صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
روزنامه آسیااخبارآرشیو اخبار

آرشیو اخبار

یارانه های دولت رئیسی از پاییز پرداخت می شوند
ابراهیم رئیسی در وعده‌های انتخاباتی خود گفت که کارت رفاهی معیشت خانوار پرداخت می‌‌کند و براساس زمان‌بندی اجرای وعده‌های دولت سیزدهم، قرار است یارانه جدید از آذر امسال پرداخت شود.
 
اعلام خطر درباره توحش و انسان ستیزی طالبان در خاورمیانه
کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای در حمایت از مردم افغانستان از طالبان به عنوان «گروه تبهکار، انسان‌ستیز، واپس‌گرا و آزادی‌ستیز» نام برد و هشدار داد که به قدرت رسیدن این گروه در افغانستان به ویرانی «سرمایه‌های تاریخی و فرهنگی» و نسل‌کشی منجر خواهد شد.
 
خبر جدید درباره اجرای قانون جدید چک
سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت: دارندگان چک‌های جدید ملزم هستند، اطلاعات مربوط به چک را در سامانه صیاد ثبت کنند و چک را تحویل گیرنده بدهند، گیرنده چک نیز باید چک دریافتی را استعلام کند و تأیید چک را انجام دهد تا بتواند وجه را دریافت کند.
 
طالبان ۶۵ درصد خاک افغاتستان را تصرف کرد
هرات سومین شهر بزرگ افغانستان و یازدهمین مرکز ولایتی از یک هفته گذشته به تصرف شبه نظامیان طالبان درآمده است و مقام‌ها و نیروهای دولتی به پادگانی نظامی در خارج از هرات عقب‌نشینی کرده‌اند.
 
احتمال تقابل دارویی با واکسن
یکی از دغدغه های مردم درباره واکسن کرونا این است که آیا تزریق واکسن با داروهای دیگر تداخل و ایجاد مشکل خواهد کرد یا خیر؟
 
اظهارات جنجالی مسوولان درباره جلوگیری از خرید واکسن کرونا
رئیس اتاق تهران گفت: طرح اتاق تهران و بخش‌خصوصی که با هدف تسریع در واکسیناسیون و قطع اپیدمی کرونا در کشور تهیه شده بود، با کارشکنی از سوی وزارت بهداشت مواجه شد.
 
قالیباف گفت سفیران عذرخواهی کنند
بعد از آنکه لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران، عکسی از خودش و سفیر جدید بریتانیا در سفارت روسیه که مشابه عکس چرچیل، روزولت و استالین در «کنفرانس تهران» است را منتشر کرد، مسوولان در تهران واکنش گسترده ای به آن نشان دادند.
 
بازیگر ایرانی در آی سیو جان باخت
علی سلیمانی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود، بامداد امروز پنج شنبه ۲۱ مرداد ماه درگذشت.
 
درگیری ریه های بازیگر زن ایرانی
شهره لرستانی، بازیگر سینما که ابتلایش به کرونای دلتا را تایید کرد گفت که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است.
 
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
نشان تجاری مزیت رقابت در بازار را افزایش می دهد؛ برندسازی ملی حاصل هم افزایی بین تجارت و صنعت می باشد و می تواند زمینه ساز توسعه تولید داخلی و رونق ملی شود.
 
وضعیت مذاکره با آمریکا در کابینه رئیس جمهور جدید
در فهرست پیشنهادی وزیران کابینه ابراهیم رئیسی حسین امیرعبداللهیان برای وزارت امور خارجه انتخاب شده است و به گفته یک مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، او دیپلماتی تندرو است که با وجود وی، تهران در مذاکرات هسته ای عملکرد سختیگرانه ای را دنبال می کند.
 
روایت عجیب جان باختن بدلکار ایرانی
بدلکار و کارگردان ایرانی در هالیوود، درباره برخی ابهامات و جزئیات حادثه‌ای که به مرگ ارشا اقدسی منجر شد، توضیحاتی داد.
 
