی اش پایان داد
کارگر شرکت نفت و گاز با خودکشی به زندگی خود پایان داد و در برگه ای که از وی به جامانده انگیزه اش را فشارهای اقتصادی و تبعیض‌های محل کار عنوان کرده است.
 
دلار بعد از صحبت‌های رئیسی گران شد!
قیمت دلار افزایش یافت
قیمت دلار پس از صحبت‌های شب گذشته رئیس جمهور افزایش یافت و به کانال ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسید و نرخ ارز در بازار آزاد امروز ۲۷ هزار و ۳۸۰ تومان قیمت خورد.
 
«کاهش» ضربتی قیمت دلار در سایه مذاکره نامعلوم با آمریکا؟!
اظهارات رییس جمهور درباره نرخ ارز چه معنایی دارد
در حالی که به نتیجه رسیدن مذاکرات وین چشم انداز مبهمی و نامعلومی دارد، از ابتدای این هفته هم وزیر اقتصاد دستور کاهش قیمت ارز را داده و هم ابراهیم رئیسی گفته باید با دلالان فضای مجازی برخورد شود.
 
تورم؛ نمی گذارد حقوق ها تا نصف ماه هم برسد!/ضرورت «بهبودی پایدار» معیشت بازنشستگان و بیمه شدگان
معاش بازنشستگان باید بهبودی پایدار پیدا کند
عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: در دولت جدید، وضعیت بیمه شدگان و بازنشستگان به مراتب بدتر شده است و یکی از مسائل رنج آور این قشر، بی‌ارزش شدن پول ملی است و با گران شدن دلار ارزش پول کاهش می‌یابد و آسیب واقعی به مزدبگیرانی موارد می شود که حقوق ثابت می‌گیرند.
 
چند خبر «مهم» وامی برای متقاضیان مسکن
سقف وام مسکن ۴۵۰ میلیون تومان است
در حالی که طبق اعلام نمایندگان مجلس، سقف وام در حال حاضر ۴۵۰ میلیون تومان است، تسهیلات ساخت واحدهای قانون جهش تولید و تامین مسکن ۲۰ ساله است که به سازندگان پرداخت می‌شود.
 
بانک‌ها دیگر نمی توانند سود مرکب بگیرند!
یک نماینده از توقف دربافت سود بانکی خبر داد
رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در توئیتی نوشت: دریافت سود مرکب توسط بانک‌ها متوقف شد و از این به بعد این کار غیرقانونی است.
 
کارزار گزارش ورشکستگی دولت در شبکه های اجتماعی/چندین برابر شدن نرخ دلار چقدر واقعی است؟
جزییات گزارش منسوب به سازمان برنامه و بودجه درباره دولت
گزارش منسوب به سازمان برنامه و بودجه که در اواخر دوران حسن روحانی تنظیم شده و روز شنبه در برخی رسانه‌ها بازتاب یافت، نشان می‌دهد که در صورت ادامه تحریم‌ها، دولت در سال ۱۴۰۳ در آستانه ورشکستگی قرار می‌گیرد.
 
محکومیت «رئیس و معاونان بانک مرکزی» روحانی به ۱۸ سال زندان
مدیران ارشد بانکی دولت قبل راهی زندان می شوند
سخنگوی قوه قضاییه ایران، روز شنبه خبر داد که ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران در دولت روحانی و احمد عراقچی، معاون او در همان دوران که به اخلال در نظام ارزی متهم شده بودند، به ترتیب به ده و ۸ سال زندان محکوم شده‌اند.
 
سرنوشت بورس در چند ماه آینده
پیش بینی قیمت دلار و تغییرات بازار سرمایه
تغییرات در اعضای شورای عالی و مدیر عامل بورس در مقابل احتمال ارزانی بیشتر دلار و شدت گرفتن خروج سرمایه از بورس هرکدام به نوبه خود باعث افزایش نااطمینانی در بازار سهام شده‌اند.
 
اجرای دائمی شدن همسان‌سازی از آبان ماه ۱۴۰۰
همسان سازی حقوق بازنشستگان به دستور کار مجلس رفت
براساس گزارش ها امضای نمایندگان مجلس برای در دستور قرار گرفتن لایحه‌ی دائمی شدن همسان‌سازی منجر شد که این لایحه از آبان ماه در دستور کار قرار بگیرد.
 
شرایط «تمدید» وام ودیعه مسکن+متن بخشنامه
وام اجاره بها تا بهمن امسال پرداخت می شود
بانک‌ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا پایان بهمن ۱۴۰۰ تسهیلات وام اجاره بها را پرداخت کنند.
 
کارزار واردات خودرو و «ارزان شدن» آن
قیمت خودرو چگونه کاهش می یابد
هر چند بخشی از دلالان خودرو هنوز منتظر تصمیم واضح دولت درباره واردات خودرو هستند، اما تحلیلگران می‌گویند موضع دولت مشخص است.
 
مردم ایران در دهه ۹۰ کمتر از دهه ۸۰ غذا خوردند/افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی خوراکی ها در شهریور!
گرانی صد درصدی و بی سابقه مواد خوراکی در دو ماه اخیر
در حالی که برخی مسوولان دولت به ساز و کار کم و زیاد کردن یارانه ها مشغولند، گزارش وزارت تعاون اعلام کرد که قیمت برخی اقلام خوراکی در شهریور امسال نسبت به سال قبل بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است؛ گزارش اتاق بازرگانی تهران نیز حاکی از آن بود که مردم ایران در دهه ۱۳۹۰ بیشتر از دهه ۱۳۸۰ خرج کردند؛ اما غذای کمتری خوردند.
 
«ترمیم مزد و مستمری» کارگری با قدرت مطالبه می شود
ادامه تلاش ها برای بهبود سبد معیشت کارگران
با وجود درخواست های مکرر، وزارت کار هیچ اقدامی برای برگزاری نشست سه‌جانبه صورت نداده است؛ در حالی که نشانه‌ای هم مبنی بر مهار تورم یا حتی تثبیت قیمت‌ها وجود ندارد و این روزها با برنج کیلویی ۵۰ هزار تومان، یک شانه تخم مرغ بیش از ۵۰ هزار تومان و یک کیلو ماست بیش از ۲۰ هزار تومان مواجه هستیم.
 
مجید عشقی کیست؟/دانش آموخته دانشگاه امام صادق رییس بورس شد
تغییر رییس سازمان بورس
مجید عشقی، قائم مقام سابق شرکت بورس کالای ایران و دانش آموخته دانشگاه امام صادق به عنوان رییس بعدی سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.
 