آیا واکسن فایزر هم به ایران می رسد؟
رهبر انقلاب گفت: واکسن چه از راه واردات و چه با تولید داخلی باید با تلاش مضاعف و به هر شکل ممکن تامین شود و در اختیار همه مردم قرار بگیرد.
 
آشنایی با تبلیغ در گوگل
گوگل ادوردز یکی از بزرگترین و پرکاربردترین پلتفرم های تبلیغاتی آنلاین در جهان و متعلق به گوگل می باشد و توسط این غول مجازی اداره می شود. میلیون ها کسب و کار با استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز به صورت آنلاین تبلیغ می کنند تا مشتریان جدیدی کسب کرده و تجارت خود را گسترش دهند.
 
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارتنیگ یک مبحث بسیار گسترده و شیرین است اگر شما هم به این مبحث علاقه مند هستید ، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله اموزشی با ماهمراه باشید.
 
وضعیت سیاه در مشهد و نبود امکانات حمل اجساد
رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: بنا به درخواست سازمان فردوس‌ها، فراخوانی به رانندگان تاکسی‌های وَن برای کمک به بهشت رضا(ع) و بهشت رضوان برای جابجایی اموات ارسال شده است.
 
سرایت هولناک ویروس دلتا به همه افراد
ویروس شناس استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: فرد آلوده اگر چند دقیقه ماسک خود را بردارد، شرایط برای انتقال بیماری به دیگران فراهم می شود؛ این در حالی است که ویروس دلتا در کمین واکسینه شده ها هم نشسته است.
 
اتفاق خوب صعود بورس در روزهای اخیر
در روز گذشته نشانه هایی دیده می‌شود که حاکی از سبز شدن بورس تا پایان هفته و روزهای آینده است.
 
واکسن های معتبر وارد کشور می شود
در حالی که سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که ممانعتی برای واردات واکسن های مورد تایید سازمان غذا و دارو یا سازمان جهانی بهداشت وجود ندارد؛ رییس جمهور نیز شب گذشته دستور واردات واکسن بدون محدویت به کشور را صادر کرد.
 
رییس جمهور فرمان تامین انواع داروهای کرونا را صادر کرد
تامین ارز لازم برای واردات واکسن بدون محدودیت؛ از جمله دستورات مهم و البته خوشحال کننده رئیس جمهور در جلسه فوری کرونا بود؛ حال باید دید آیا واردات واکسن ها معتبر مانند فایزر یا مدرنا هم شامل طرح ورود بدون محدویت واکسن خواهد بود؟
 
سازمان غذا و دارو گفت از ما خواستند سرم وارد نکنیم
وضعیت خرید و واردات سرم و دارو همچنان مبهم است و آیا مجلس یا اهمال وزارت بهداشت و یا چه مقام سازمانی در بروز چنین اوضاعی نقش داشته اند.
 
وضعیت واریز یارانه ها در دولت جدید
براساس نگاه برخی کارشناسان پرداخت یارانه‌های نقدی در دولت گذشته نه تنها براساس قانون پیش نرفت، بلکه یارانه جدیدی تحت عنوان یارانه معیشتی از محل افزایش قیمت بنزین نیز به آن اضافه شد.
 
الزام کارخانه‌های سیمانی به ورود محصولات در بورس کالا
شرکت‌های سیمانی موظف شده‌اند تا تمام محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند؛ اما برخی از شرکت‌ها از این دستور پیروی نمی‌کنند.
 
ادامه آزار و ناامنی زنان در خیابان ها
کانال خبری ارومیه که یک کانال تلگرامی برای پوشش خبرهای این شهر است، از دو بار زیر گرفته شدن یک زن در ارومیه توسط یک راننده پس از «تذکر حجاب» خبر داد.
 
پاداش بازنشستگان و مستمری بگیران واریز می شود
سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اعلام کرد:به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۳۹۹، پس از پیگیری اعتباری به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از محل منابع اعتباری در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها تأمین و کارسازی شده است.
 
واقعیت هولناک جان باختگان کرونا از قول سازمان نظام پزشکی
محمدرضا ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی کشور در حساب توییتری خود گفت: امروز رکورد ابتلا و مرگ کرونا شکست؛ در حالی که تعداد تست انجام شده کاهش و آمار واقعی بسیار بیشتر از موارد اعلام شده است.
 
مکالمه یک ساعته رییس جمهور ایران با امانوئل مکرون
سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در تماس تلفنی یک ساعته با امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه درباره روابط دو کشور صحبت کرد.
 
پیش بینی بورس در ماه های آینده و وضعیت سرمایه گذاری
برخی از کارشاسان بازار سهام معتقدند تا پایان سال برآیند کلی از بازار مثبت است و احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد بر فرض پایین نیامدن دلار و فروش نفت زیاد است، اما باید توجه داشت که برای تحلیل دقیق، شرایط مختلفی را باید در نظر بگیریم.
 
آخرین گزارش پزشکی درباره شباهت کرونای دلتا به سرماخوردگی
معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: آبریزش بینی، سردرد و بی اشتهایی علائمی هستند که ما تا قبل از این در سویه آلفا آن‌ها را به عنوان سرما خوردگی و آنفلوانزا تلقی می‌کردیم، ولی در این شرایط خاص باید به عنوان علامت دلتا در نظر گرفته شوند.
 
از بین بردن موهای بدن
امروزه لیزر موهای زائد یکی از راه های تضمینی برای خلاصی از مشکلات مربوط به از بین بردن موهای بدن است. در سال های اخیر، پیشرفت قابل توجه دستگاه های لیزر به گونه ای بوده است که بهترین نتیجه را می توان از این دستگاه ها انتظار داشت.
 
عباس عبدی به رئیسی و قالیباف گفت ایران چرا پیشرفت نکرد
عباس عبدی خطاب به رییسی و قالیباف گفت: مردم عزمی راسخ دارند و اراده آنان قرار گرفتن کشور در مسیر عدالت، پیشرفت، آزادی و عزت است؛ در حالی که این گزاره به معنای آن است که تاکنون در این مسیر نبوده است.
 
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
در حال حاضر ایران بزرگترین تولیدکننده محصولاتی نظیر زعفران، پسته و عسل در دنیا است، ولی به سبب ضعف برندسازی در کشور، تبلیغات و همچنین بسته بندی این محصولات، برندهای غیر ایرانی گوی سبقت را از ما ربوده اند.
 
جزییات عرضه نماد شرکت صندوق بازنشستگی کشوری
روز چهارشنبه، ۲۰ مرداد سهام شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری (مدیریت) در بازار فرابورس عرضه می شود.
 
کارزار اسراییل در اتحاد کشورها علیه جمهوری اسلامی
نخست وزیر اسرائیل، با استقبال از بیانیه‌ها و اظهارات مقام‌های آمریکایی و اروپایی درباره حمله پهپادی ایران به کشتی مرمر استریت، ادعا کرده است اکنون زمان آن است که اسرائیل در «جبهه‌های متعدد» به ایران پاسخ دهد.
 
یادداشت/مهدی فخاری
تقویم را که ورق می زنیم به روز ۱۷ مردادماه روز خبرنگار می رسیم؛ روزی که شاید بتوان گفت به دلیل آنکه کسی نمی تواند درد دل این قشر را بازگو کند، روزی فراموش شده باشد.
 
حمیدرضا کیامنفرد در روز خبرنگار مطرح کرد:
حمیدرضا کیامنفرد، مدیرعامل «شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران» در نشست خبری روز خبرنگار، در خصوص نقش این شرکت در تحقق وعده های داده شده به بازنشستگان، از جمله «همسان سازی حقوق این قشر از جامعه» به خبرنگار «آسیانیوز» گفت: این شرکت به عنوان حافظ منافع بازنشستگان کشوری با افزایش درآمد و سوددهی خود، نقش به سزایی در تامین حقوق این قشر عزیز جامعه خواهد داشت.
 