«علت های» ۲۰ سال محکومیت زندان مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه
سرنوشت نامعلوم کارگران نیشکر
در حالی که کارگران نیشکر هفت تپه همچنان در چندین اعتصاب طولانی خواستار رسیدگی دولت به این پرونده و پرداخت حقوق معوقه خود هستند، سخنگوی قوه قضائیه امروز صدور حکم ۲۰ سال حبس و رد مال برای امید اسدبیگی، مدیرعامل سابق شرکت نیشکر هفت‌تپه، را تأیید کرد.
 
ریزش لیر و اوج گرفتن دلار!
علت کاهش ارزش پول ترکیه چیست
درپی ادامه کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا، روز سه‌شنبه، ۲۰ مهرماه، قیمت معامله هر دلار در بازارهای خرید و فروش ارز به ۹.۰۳ لیر رسید.
 
اعلام زمان پرداخت حقوق مهرماه بازنشستگان تامین اجتماعی+جدول
جزییات و واریز مستمری بازنشستگان در مهر ۱۴۰۰
زمان بندی پرداخت مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در مهر ۱۴۰۰ اعلام شد.
 
بخشنامه «افزایش حقوق» ابلاغ شد
افزایش دستمزد و عیدی چقدر است
براساس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ و پیوست‌های آن، حقوق سال ۱۴۰۱ کارکنان دولت و شرکت‌های دولتی علی الحساب ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.
 
وقوع زلزله ۷ ریشتری و زیر و رو شدن پایتخت
تازه ترین خبر درباره زلزله هولناک در تهران و توکیو
رئیس سابق سازمان مدیریت بحران گفت: در شهر توکیو پیش‌بینی شده است که در «۳۰ سال آینده به احتمال ۷۰ درصد» زلزله به بزرگی ۷ رخ خواهد داد و پیش‌بینی‌ها برای شهر تهران نیز تقریبا به همین شکل است.
 
افزایش حقوق و دستمزد کارگری ۱۴۰۱ ابلاغ شد
اعلام بخشنامه افزایش درآمد
در نشست کمیته بیمه و درمان استان قزوین بخشنامه عیدی پایان سال ۱۴۰۱ در بودجه پیشنهادی معادل ۱۶,۵۰۰,۰۰ ریال به طور على الحساب پیش‌بینی می‌شود و مبلغ قطعی پاداش، پایان سال به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
 
برپایی مجمع تجاری و اقتصادی قزاقستان و ایران/همگرائی صدها شرکت کوچک و متوسط
اظهارات قایرات توربایف درباره تجارت موثر با ایران
معاون وزیر تجارت و همگرائی قزاقستان در مجمع تجاری و اقتصادی قزاقستان و ایران گفت: قزاقستان به طور سیستماتیک اهداف استراتژیک را با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی
دو کشور و همگرائی صدها شرکت کوچک و متوسط اجرا می کند.
 
جمع امضا برای «دو فوریتی» و اجرای همسان سازی
تحقق اجرای همسان سازی و افزایش حقوق در دولت رییسی
همچنانکه چندی پیش طرح «لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» از دو فوریت خارج شد،به تازگی ۱۰۰ نماینده مجلس برای تبدیل مجدد آن به لایحه دو فوریتی، امضا جمع کردند.
 
عملکرد دولت رئیسی «ضد کارگری و ضدمردمی» است؟!
انتقاد شدید جامعه کارگری به دولت جدید
در حالی که روز گذشته استاندار خوزستان حاضر به دیدار با کارگران معترض نشد، کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در ادامه‌های اعتراض‌های ۵ ساله خود به وضعیت این مجتمع، در یک تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری شهر شوش، عملکرد دولت ابراهیم رئیسی را «ضد مردمی و ضد کارگری» بیان کردند.
 
یارانه ۲۰۰ هزار تومانی در راه است
واریز یارانه مهر ماه؛ سه شنبه؛ ۲۰ مهرماه
در حالی که به گفته برخی مسوولان ذیربط یارانه جدید ۲۰۰ هزار تومانی، پس از ابلاغ به وزارت رفاه، اجرایی خواهد شد، یکصد و بیست و هشتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به مهرماه، روز سه شنبه، ۲۰ مهرماه نیز به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
 
زمان بهره مندی از یارانه بلاعوض ۱۵۰ میلیونی خودرو
مهلت ثبت نام برای یارانه خرید خودرو
افرادی که در مراسم قرعه‌کشی خودرو برنده خواهند شد، می توانند از یارانه بلاعوض ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی برخوردار شوند.
 
میادین غرب کارون؛ عرصه جذاب توسعه و سرمایه گذاری است
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مطرح کرد:
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم آیین تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و سرپرست جدید شرکت نفت و گاز اروندان گفت: میادین غرب کارون جذاب ترین عرصه برای سرمایه گذاری و توسعه است که باید با ایجاد طرح مدیریت یکپارچه و ارائه توجیه اقتصادی برای سرمایه گذاری، توسعه این میادین را سرعت داد.
 
یارانه ها و «واریزی های» هفته سوم مهر
چه مبالغی تا چند روز آینده به حساب خانواده ها واریز می شود
در هفته جاری دو واریزی یارانه نقدی مهر و حقوق بازنشستگان انجام خواهد شد.
 
پرداخت «وام ۳۵۰ میلیون تومانی» و مسکن رایگان؟
وام جدید مسکن و خبر قطعی خانه خریدن
وزیر راه و شهرسازی گفت پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان در دستور قانون جهش تولید مسکن قرار دارد.
 
هجوم مستاجران تهران به زیرزمین های پایتخت!
زیر پوست شهر؛ آوارگی و مهاجرت مستاجران
مستاجران تهرانی به دلیل اجاره بهای نجومی ناچار هستند یا به حومه شهر پناه ببرند و یا برای اجاره واحدهای زیرزمینی هم اجاره بهای سنگینی بپردازند.
 
جزییات و «آموزش» دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی غیرحضوری
اعلام شرایط پرداخت وام بانک ملت
بانک ملت سقف تسهیلات غیرحضوری فرابانک خود را از مبلغ ۳۰ میلیون تومان به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده و به شعب زیر مجموعه ابلاغ کرده است.
 
قیمت لبنیات ارزان می شود!
کاهش قیمت محصولات اصلی لبنی از هفته سوم مهر
وزیر جهاد کشاورزی گفت: از شنبه، کاهش قیمت در سه محصول اصلی شیر و پنیر و ماست عملیاتی خواهد شد.
 
«جزییات» واریز یارانه نقدی مهر و حقوق بازنشستگان
افزایش یارانه ها از پاییز ۱۴۰۰
یارانه نقدی مهر ماه روز بیستم مهر واریز می‌شود؛ این در حالی است که تغییرات در مبالغ یارانه ها از پایان پاییز سال جاری رخ می دهد؛ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همزمان با واریز یارانه نقدی از روز بیستم آغاز می‌شود.
 
رئیس جدید بانک مرکزی کیست؟+بیوگرافی
علی صالح آبادی؛ رئیس پیشین سازمان بورس
هیئت دولت، علی صالح آبادی، رئیس پیشین سازمان بورس را به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی معرفی کرد.
 
رشد شاخص کل بورس و عدم تعطیلی بازار
وضعیت بازار سرمایه ۱۴ مهر ۱۴۰۰
امروز شاخص کل در کمتر از یک ساعت حدود ۰٫۵ درصد رشد داشته است؛ در حالی که در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل در ادامه روند صعودی خود در این هفته حدود پنج هزار واحد مثبت شده و به سطح یک میلیون و ۴۸۹ هزار واحدی رسیده است
 
ارزان شدن سهام و خبرهای خوب بورسی در نیمه دوم سال!
سرنوشت آرام بورس در شش ماه دوم ۱۴۰۰
براساس بررسی متغیرهای اقتصاد کلان و البته متغیرهای مرتبط با بازار سرمایه، به نظر می‌رسد که وضعیت بازار سرمایه کشور در ارزنده‌ترین وضعیت یک و نیم‌سال گذشته قرار دارد و بسیاری از متغیرهای اقتصادی، نشان از ارزان بودن بسیاری از سهام‌های موجود در بازار دارد.
 
کارزار افزایش قیمت طلا و دلار؛ بیت کوین را اختلال فیس بوک گران کرد؟!
ادامه صعود دلار در ایران و وضعیت سوداگر رمزارز دیجیتال
همچنانکه افزایش روز افزون قیمت دلار در ایران ادامه دار است، قیمت طلا صبح امروز در بازار آسیا کاهش داشت؛ از سویی به اعتقاد برخی قطعی فیسبوک سبب گران شدن بیت کوین شد!
 
«شرایط» و اقساط وام ۵۰ میلیونی بانک ملی
چگونه وام فوری بانک ملی را دریافت کنیم
اعتبار جدید بانک مبلغ ۵۰ میلیون تومان است و در قالب کارت اعتباری و با بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌شود.
 
عراق خودروهای ایران را به دلیل «بی کیفیت بودن» نخرید!
خودروهای بی استاندارد و دودزای داخلی بی خریدار ماندند
در حالی که از تبعات غیر استاندارد بودن خودروهای ایرانی، افرایش روز افزودن آلودگی در شهرهای ایران و تلفات بسیار زیاد زانندگی و جان باختن هموطنان است که می توان گفت این مساله مهم ترین موضوعات زندگی شهروندی و انسانی را در کشورمان نشانه رفته است؛ خبرها حاکی از آن است که عراق استانداردهای تولید خودروی ایران را رد کرده است و کیفیت خودرو ایرانی را قبول ندارد!
 
متقاضیان برای دریافت وام «خرید و ساخت» مسکن اقدام کنند
افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعلام شد
افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن به اجرا درآمده است و هدف آن اثربخشی سبد تسهیلات بانک در تحرک و رونق زایی بخش مسکن و ساختمان و همچنین کمک به خانه دار شدن تمامی افراد از جمله خانوارهای فاقد مسکن است.
 
ادامه طوفان شاهین؛ صیادان به دریا زده غرق شدند
آخرین وضعیت خسارات طوفان عظیم حاره ای به شهرها
در پی آماده‌باش نیروهای امدادی برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از طوفان حاره‌ای در جنوب سیستان و بلوچستان، مدیرکل مدیریت بحران این استان اعلام کرد که دو فروند لنج بر اثر طوفان و بارندگی شدید غرق شده است.
 
ایران «قرارداد ترکمانچای» دیگری بسته است!
اظهارات مقام اتاق بازرگانی درباره قراردادهای نامناسب ایران
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه بسیار نامناسب است و «با قرارداد ترکمانچای تفاوتی ندارد».
 
«تخلیه اضطراری» روستاهای هرمزگان در مقابل طوفان حاره‌ای/اسکان مردم در سالن‌های مسقف سیستان و بلوچستان
هشت شهر مدفون در طوفان شاهین چقدر مقاومت می کنند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از «تخلیه اضطراری» روستاهای در معرض خطر سیلاب و بالا آمدن آب دریا در پی طوفان حاره‌ای «شاهین» در شرق هرمزگان خبر داده است.
 
بورس اعلام کرد از دستگاه ماینر «سوء استفاده» شد!
علت وجود دستگاه استخرا رمزارز در سازمان بورس
بر اساس اطلاعیه سازمان بورس، تجهیزات تحت عنوان «سِرور‌های پردازشگر مورد نیاز مرکز داده» خریداری شده بود اما «کاربرد چندگانه» دارد و موجب «سوء استفاده» شد.
 
«جزییات» واریز یارانه ۲۰۵ هزار تومانی
یارانه هایی که امشب پرداخت می شوند
بیست و سومین مرحله از پرداخت یارانه معیشتی با مبلغی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان ساعت ۲۴ امروز به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
 
همه پژوها گران می شوند!/لیست قیمت ۱۰ مهر ۱۴۰۰
علت صعود قیمت خودرو داخلی
خودروهای گروه پژو همچون روزهای هفته گذشته که افزایش قیمت داشتند همچنان در مسیر صعودی قرار دارند.
 
طوفان حاره‌ای «شاهین» چه بر سر سیستان و بلوچستان خواهد آورد؟!
چرخش طوفان عجیب بر سر هشت شهر ایران
سازمان هواشناسی عمان گفته است در ۲۴ ساعت آینده طوفان شاهین به یک چرخند سیکلونیک شدید تبدیل می‌شود و مسقط و سواحل این کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از بامداد امروز با شروع بارندگی به شهرستان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان رسید.
 
واریز یارانه «یک میلیون تومانی» چه زمانی است؟
انتظار برای یارانه مهم دولت رئیسی
در حالی که قرار است تصمیم دولت مبنی بر برای افزایش یارانه‌ها از جمله یارانه یک میلیون تومانی و طرح‌های حمایتی محقق شود، براساس گفته ها و شنیده ها مجلس چه برنامه ای برای حدف برخی یارانه ها دارد.
 
واریز یارانه ۴۵۰ هزار تومانی برای هر ایرانی
افزایش یارانه ها در پاییز ۱۴۰۰
در حالی که برخی از مسوولان معتقدند یارانه ها تاثیری در سطح معیشت مردم ایران ندارد، رئیسی در برنامه‌های انتخاباتی خود بار‌ها به کم بودن مبلغ یارانه نقدی اشاره کرده است و به نظر می رسد افزایش یارانه ها تا پایان پاییز امسال از برنامه های دولت است.
 