حاشیه های نبود داروهای ضروری کرونا
برای سه داروی کرونا صف‌های بسیار طولانی در مقابل داروخانه‌ها تشکیل شده است؛ در حالی که برخی پزشکان از موانع توزیع دارو به رغم وجود داروها سخن گفتند.
 
پایان حرف و حدیث ها درباره انتخاب شهردار پایتخت
پس از چند روز حواشی مربوط به انتخاب شهردار تهران، شورای شهر تهران امروز یک‌شنبه، ۱۷ مرداد اعلام کرد که علیرضا زاکانی با ۱۸ رای به عنوان شهردار پایتخت انتخاب شده است.
 
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
جایزه های گوناگونی که سینمای ایران در سطح جهان به دست آورد، سینمای ما را مورد توجه پخش کنندگان جهان قرار داد، ولی مدتی است که پخش کنندگان اروپایی، آمریکایی و آسیایی رغبت بسیار کمتری برای خرید فیلمهای ایرانی از خود نشان می دهند.
 
بعد از یک سال چه بر سر سهام عدالت آمد
بازرس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور گفت: متاسفانه متاسفانه پس از یک سال موضوع بازارگردانی سهام عدالت اجرایی نشد که همین موضوع سبب افت ارزش سهام سرمایه‌گذاری‌های استانی تا ۶۰ درصد کمتر از ارزش ذاتی سهام‌ های مردم و خلق فرصت نامشروع برای سرمایه‌داران بزرگ شد.
 
جنجال بر سر استفاده از زن در کلیپ شرکت بستنی سازی
شرکت بستنی‌سازی دومینو یک ویدئوی تبلیغاتی که در روزهای اخیر جنجال برانگیز شد را از صفحه اینستاگرامش حذف کرده است.
 
درخواست صریح علی لاریجانی از شورای نگهبان
علی لاریجانی در کانال تلگرامی اش خطاب به شورای نگهبان صراحتا نوشت: مرحمت فرمایید مهر محرمانه نامه را حذف نمایید تا بتوانم نامه‌ی شورا را برای اطلاع عموم علنی نمایم.
 
حاشیه های رقابت سجاد گنج زاده در المپیک 2020
سجاد گنج زاده نماینده کاراته ایران در دیدار فینال این رشته در سی و دومین دوره بازی‌های المپیک برابر حریف عربستانی برنده شد و به قهرمانی و مدال طلا رسید.
 
آخرین گزارش ها درباره عدم اثرگذاری واکسن چینی بر ویروس دلتا
در حالی که واکسن «سینوفارم» به تعداد بسیاری از مردم در ایران، تزریق شده است، به تازگی گزارش هایی مبنی بر عدم کارایی کافی این واکسن در مقابل گونه مقاوم ویروس کرونا یا همان دلتا کرونا مطرح شده است؛ این در حالی است که کشورهایی مانند اندونزی و تایلند پس از گزارش ها مبنی بر مرگ برخی از شهروندانشان با وجود دریافت دو دوز واکسن چینی، تصمیم گرفتند به کارمندان بخش بهداشت و درمان این کشور واکسن «مدرنا» تزریق کنند.
 
درگیری خونین در جشن عروسی منجر به مرگ شد
براساس گزارش پلیس به دنبال وقوع درگیری خونین در جشن عروسی در پیشوای ورامین یک نفر به قتل رسیده است.
 
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
برندسازی در جهان سبب تمایز تولیدات یک کشور و یا سازمان با کالاهای مشابه آن در بازار می‌شود؛ در واقع یک برند، ذهنیتی مثبت را در مشتری به وجود آورده و او را ترغیب به خرید آن کالا می‌کند
 
علت سفیر شدن برادر رئیس جمهور اسرائیل در آمریکا
رسانه‌های اسرائیل تاکید کرده‌اند که در انتصاب سرهنگ هرتسوگ به مقام سفیر در آمریکا، «تجربیات» و «شناخت عمیق» او در ارتباط با ایران موثر بوده و احتمالا مهم‌ترین ماموریت او در واشینگتن، جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام است.
 