دلار؛ روی «سکوی پرش» و عبور از مرز ۳۰ هزار تومان!
گران تر شدن قیمت ارز در راه است
افزایش قیمت دلار در ایران از روز اول مهرماه آغاز شد و در روزهای گذشته ادامه داشت و به عقیده برخی کارشناسان از زمان سقوط کابل تا امروز و چند دلیل دیگر، بهای دلار در بازار ایران از ۲۴ هزار تومان به ۲۸ هزار تومان افزایش یافته است.
 
کره جنوبی «پول های بلوکه شده» ایران را آزاد نمی کند؛ لوازم خانگی کره ای وارد نمی شود!
پیروی کشورها از تحریم های گسترده علیه ایران به هر قیمتی
در حالی که اختلاف جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی طی یک سال گذشته بر سر «پول‌های بلوکه‌شده حاصل فروش نفت» و با توقیف یک نفتکش کره جنوبی در سال گذشته اوج گرفته است، حال دستور آمده که واردات لوازم خانگی به ویژه از کره جنوبی به ایران ممنوع شود.
 
افشای خبر ماینر شخصی در سازمان بورس و استعفای زودهنگام!/علت عزل مدیرعامل چه بود؟
وجود دستگاه‌ استخراج رمز ارز و جنجال برکناری
همچنانکه خبر کشف دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در ساختمان بورس تهران افشا شد، مدیرعامل این سازمان روز گذشته از سمت خود استعفا داد؛ این در حالی است که اخبار ضد و نقیضی درباره این موضوع از سوی مسوولان مختلف این سازمان مطرح شده بود.
 
«زمان واریز» و احتمال تغییر در یارانه معیشتی مهرماه
وضعیت افزایش یارانه ها و پرداختی ۱۰ مهر ۱۴۰۰
مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: بیست و سومین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ دهم مهر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
 
جنجال افشاگری «کشف ماینر شخصی» در سازمان بورس
متناقض گویی درباره استخراج رمز ارز در یک سازمان مهم
با وجود افشای کشف دستگاه ماینر شخصی در سازمان بورس، در نهایت مدیرعامل شرکت بورس تهران، صحت این موضوع را رد کرد و روابط عمومی بورس تهران نیز با انتشار اطلاعیه‌ای ادعا کرد وجود ماینر در این سازمان تنها برای یک دوره فعالیت تحقیقاتی بوده است.
 
مبلغ یارانه‌ نقدی از آذرماه افزایش می یابد
جزییات افزوده شدن به مبالغ یارانه ها از ماه سوم پاییز
در حالی که رئیس سازمان برنامه و بودجه اذعان دارد یارانه نقدی تاثیری در بهبود معیشت مردم نداشته است، از افزایش این مبلغ احتمالا تا پایان فصل پاییز خبر می دهد.
 
چین و آمریکا بر سر «تحریم بیشتر» خرید نفت ایران توافق کردند
فروش نفت ایران به چین منتفی می شود
مقامات آمریکایی و اروپایی با اعلام به خبرگزاری رویترز گفتند که آمریکا مذاکراتی با چین جهت کاهش خرید نفت خام از ایران انجام داده است.
 
دیدار رئیس اتاق «ایران و ایتالیا» با همتای خود «جوزپه زامپینی»
در محل اتاق ایران-ایتالیا صورت گرفت
احمد پورفلاح، رئیس اتاق ایران و ایتالیا با «جوزپه زامپینی» همتای ایتالیایی خود در محل اتاق ایران-ایتالیا دیدار کرد.
 
«جزییات» افزایش وام اوراقی مسکن
افزایش تسهیلات خانه خریدن برای مجردها و متاهل ها
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن جزئیات افزایش تسهیلات بانکی را از محل اوراق برای حساب‌های انفرادی و زوجین اعلام کرد.
 
ایران به پرداخت «جریمه سنگین» در دادگاه پاریس محکوم شد
رقم خوردن جریمه میلیون دلاری ایران در پی شکایت امارات
در پی شرکت «دانا گاز» امارات متحده عربی از عدم پای‌بندی ایران به قرارداد به گازی سال ۲۰۰۱ موسوم به کرسنت، دادگاه بین‌المللی داوری در پاریس شرکت ملی نفت ایران را به پرداخت ۶۰۷.۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.
 
قیمت مرغ به دلیل «گران شدن» ارزان شد!
مردم گوشت را از سفره ها حذف کردند
افزایش نرخ تورم باعث شده مردم برخی اقلام را جایگزین دیگر کالاها کنند؛ هر چند مصرف گوشت و برنج از اقلام ضروری است اما در برخی از ماه‌های سال برای تهیه کالاهای ضروری مجبورند از اقلام خوراکی بزنند.
 
عرضه «آیفون ۱۳» در ایران و تنوع قیمت ها
ورود تازه ترین محصول اپل به کشور
گوشی موبایل آیفون ۱۳ که چند هفته ای از ارایه آن در بازارهای خارجی نمی گذرد، به تازگی وارد بازار ایران شده است.
 
۹ میلیون نفر یارانه ۲۰۰ هزار تومانی می گیرند
اضافه شدن یارانه جدید
۹ میلیون نفر از گروهی دیگر از اقشار کم درآمد مشمول دریافت یارانه ۲۰۰ هزار تومانی شده اند.
 
«جزییات» یارانه جدید
اضافه شدن حمایت معیشتی دیگر در دولت جدید
مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت ۲۰ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال یارانه جدید برای اقشار کم درآمد خبر داد.
 
چه کسانی مشمول «مسکن رایگان» هستند؟
خانه دار شدن رایگان کلید خورده است
در حالی که در دولت ابراهیم رئیسی وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال اعلام شده، به تازگی خبری مبنی بر مسکن رایگان برای برخی اقشار، از مسوولان شنیده شده است.
 
خرید «آسان» خودرو خارجی با وام!
سوداگری شرکت ها درباره فروش راحت ماشین خارجی
بازارها در رکود عمیقی به سر می‌برند و اعلام طرح‌های جدید از سوی برخی شرکت‌ها برای جذب مشتری هم بیش از گذشته این مساله را تایید می‌کند و با احتمال آزادسازی واردات خودرو خارجی به نظر می‌رسد این موضوع نیز گزینه جذابی باشد.
 
«آغاز واردات» با چه خودروهایی کلید می خورد؟
خودروهای عامه پسند زودتر به ایران وارد شوند
رئیس شورای رقابت معتقد است تمرکز این شورا بر ورود خودروهایی خواهد بود که برای عامه مردم قابل استفاده باشد و نباید انتظار ورود خودروهای لوکس و گران‌قیمت را داشت. شیوا معتقد است که ورود خودروهای پرتقاضا به ایران می‌تواند سبب ایجاد رقابت در بازار خودروی کشور شود.
 
«جزییات» و تشریح یارانه های مهر ماه ۱۴۰۰
تفاوت یارانه های مهر ماه با قبل از آن
طبق زمان‌بندی که از دومین مرحله واریز یارانه‌ها اجرایی شد، واریز یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه انجام می‌شود و یارانه های دیگر نیز در طرح های جداگانه اجرا خواهند شد.
 
«عرضه اولیه جدید» کی اعلام می شود؟
زمان نخستین عرضه اولیه مهر ۱۴۰۰
هفته گذشته در بیشتر روزهای هفته بازار سهام با صف‌های فروش سنگین همراه بود و کارشناسان دلیل کم نشدن روند اصلاحی در بازار سرمایه را علاوه بر سیاست‎‌های نامشخص دولت عرضه اولیه‌های متوالی در بازار بیان کردند.
 
بورس «سبز پوش» پاییزی ادامه دار است!
تنفس بازار سرمایه در هفته نخست مهر ۱۴۰۰
امروز بازار سرمایه با رشد شاخص کل بورس همراه شد و شاخص با ۲۷ هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد قرار گرفت و به گفته برخی کارشناسان عوامل مثبت در پاییز نسبت به منفی بیشتر است و انتظار یک بازار مثبت وجود دارد.
 
«خرید آپارتمان» در غرب تهران با ۳۰۰ میلیون تومان!
فروش خانه قسطی به دنبال رکود در پایتخت
درحالی که پیدا کردن مسکن زیر یک میلیارد تومان در تهران کار راحتی نیست اما یکی از فروشندگان مسکن وعده صاحب خانه شدن با تنها ۳۰۰ میلیون تومان را داده است.
 
«حذف» یارانه های پنهان و افزایش ناگهانی قیمت بنزین؟
لغو یارانه ها و گرانی بنزین
همچنانکه زمزمه حذف یارانه های پنهان به گوش می رسد؛ خبرها حاکی از افزایش ناگهانی بهای بنزین هستند؛ در حالی که افزایش قیمت بنزین حتی با دادن یارانه نقدی، بر اغلب اقشار اجتماعی فشار معیشتی فراوانی وارد خواهد کرد.
 
«آلودگی خطرناک» هوای تهران، آلاینده های جهان را رو سفید کرد!
علت آسمان دودی پایتخت در همه فصول چیست
در حالی که آلودگی تهران و شهرهای ایران در اثر مصرف بنزین های آلوده تقریبا دیگر در همه فصول سال رخ می دهد، سازمان بهداشت جهانی (دبلیو اچ او) اخطار داده است که آلودگی هوا حتی از آنچه تصور می شد خطرناک‌تر است
 
«جزییات» پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی به همه متقاضیان
تبصره مجلس شورای اسلامی درباره واریز وام مسکن
مجلس شورای اسلامی در قالب تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، نظام بانکی کشور را مکلف به پرداخت 1.2 میلیون تسهیلات ساخت مسکن ۳۰۰ میلیونی برای متقاضیان فاقد مسکن کرده است.
 
توقع ایران در سند ۲۵ ساله با چین و «فروش نفت» برآورده نمی شود/«عدم تمایل» چین به رودر رویی با ایالات متحده!
سند همکاری چین و ایران بی نتیجه ماند
چین ثابت کرده که در مناسبات کلان بین‌المللی علاقه ندارد تا رو در روی ایالات متحده بایستد؛ از این رو کاهش فشار تحریم‌ها با توجه به نامشخص بودن نتیجه مذاکرات وین، مسیری نیست که چین بخواهد در پیش بگیرد.
 
«جزییات» اعطای وام به مشاغل مختلف+سامانه ثبت نام
واریز تسهیلات کرونا برای همه گروه های شغلی
به گروه‌های شغلی آسیب‌دیده از کرونا به تعداد کارکنان واحدهای ثبت‌نام شده، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان وام ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲۲ ماهه و ۲ ماه تنفس تعلق می‌گیرد.
 
«جزییات» افزایش حقوق بازنشستگان سال ۱۴۰۰/«متناسب‌سازی واقعی» با پرداخت بدهی دولت اجرا خواهد شد
همسان سازی در دولت رئیسی اجرا می شود
در حالی که بازنشستگان تامین اجتماعی گله مندی های متفاوتی دارند و بدهی های کلان دولت به سازمان تامین اجتماعی را دلیل نابرابری های دستمزدی می دانند، رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران ارقامی را درباره افزایش حقوق بازنشستگان بر مبنای اجرای احتمالی متناسب سازی اعلام کرد.
 
واردات خودرو کلا «منتفی» شد!
ورود خودروی خارجی ضد قانون است
سخنگوی شورای نگهبان گفت بنابر گزارش هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، موادی از مصوبه مجلس درباره آزادسازی واردات خودرو مغایر با قانون شناخته شد.
 
«جزییات» واریز سهمیه بنزین از امشب
تفاوت یارانه مهرماه بنزین با ماه های قبل
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: سهمیه بنزین مهرماه ساعت ۲۴ امشب در کارت‌های سوخت دارندگان خودروهای شخصی و موتور سیکلت واریز می‌شود.
 
واریز یارانه «۳۵۰ هزار تومانی» از چه زمانی است؟/موانع پرداخت یارانه در دوران «قهر» با جهان!
افزایش یا حذف یارانه ها در دستور کار دولت رئیسی
در حالی که این روزها موضوع «یارانه های پنهان» و حذف یارانه برخی از اقشار در دولت جدید خبر ساز شده است، زمزمه هایی مبنی بر افزایش یارانه به دهک های پایین با مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به گوش می رسد؛ این در حالی است که رییس اتاق بازرگانی در این باره گفته است: برای عبور از وضعیت خطرناک امروز گزینه‌های محدودی را در پیش رو داریم و باید با جهان آشتی کنیم.
 
«رویای جمهوری اسلامی در وین»؛ لغو همه تحریم ها برای آغاز مذاکرات!
درخواست غیرممکن ایران از طرفین برجام
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، گفت که کشورهای ۱+۴ هیچ نشستی با ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل نخواهند داشت و اصرار آنها بر مذاکرات وین است؛ این در حالی است که رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با لحنی متفاوت از لغو همه تحریم ها برای آغاز مذاکرات سخن می گوید.
 
«آلودگی» بورس به رانت/سرنوشت سهامداران بعد از نیویورک و برجام
وضعیت بازار سرمایه در چند هفته آینده
عرضه‌های اولیه یکی از پررنگ‌ترین دلایلی است که افت بازار سرمایه را در پی داشته است به عقیده کارشناسان بازار سرمایه انتخاب روش ترکیبی و عرضه به صندوق‌ها رانت جدیدی را در بازار سهام ایجاد کرده است.
 