ادعای بیانیه هفت کشور مهم جهان علیه ایران چیست
در بیانیه وزرای خارجه هفت کشور صنعتی جهان، موسوم به گروه ۷، که ۱۵ مرداد منتشر شد ادعا شده است که همه شواهد موجود به وضوح نشان می‌دهد که ایران عامل حمله به مرسر استریت بوده و تهدیدی بین المللی است.
 
آخرین وضعیت سرایت کرونای دلتا و تاثیر واکسن ها
کرونای نوع دلتا بر خلاف سویه‌های قبلی در فضای باز نیز قدرت سرایت‌پذیری بالایی دارد.
 
آخرین وضعیت خرید گوشت قرمز در کشور
رئیس شورای تامین دام ایران گفت: مصرف سالانه گوشت قرمز در ایران را یک میلیون تن اعلام کرده و گفته «اکنون میزان مصرف به نصف یعنی ۵۰۰ هزار تن کاهش یافته» است.
 
جنایت اخیر طالبان در کشتار زنان و روشنفکران افغانستانی
براساس گزارش پلیس ولایت بلخ، طالبان علاوه بر شکنجه و قتل شاعر و مورخ افغانستانی در خانه اش زن جوانی را به دلیل پوشیدن لباس کوتاه و زن دیگری را به دلیل فعالیت در کمپین واکسن فلج اطفال تیرباران کردند.
 
پیام اینستاگرامی حسن یزدانی به مردم چه بود
حسن یزدانی پس از دریافت مدال نقره المپیک توکیو 2020 و به دلیل عدم کسب مدال طلا و پیروز نشدن در فینال با نوشتن پستی در اینستاگرام از مردم عذرخواهی کرد؛ ورزشکاری که با تمام توان تلاش کرد و قدرت و توانایی او، حریف آمریکایی اش را به تعجب واداشت.
 
مصرف اسید فولیک برای حاملگی و جلوگیری از آلزایمر
یکی از ویتامین‌هایی که نه تنها مادران، بلکه تمامی افراد برای تقویت بدن به آن نیاز دارند و نقشی مهم در مقابله با زوال عقل می‌تواند داشته باشد، «اسید فولیک» یا همان ویتامین B۹ است.
 
آخرین وضعیت دریافت واکسن خبرنگاران
پیمان صابریان سرپرست سازمان اورژانس کشوردر خصوص واکسیناسیون خبرنگاران اظهار کرد: واکسیناسیون خبرنگاران انجام شده ولی خبرنگاران جامانده می توانند واکسینه شوند.
 
شستا و رونمایی از ۱۴ محصول داروئی جدید
مدیرعامل شستا با اشاره به افزایش سود خالص نماد از ۳۲ درصد قریب به ۴۹ درصد گفت: سال گذشته شرکت تماد ۷۳۰ میلیارد تومان بود و با تلاش مضاعفی توانست سود ۳۶۰ میلیارد تومانی را محقق کند.
 
مهم ترین اظهارات رئیسی در مراسم تحلیف
ابراهیم رئیسی در مراسم تحلیف خود به عنوان رییس جدید جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر اینکه «ما مدافع واقعی حقوق بشریم»، از «ایران جدید» سخن گفت.
 
حاشیه های مراسم تحلیف ابراهیم رییسی
ابراهیم رئیسی به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران امروز، پنج‌شنبه ۱۴ مرداد در مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی کشور سوگند یاد کرد؛ این در حالی است که آیت الله آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی لاریجانی رییس سابق مجلس در این مراسم حضور نداشتند.
 
کشتی گیر ایرانی در ناباوری رقیب آمریکایی به نقره رسید
حسن یزدانی، در فینال بازی‌های المپیک توکیو به مصاف «دیوید تیلور» کشتی‌گیر تیم ملی آمریکا رفت و با نتیجه سه بر چهار مغلوب شد و به مدال نقره المپیک توکیو رسید؛ در حالی که حریف او گفت با مردی قوی جنگیدم و شانسم را در مقابل او امتحان کردم!
 