خبر خوب برای مستاجران/تکمیل ظرفیت وام ودیعه مسکن صحت ندارد
پرداخت وام برای اجاره بها ادامه دارد
بر اساس مصوبه پرداخت وام ودیعه مسکن و آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به بانک مرکزی ابلاغ کرده، بانک‌ها تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت می‌کنند.
 
مسوولان «چه مشکلی» با واردات خودرو دارند؟
کارزار مخالفت با وارد شدن خودرو به کجا می رسد
در حالی که مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالفت رسمی خود را با طرح آزادسازی خودرو اعلام کرده است، میرسلیم، نماینده مجلس به آن واکنش نشان داده و گفته است که با توجه به مخالفت مجمع تشخیص با آزادسازی واردات خودرو به کشور، شورای نگهبان هم با این موضوع مخالفت می‌کند؛ در چنین حالتی ماجرای آزادسازی واردات خودرو به کشور کلا منتفی است.
 
«آغاز» و جزییات واریز حقوق شهریور ۱۴۰۰ بازنشستگان
پرداخت مستمری بازنشستگان از امروز
واریز حقوق شهریور ماه سال ۱۴۰۰ بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در برخی از استان های کشور آغاز شد.
 
آمریکا؛ بزرگترین «برتری اقتصادی» در جهان/یوان چین «پیشرفت» نکرد!
ناکامی چین در رقابت با ایالات متحده
آمریکا در بخش سرمایه و بازار مالی همچنان قدرت برتر جهان است؛ این در حالی است که با وجود تولید ناخالص داخلی و تجارت باز هم یوان چین هنوز پیشرفت چندانی نداشته است.
 
خرید انواع انگشتر زیر قیمت بازار
انواع مدلهای انگشتر موجود در بازار
در این مطلب میخواهیم در مورد خرید انواع انگشتر برای شما مطالبی را ارائه دهیم که قطعا می‌تواند مفید باشد. محتوایی که برای شما آماده کرده ایم، صرفا جهت راهنمایی بیشتر برای شما است. پس توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و از مطالبی که درباره انواع انگشتر در اختیار شما قرار می‌دهیم، نهایت استفاده را ببرید.
 
چرا رییس سازمان سنجش ممنوع الخروج شود؟
درخواست ها برای جلوگیری از خروج مدیران سازمان سنجش
رییس هیات تحقیق و تفحص مجلس از سازمان سنجش، در نامه‌ای به دادستان کل کشور درباره خروج مدیران این سازمان هشدار داد و خواستار ممنوع الخروج شدن ابراهیم خدایی، رییس این سازمان شد.
 
«جزییات» و نقدینگی عرضه اولیه «شکام»
خصوصیات عرضه اولیه ۳۰ شهریور
شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز (سهامی عام) با نماد «شکام» روز سه‌شنبه در بازار سهام عرضه می‌شود و ۹۰ میلیون از سهام خودش را در بورس عرضه می‌کند.
 
گرانی دارو با «حذف ارز ترجیحی»/تکلیف نمادهای بورسی مبهم است
اظهار نظر جدید وزیر بهداشت و تبعات آن
وزیر بهداشت گفت: اختصاص ارز ترجیحی برای دارو فعلاً تا آخر امسال ادامه دارد، اما ارز ۴۲۰۰ تومانی برای دارو حذف و مابه‌التفاوت آن به بیمه‌ها پرداخت شود؛ در حالی که با حذف این ارز، هزینه دارو از طریق بیمه‌ها به مردم پرداخت می‌شود.
 
وزیر کار رئیسی از «افزایش» مبلغ یارانه ها خبر داد
یارانه پردرآمدها قطع می شود
وزیر کار گفت: براساس قانون، یارانه پردرآمدها باید قطع شود و یارانه اقشار ضعیف افزایش یابد.
 
«جزییات» چگونگی «خانه دار» شدن افراد فاقد مسکن
راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام برای خانه خریدن
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام افراد فاقد مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی تا یک‌ماه آینده خبر داد.
 
پیش‌بینی «مثبت شدن» بورس ۲۸ شهریور؟!
بازار سهام در انتظار صعود و تغییر سیاست های اقتصادی دولت
کارشناس بازار سهام درباره بازار سرمایه فردا ۲۸ شهریور پیش‌بینی کرد که احتمالا بازار فردا منفی است، اما به نظر می‌رسد این روند به تحرکات مثبت منجر شود.
 
احیای آب و خاک و توسعه پایدار کشاورزی؛ رویکرد مهم شرکت «نستله»
پیام بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و آشامیدنی دنیا
مدیرعامل «نستله» سوییس گفت: مهم‌ترین اقدامات شرکت نستله در راستای کشاورزی پایدار و احیاکننده مدیریت پسماند، احیای چرخه و کاهش آب مصرفی مزارع شیری و حفاظت خاک است.
 
«افزایش قیمت دلار» در هفته پایانی شهریور
چشم دلار بر نیویورک دوخته است
در حالی که رئیس جمهور ایران در اجلاس عمومی سازمان ملل در شرکت نمی کند، محتمل است که سیگنال افزایش دلار بر رخدادهای نیویورک و مسایل سیاسی واکنش نشان دهد و قیمت دلار در این روزها نه تنها ارزان نشود، بلکه افزایش هم داشته باشد.
 
«افشاگری» یارانه های پنهان
چه یارانه هایی با رفراندوم حذف می شوند
طی چند دهه گذشته یارانه پنهان انرژی آثار نامطلوبی بر اقتصاد ایران گذشته که اصلی‌ترین پیامد به آثار تورمی آن باز می‌گردد.
 
عضویت ایران در شانگهای با «چالش های جدی» روبرو است!
آیا جمهوری اسلامی ایران می تواند عضو فعال شانگهای شود
در حالی که حضور ایران در نشست اخیر پیمان شانگهای می‌تواند نوعی موفقیت در سیاست منطقه‌ای کشور لحاظ شود، ولی برخی کشورهای عضو حتی در صورت عضویت رسمی در پیمان شانگهای، به دلیل تحریم های جهانی حاضر به همکاری همه‌جانبه با ایران نخواهند بود و نپیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی ( پولشویی) نیز از موانعی است که حضور فعال ایران در این پیمان را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.
 
«جزییات» تازه درباره واریز وام ودیعه مسکن
مسایل جدید پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
از سال گذشته طرح پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به عنوان یکی از برنامه‌های ستاد ملی کرونا به اجرا درآمد که پارسال مبلغ این وام در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود.
 
«آیفون ۱۳» چه حرف تازه ای دارد؟
تازه ترین معجزه اپل چیست
اپل در حالی از محصولات جدید خودرونمایی کرد که مدعی است این محصول جدید(آیفون ۱۳ و ۱۳مینی) با استفاده از پردازشگر A15 Bionic دارای عملکرد فوق‌العاده سریع‌تر هستند.
 
«جزییات» واریز وام ۴۵۰ میلیونی تالارداران و باغ تالارها
جبران خسارت سنگین تالارداران با پرداخت وام
ستاد ملی مقابله با کرونا به پیشنهاد اتاق اصناف ایران و به دلیل خسارت سنگین تالارداران طی ۱۹ ماهه شیوع کرونا و تعطیلی‌ این صنف، تسهیلات ویژه‌ای به تالارها و باغ-تالارها اختصاص داده است.
 
«علت» های سقوط آزاد شاخص کل+نقشه بورس امروز
۴۱۵ میلیارد تومان پول حقیقی از معاملات خارج شد
در حالی در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با ریزش 8 هزار و 665 واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و 488 هزار واحد سقوط کرد که 415 میلیارد تومان پول حقیقی نیز از بورس خارج شد.
 
«شرایط» و جزییات آزاد شدن واردات خودرو
قیمت خودورهای خارجی بعد از آزاد شدن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی صنعت خودرو را رفع و تصویب کردند.
 
با تولید انواع باسکول در توزین تراز آریا آشنا شوید!
انواع باسکول‌ها و کاربرد آنها
امروزه باسکول در انواع مختلفی تولید می‌شود که در این آموزش قصد داریم به معرفی و کاربرد برخی از آنها بپردازیم. از شما کاربر گرامی دعوت می‌کنیم با توزین تراز آریا همراه باشید.
 
استراتژی پارس نوران شرق، تحول در صنعت روشنایی
گفتگو با مهندس محمدرضا موسوی ، مدیرعامل شرکت پارس نوران شرق
شرکت پارس نوران شرق یکی از قطب‌های تاثیرگزار در صنعت روشنایی، در سال‌های اخیر با تکیه بر پتانسیل داخلی توانسته است تغییر مهمی در عرصه‌ی تولید محصولات روشنایی رقم بزند.
 
آیا «ادعای شیائومی» مبنی بر باز شدن قفل گوشی ها در ایران صحت دارد؟!
شرکت چینی گفت گوشی ها موقتا مسدود است
سخنگوی شیائومی ادعا کرد که این شرکت به‌ صورت موقت، برخی از گوشی‌های هوشمند را قفل کرده است؛ این در حالی است که برخی از رسانه‌ها در روزهای گذشته گزارش کردند که این تولیدکننده چینی، گوشی‌های هوشمند خود را در کشورهای مذکور که در آنجا نمایندگی رسمی ندارد، قفل کرده است.
 
ممنوعیت کار با دلار در بانک مرکزی افغانستان
ساز و کار جالب طالبان با «دلار»
بانک مرکزی افغانستان دستوری مبنی بر ممنوعیت پرداخت حواله های بانکی به حواله‌های ارزی صادر کرد.
 
«واقعیت» قفل شدن شیائومی «انزوای قطعی»کشور تحریم شده است/کاربران ایرانی چه کنند؟!
از کار افتادن گوشی چینی و تلاش جهان برای قطع ارتباط با ایران
گوشی های شیائومی به مناطق مختلف جهان صادر می شوند؛ مگر به کشورهای کوبا، سوریه، کره شمالی، سودان، جزایر کریمه و البته «ایران»!و در هفته اخیر نیز این شرکت چینی، مشغول مسدودسازی دستگاه ها و جلوگیری از ورود کامل این گوشی ها به این کشورها شده است.
 
۱۴ اصطلاح بورسی حرفه‌ای ! از الگوی ساعت و P/S تا ...
آشنایی با اصطلاحات بورسی
یکی از بازارهایی که می‌توان از علم اقتصاد در آن استفاده کرد، بازار بورس است. اما وارد شدن به این بازار بدون داشتن علم و آشنایی با اصطلاحات آن خطرناک و پر ریسک می‌باشد.
 
نکات چیدمان و انواع مبل و کاناپه تخت ‌شو + قیمت در سال ۱۴۰۰
مبل و کاناپه تخت ‌شو
مبل و کاناپه تخت ‌شو یکی از پیشنهادهای مدرن و پرطرفدار در دکوراسیون مدرن و فضاهای داخلی آپارتمان‌ها است.
 
مسکن اولی‌ها برای خانه دار شدن ثبت نام کنند
اعلام فراخوان عمومی خانه خریدن
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به طبس از مسکن اولی‌ها خواست در صورتیکه فرم (ج) آنها قرمز نشده است، در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کنند.
 
فروشگاه‌ها با چه «پشتگرمی» از وام بازنشستگان «سوء استفاده» می کنند؟!/تکلیف بدهی دولت به سازمان تامن اجتماعی مشخص شود!
دلیل کلاهبرداری از بازنشستگان و مستمری بگیران
براساس برخی گزارش ها مراکز خرید و فروشگاه ها نوعی کلاهبرداری از وام بازنشستگان را کلید زده اند و سوال اینجاست که این فروشگاه‌ها با چه پشتگرمی در حال سوء استفاده از وام خرید لوازم خانگی بازنشستگان هستند؟
 
اعمال «تغییر» در معاملات بازار سرمایه
بورس چه تغییری داشت
مطابق تبصره ماده ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران، از امروز تغییر می‌کند.
 
«جزییات» و زمان واریز حقوق شهریور بازنشستگان+جدول
حقوق بازنشستگان با زمان بندی حروف الفبا پرداخت می شود
جزییات پرداخت و زمان‌بندی واریز مستمری بازنشستگان و مستمری‌ بگیران سازمان تأمین اجتماعی در شهریور ۱۴۰۰ اعلام شد.
 
سلطه طالبان؛ علت «گرانی بیشتر دلار» در ایران!
جلوگیری از معاملات ارز توسط طالبان در هرات
در حالی که مقام‌های ایرانی امیدوار بودند با کمک طالبان بازار هرات به‌عنوان یکی از مراکز اصلی تأمین ارز ایران در دوران تحریم بازگشایی شود، خبرهایی منتشر شد که بر اساس آن طالبان جلو معاملات ارز را گرفته است. این موضوع سبب شد تا قیمت دلار در تهران مجدداً روند افزایشی را پیش بگیرد.
 
«سردرگمی بازار» و دلیل ریزش شدید بیت‌کوین
خسارت دلار در برابر رمزارز
در میانه دشواری‌های تصویب قانون جدید السالوادور که بیت‌کوین را به‌عنوان پول رایج قانونی معرفی می‌کند، بهای این رمزارز ریزش شدیدی داشت.
 