وام ۲۵ میلیون تومانی ازدواج برای فرزندان مستمری بگیران
هفتمین دوره پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و موظفین همسر به مبلغ ۲۵ میلیون تومان برای ۱۵۰۰ فقره از امروز ؛ همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان آغاز شد.
 
اظهارات وزیر دفاع اسرائیل درباره حمله نظامی
بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل امروز گفت زمان پاسخ دادن به اقدامات ایران «فرا رسیده» و اسرائیل برای حمله علیه ایران آمادگی دارد.
 
حمله کرونا به جزیره زیبای ایران
کمیته امنیتی انتظامی ستاد کرونا جزیره کیش تصویب کرد همه اداره‌ها و مشاغل این جزیره، از یک‌شنبه ۱۷ مرداد تعطیل خواهند بود و این تعطیلی می‌تواند به دوهفته افزایش پیدا کند.
 
حاشیه های شهردار شدن علیرضا زاکانی
همراه با برخی حاشیه‌های مربوط به انتخاب شهردار تهران، رییس شورای شهر از تهدید اعضای شورای شهر خبر داد.
 
حاشیه های مراسم تحلیف ریاست جمهوری در پایتخت
برخی مقام‌های کشورهای مختلف روز پنج‌شنبه ۱۴ مرداد برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی رییس جمهور ایران، وارد تهران شده‌اند.
 
گران شدن نجومی کالای وارداتی در کشور
مرکز آمار ایران، نرخ تورم کالاهای وارداتی در فصل پاییز سال‌جاری نسبت به فصل پاییز سال گذشته را بیش از ۵۸۸ درصد و نرخ تورم سالانه این کالاها را بیش از ۴۱۲ درصد اعلام کرد؛ این در حالی است که قیمت کالاهای وارداتی تحت تاثیر دو عامل نرخ ارز و نرخ تورم جهانی است.
 
میزان مقاومت واکسن ها در برابر دلتا کم است
تحقیقات و یافته های مشاهده ای نشان می دهد که اثر محافظتی واکسن های کووید 19 در برابر نوع دلتا کاهش می یابد.
 
اخبار متناقض درباره انتخاب شهردار تهران
گزارش‌هایی حاکی است که شورای شهر تهران با ۱۲ رأی علیرضا زاکانی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرده است اما مهدی چمران می‌گوید شهردار یکشنبه آینده انتخاب می‌شود.
 
بدلکار فیلم سینمایی ایران
ارشا اقدسی بدلکار سینما که چندی پیش در یک فیلم سینمایی در بیروت مشغول کار بود و خودروی او حین اجرا دچار حادثه شد، به دلیل شدت جراحات درگذشت.
 
افزایش تورم و بالار رفتن نرخ دلار در راه است
به گفته بسیاری از کارشناسان، تیم اقتصادی دولت سیزدهم حتی با ادامه مذاکرات برجام، نمی‌تواند بر قیمت دلار کنترلی داشته باشد و قیمت پول آمریکایی به زودی در ایران به بیش از ۳۰ هزار تومان خواهد رسید.
 
قهرمانی محمدرضا گرایی در المپیک توکیو 2020
محمدرضا گرایی مدال طلای دسته 67 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو را مال خود کرد.
 
تهران فردا به دلیل مراسم تحلیف ریاست جمهوری تعطیل شد
سردار محمد حسین حمیدی از تعطیلی پمپ بنزین های محدوده اطراف مجلس شورای اسلامی در روز تحلیف ریاست جمهوری در شهر تهران خبر داد؛ همچنین همه ادارات، بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی تهران به سبب برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری فردا، پنجشنبه ۱۴ مردادماه تعطیل است.
 
اضافه شدن ظرفیت تصویری تازه به واتساپ
سرویس پیام رسان واتس‌اپ قابلیت پیامهای تصویری محو شونده را به اپلیکیشن خود اضافه کرد و این قابلیت جدید که "عکسها را یک بار مشاهده کنید" (View Once) نام دارد.
 