«دزدی قطعات اتوبوس ها» در تهران
ماجرای سرقت از اتوبوس ها در پایتخت چیست
مدیر عامل شرکت واحد تهران گفت: سرقت در ایستگاه‌های اتوبوس شایع شده متأسفانه هرچیزی که به دست برسد از پیچ و مهره گاردریل گرفته تا تابلو و در داخل اتوبوس، پشت سری صندلی‌ها و قطعات فلزی درون اتوبوس به سرقت می‌رود.»
 
جاماندگان سهام عدالت مشخص شدند
۲۰ میلیون نفر جامانده صاحب سهام عدالت می شوند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۰ میلیون نفر جامانده سهام عدالت داریم گفت: اگر دولت عزمی داشته باشد، می‌توان به انجام این واگذاری‌ها امیدوار بود.
 
آمریکا گفت بازگشت به برجام بی فایده‌ است
برجام به نقطه بی نتیجه رسیده است
آنتونی بلینکن در برلین گفت: «من نمی‌خواهم تاریخی در این زمینه تعیین کنم ولی داریم به نقطه‌ای نزدیکتر می‌شویم که بازگشت به برجام آن منافعی که از این توافق انتظار می‌رود را برآورده نمی‌کند».
 
بنزین گران می شود/سعدحریری «نگران ارسال سوخت ایران» به حزب الله لبنان!
علت اصلی افزایش قیمت بنزین و حذف یارانه ها
زمزمه افزایش قیمت بنزین در حالی شنیده می شود که مجلس طرح تقاضای برگزاری رفراندوم برای حذف یارانه‌های آشکار و پنهان را مطرح کرده است و عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز درباره ارسال سوخت به سوریه، لبنان و ونزوئلا گفته است ما باید هر گونه کمکی را که از دست‌مان برمی‌آید به محور مقاومت داشته باشیم.
 
«جزییات» و شرایط وام «یک میلیارد تومانی» مسکن
خبر خوب افزایش میلیاردی وام برای خانه خریدن
مدیرعامل بانک مسکن در نشست خبری اظهار کرد: با توجه به شرایط تورمی و افزایش قیمت مسکن در سال گذشته بانک مسکن پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن جوانان را به بانک مرکزی داد
 
امضای «چهار قرارداد بزرگ» عراق با توتال
علت قرارداد غول بین‌المللی نفتی با کشور همسایه چیست
شرکت فرانسوی توتال، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه انرژی جهانی، چهار قرارداد بزرگ، در مجموع به ارزش ۲۷میلیارد دلار، با دولت عراق امضا کرد
 
پیاده روی اربعین ممنوع؛ همه مرزها بسته است!
جزییات جدید و قیمت بلیط سفر هوایی متقاضیان سفر به کربلا
در حالی که امسال کشور عراق تنها پذیرای ۳۰ هزار زائر ایرانی آن هم با سفر هواپیمایی و احیانا بلیط ۴.۵ میلیون تومانی است، یک مقام مسوول در این باره گفت مردم تحت هیچ شرایطی به مرزها مراجعه نکنند و هیچ موکبی در مرزها یا مسیر منتهی به مرزها مستقر نشده است و همه مرزها در ایام اربعین بسته است
 
«​جزئیات» و «نکته جالب» بزرگترین عرضه اولیه ۱۴۰۰
نقدینگی عرضه اولیه فجهان چقدر است
بر اساس اطلاعیه فرابورس، روز چهارشنبه چهار میلیارد سهم از سهام شرکت فولاد سیرجان با نماد «فجهان» در بورس عرضه خواهد شد.
 
تمدید دوباره و «شرایط» ثبت نام وام ودیعه مسکن
خبر جدید درباره وام اجاره بها
​زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن برای متقاضیان این وام تا پایان آذرماه امسال تمدید شد.
 
یارانه ۹۰۰ هزار تومانی به خانوارها اختصاص داده شد
واریز یارانه یک میلیونی برای خانواده های خاص
خانواده‌هایی مشمول دریافت یارانه ۹۰۰ هزار تومانی شده اند که البته باید دارای چند ویژگی باشند!
 
«جزییات» اعطای سهام به «جاماندگان» سهام عدالت
سهام عدالت را جاماندگان دریافت می کنند
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت اظهار داشت: سال گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف کرد و پوشش جاماندگان سهام عدالت قانون شد.
 
«جزییات» و نقدینگی لازم برای عرضه اولیه «کیمیا تک»
تشریح عرضه اولیه چهارشنبه ۱۷ شهریور
بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی شرکت بورس، روز چهارشنبه ۲۲۵ میلیون سهم (معادل ۱۵ درصد) از سهام شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک با نماد «کیمیا تک» در بورس عرضه می شود.
 
«وعده ۱۰۰ میلیون دوز واکسن» بعد از مرگ ده ها هزار نفر «واقعی» است؟
محموله سنگین واکسن کی به ایران می رسد
ابراهیم رئیسی در حالی وعده داده است که واکسیناسیون با واردات صد میلیون دوز واکسیناسیون اجرا خواهد شد که بنابر بررسی دانشگاه ایلام فقط دو درصد جان‌باختگان کرونا دو دوز واکسن را دریافت کرده بودند و ۹۸ درصد واکسینه نشده بودند.
 
خانه های شمال شهر به کدام مدیران واگذار شد؟
اهدای خانه های شمال شهر به مسوولان
در جلسه امروز، یکشنبه، مجلس در حالی تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی شکل گرفت که گفته شد ده‌ها خانه در مناطق شمالی تهران به صورت اقساطی و با قیمت پایین به مدیران سازمان بنادر و دریانوردی واگذار شده است.
 
«جزییات» زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد
سود سهام عدالت پرداخت می شود
رئیس سازمان بورس درباره ۱۰ درصد باقیمانده سود سهام عدالت گفت: با توجه به اینکه پرداخت سود سال ٩٩ نزدیک است، بنابراین باقیمانده سود سهام عدالت با سود سال ۱۳۹۹ پرداخت می‌شود.
 
«جزییات» افزایش حقوق کارکنان دولتی
افزایش حقوق در دولت جدید چقدر است
در حالی که تعیین میزان افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم صورت گیرد، سازمان برنامه و بودجه میزان علی الحساب افزایش حقوق کارکنان شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت برای سال آینده را ۱۰ درصد اعلام کرد.
 
«جزییات» ثبت نام مستاجران سال ۹۹ برای وام ودیعه مسکن+لینک ثبت نام
خبر خوب برای مستاجران در راه است
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره ثبت نام وام ودیعه قرادادهای اجاره سال ۹۹، گفت: برای ثبت نام مستاجران شش ماه دوم سال۹۹ نیز با نظام بانکی نامه نگاری شده و اکنون ابهام حوزه بانکی برطرف شده است.