تشریح مسدودیت مسیرها و منع تردد از امشب در تهران
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: با توجه به مراسم تحلیف سیزدهمین ریاست جمهوری در روز پنجشنبه، تمام فرعی‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی و تمامی محدوده‌های اعلامی از ساعت ۲۴ امشب، چهارشنبه مسدود می‌شود.
 
امید ایران در المپیک توکیو به چیست؟
رقابت‌های کشتی فرنگی دیروز در اوزان 67، 77 و 97 کیلوگرم برای ایرانی‌ها پیگیری شد و شاگردان محمد بنا توانستند در دو وزن سربلند بیرون بیایند و حالا به امید طلا برای خوشحالی مردم ایران هستند.
 
نامه سه کشور اروپایی به شورای امنیت
بریتانیا، رومانی و لیبریا در نامه شکایت به شورای امنیت نوشتند: حمله به کشتی اسراییلی باعث اختلال و ایجاد خطر برای امنیت و ایمنی کشتیرانی بین‌المللی شد و نقض آشکار قوانین بین المللی است؛ این در حالی است که نیروی دریایی بریتانیا از احتمال «ربوده شدن» یک کشتی دیگر نیز با پرچم پاناما در خلیج عمان خبر داده است.
 
آسوشیتدپرس از سرگردانی مبهم چهار کشتی خبر داد
چند روز پس از حمله به کشتی مرسر استریت در سواحل عمان، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که دست‌کم چهار کشتی در سواحل امارات متحده عربی هشدار دادند که کنترل هدایتشان را از دست داده‌اند و اعلام کرد که هنوز مشخص نیست در این منطقه چه حادثه‌ای در جریان است.
 
آخرین وضعیت کشتی فرنگی ایران در توکیو
در یازدهمین روز بازهای المپیک توکیو، محمد هادی ساروی، فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شد.
 
علت کشته شدن زن در آستانه طلاق چه بود
براساس گزارش اداره پلیس زن جوانی دارای سه فرزند که در آستانه طلاق بود، به قتل رسید.
 
واریز تسهیلات برای مشاغل خانگی
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از تصویب پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مشاغل خانگی از سوی بانک مرکزی خبر داد و آن را کمک بزرگی به توسعه کسب و کارهای خانگی دانست.
 
ایران چگونه ونزوئلایی می شود؟
خطر فروپاشی اقتصاد و گسترش فقر در ایران به مرحله بحران و هشدار رسیده است و کارشناسان اقتصادی تنها راه‌حل عبور از این بحران را پذیرش لوایح اف‌ای‌تی‌اف و ارتباط تجاری با دیگر کشورهای جهان می‌دانند؛ در حالی که رئیس اتاق‌بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران اوایل سال گذشته گفت با وجود همه ادعاها، سهم اقتصاد کشور از اقتصاد جهانی در چهار دهه گذشته نصف شده و به تعبیری رشد اقتصادی ما در این دوره تقریبا صفر بوده است.
 
ائتلاف آمادگی قدرت های جهان برای رویارویی با جمهوری اسلامی ایران
همچنانکه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که ایران حمله اخیر به کشتی مرسر استریت در دریای عرب را انجام داده است و گفت ایالات‌متحده با شرکای بین‌المللی خود در حال همکاری است تا این کشورها به این حمله واکنشی مشترک نشان دهند، کانادا و انگلستان نیز این حادثه را محکوم کردند و به بیانیه مشترک آمریکا و اسراییل پیوستند.
 
ابراهیم رئیسی از نبوسیدن دست رهبر انقلاب ابراز تاسف کرد
مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره‌ ریاست جمهوری اسلامی ایران امروز، سه‌شنبه، ۱۲ مرداد، با حضور رهبر انقلاب برگزار شد.
 
اظهارات پزشک درباره آخرین وضعیت تهاجمی کرونای جدید
یک پزشک متخصص گفت: هنوز به اوج و قله پیک پنجم نرسیده‌ایم و جهش‌های جدیدی مانند لامبدا هم می‌تواند وارد کشور شوند.
 
آخرین خبر درباره ابهام مرگ ارشا اقدسی